V súčasnosti hľadáme:

Referent námornej prepravy (s možnosťou postupu na tímlídra oddelenia)

DACHSER Slovakia a.s.
Miesto práce
Krajná, Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 200 EUR/mesiacod 1200€ + 100€ osobné ohodnotenie, po skúšobnej dobe navýšenie mzdy, nástupná mzda môže byť dohodnutá aj vyššia v závislosti od pracovných skúseností a kvalifikácie uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre našu pobočku leteckých a námorných prepráv v Bratislave hľadáme kolegu/kolegyňu, ktorému učaroval svet prepravy a logistiky, má chuť rásť a rozvíjať sa spolu s nami. Ak máte aspoň niekoľkomesačnú prax v oblasti námorných prepráv, ambície a predpoklady stať sa nielen odborníkom, ale i riadiacim pracovníkom, je táto pozícia určená práve Vám. Ak nás svojimi výkonmi presvedčíte, že ste ten správny človek na správnom mieste, máme pre Vás pripravenú v blízkej budúcnosti pozíciu tímlídra.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
  • spracovanie cenovej ponuky na námornú prepravu podľa požiadaviek zákazníkov a jednotlivých oddelení firmy
  • organizovanie námornej prepravy podľa objednávok zákazníkov a jednotlivých oddelení firmy
  • poisťovanie zásielok
  • vyhľadávanie najoptimálnejších prepravcov z hľadiska ceny a spoľahlivosti
  • zadávanie objednávok jednotlivým prepravcom podľa pokynov zákazníkov
  • evidencia a archivovanie jednotlivých obchodných prípadov
  • faktúrovanie obchodných prípadov
  • kontrola (odsúhlasenie) a evidencia došlých faktúr
  • sledovanie úhrad faktúr vystavených oddelením
  • vypísanie zápisu o poškodení zásielky
  • kompletizácia dokladov a údajov o poškodení zásielky
  • vybavovanie reklamačných prípadov a ich evidencia
  • aktívna každodenná komunikácia v anglickom jazyku (znalosť AJ na pokročilej úrovni podmienkou)
  • práca má dynamický charakter, nie vždy ide všetko podľa plánu, na tejto pozícii stereotyp neočakávajte
  • práca sa vykonáva na našej pobočke na adrese Krajná 29, Bratislava

Čo u nás nájdete:
  • Zázemie stabilnej spoločnosti, ktorá si zakladá na rodinnej atmosfére a rešpektuje Vaše súkromie. V dnešnej stresovej dobe je pre nás dôležitou hodnotou dostatok času pre svojich blízkych a záujmy, preto dbáme o vyváženosť pracovného a súkromného života,
  • Pracovnú dobu od 8:00 do 16:30 (s možnosťou príchodu do práce medzi 7:30 a 8:30),
  • Zohraný tím ľudí, v ktorom sa budete fajn cítiť. Chceme z Vás mať plnohodnotného člena tímu, preto sme pripravení učiť Vás a odpovedať na Vaše otázky. Podpora nadriadeného je u nás samozrejmosťou,
  • Príležitosť ďalšieho kariérneho i osobnostného rozvoja je u nás štandardom,
  • Príležitosť denne komunikovať so zákazníkmi po celom svete a s kolegami so zahraničných pobočiek. U nás Vaša angličtina nezaspí,
  • Jednoduché a intuitívne IT systémy, s ktorými sa ľahko naučíte pracovať,
  • Samozrejme systém benefitov, ktoré podporia vaše zdravie, relax a vzdelávanie.

Ak Vás naša pracovná ponuka zaujala a „našli“ ste sa v kritériách tejto pracovnej pozície, pošlite nám svoj životopis a motivačný list. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú požadované kritéria. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

doprava a logistika, ekonomické, technické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

IBM Lotus Notes - Základy
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy
Komunikačné schopnosti - Pokročilý
Flexibilita - Pokročilý
Odolnosť voči stresu - Pokročilý
Logické myslenie - Pokročilý
Znalosť prepravných procesov - Základy
Znalosti z oblasti námornej prepravy - Základy
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
Prezentačné znalosti - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

námornej, príp. inej prepravy

Počet rokov praxe

1

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

Čím nás oslovíte:
  • zaujíma Vás svet prepravy a logistiky a vidíte v ňom svoju budúcnosť,
  • máte aspoň niekoľkomesačnú prax v oblasti námornej prepravy a primerané teoretické znalosti,
  • radi komunikujete, dokážete odprezentovať svoje návrhy a riešenia zrozumiteľne zákazníkom i kolegom,
  • Vaša motivácia neklesá, keď Vám veci hneď nevychádzajú podľa Vašich predstáv,
  • máte vzťah k administratívnej práci, uvažujete analyticky a dokážete si spájať súvislosti do jedného celku,
  • preferujete dynamickú prácu, ktorá nie je stereotypná a prináša nové výzvy,
  • dokážete si efektívne zorganizovať pracovný čas a určiť si priority,
  • ste schopný pracovať od začiatku naplno a ukázať nám svoj potenciál.
A v neposlednom rade je Vám jasné, prečo túto prácu chcete a prečo chcete pracovať práve pre nás. To nám vysvetlíte v motivačnom liste, ktorý prosíme zaslať spolu s CV. Zaslanie motivačného listu je jedna z podmienok na postúpenie do ďalšieho kola výberového konania.

Spoločnosť DACHSER patrí medzi najväčších globálnych poskytovateľov logistických služieb, s takmer 33 000 zamestnancami a 379 pobočkami doma i v zahraničí. DACHSER ponúka širokú škálu služieb v rámci dodávateľských reťazcov individuálne prispôsobených potrebám zákazníkov. Súčasťou týchto služieb sú rozsiahle tranzitné siete, od európskej a svetovej cestnej prepravy až po nákladnú leteckú, námornú a železničnú prepravu, obchodnú divíziu potravinovej logistiky, kontraktnú a informačnú logistiku.

Informácie týkajúce sa ochrany osobných údajov sú dostupné na našej webovej stránke www.dachser.sk.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
Pošlite nám svoj životopis teraz
Pridajte sa k nám a spoločne udávajme tempo globálnej ekonomike
www.dachser.sk/kariera
ID: 4070174  Dátum zverejnenia: 27.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac