Kurátor - Múzeum školstva a pedagogiky

CVTI SR

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
15.3.2024, prípadne dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
1 130 EUR/mesiacV zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme v platnom znení – platová trieda 08. Možnosť navýšenia o osobný príplatok.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- tvorba zbierok knižného charakteru v zmysle akvizičnej politiky zamestnávateľa a tvorba sprievodnej odbornej evidencie
- odborná evidencia a katalogizácia zbierkových predmetov elektronickou formou
- ochrana a správa zverených zbierkových fondov a dodržiavanie depozitárneho režimu
- sprístupňovanie zbierkových predmetov formou výstav, expozícií, katalógov
- vedecko-výskumná činnosť v oblasti dejín školstva a pedagogiky po roku 1945
- publikovanie odborných článkov v periodikách, monografiách, zborníkoch a pod.
- prezentácia odbornej činnosti formou prednášok, lektorátov, účasťou na konferenciách a pod.

Miesto výkonu práce je Charkovská 1 Bratislava

- 5 dní dovolenky nad rámec Zákonníka práce
- možnosť príspevku do DSS
- možnosť zakúpenia Multisport karty a iné
- flexibilná pracovná doba
- voľné vstupy do členských múzeí Zväzu múzeí na Slovensku

Múzeum školstva a pedagogiky je špecializovanou fondovou pamäťovou inštitúciou s celoslovenskou pôsobnosťou v oblasti dejín školstva na Slovensku. Jeho zriaďovateľom je Ministerstvo školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, organizačne je začlenené pod Centrum vedecko-technických informácií SR. Viac informácií o múzeu na www.msap.sk.

V prípade záujmu zašlite žiadosť o prijatie do zamestnania spolu s profesijným životopisom, motivačným listom a súhlasom so spracovaním osobných údajov pre účel výberového konania na adresu [email protected] do 2.3.2024. Na osobný pohovor budú pozvaní len vybraní uchádzači.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

história alebo príbuzných humanitných odboroch

Základné podmienky:
- profesijné zameranie na historické obdobie po roku 1945
- práca s PC
- samostatnosť, flexibilita
Nad rámec základných podmienok uvítame:
- predchádzajúcu odbornú prax v múzeu
- aktívne ovládanie anglického alebo nemeckého jazyka
- znalosť maďarského jazyka
- zoznam publikovaných článkov
- vysokoškolské vzdelanie III. stupňa v odbore dejiny alebo v príbuzných humanitných odboroch
- vodičský preukaz sk. B

Centrum vedecko-technických informácií SR (CVTI SR) je národným informačným centrom v oblasti výskumu, vývoja inovácií a vzdelávania. Okrem iného v rámci svojej činnosti zabezpečuje budovanie, prevádzku a rozvoj komplexnej IKT infraštruktúry pre výskum a vývoj celoslovenského významu. CVTI SR implementuje viacero národných a medzinárodných projektov zameraných na výskum, inovácie a vzdelávanie.
Viac informácií na www.cvtisr.sk

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4753715  Dátum zverejnenia: 2.2.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 130 EUR/mesiac