Front-end Developer (React)

AKULAR EMEA s. r. o.

Miesto práce
Práca z domu
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok, živnosť, internship, stáž
Termín nástupu
ASAP alebo dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
Od 1 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme skúseného front-end developera do nášho tímu https://www.akular.com/ . Sme mladý a dynamický kolektív — vyvíjame vizualizačné riešenie pre architektov v rozšírenej realite (Augmented Reality). Tvojou úlohou bude vývoj webovej časti našej platformy. Budeš písať React a ťahať dáta z Firebase (Realtime database). Kód budeš udržiavať cez Git.

Čo vyžadujeme
• výborná znalosť ES6 a React— aspoň 2 roky
• skúsenosť NoSQL s databázami
• flexibilitu, výborné organizačné a komunikačné schopnosti
• záujem zdokonaľovať sa
• proaktívny prístup k vývoju nášho produktu
• soft skills: https://bit.ly/369L0WK

Čo ponúkame
• 1500-2500€/mesiac — plný úväzok
• 120-180€/manday — živnosť
• priamy vplyv na dôležité technické rozhodnutia (architektúra, nástroje, atď.)
• flexibilná pracovná doba, home office
• MultiSport karta
• VIP členstvo vo Virtual Reality Gin&Tonic Bar — https://vrbratislava.sk/

V prípade záujmu nás kontaktuj so životopisom a motivačným listom v ktorom zhrnieš:
- silné a slabé stránky
- dôvody prečo si myslíš, že si vhodný/á uchádzač/ka
- možnosti práce ( z našeho officu, home office)
- typ a veľkosť úväzku o ktorý máš záujem(preferujeme živnosť , fulltime)
- tvoju predstavu o plate

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

informatika

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

ReactJS - Pokročilý
JavaScript - Pokročilý

What does AKULAR do?

We’re enabling Architects and Developers to better communicate real estate plans with stakeholders through AR (augmented reality).

Experience 3D digital models, real size, geo-located in the real world, using only phone or tablet.

What do we believe?
Support Each Other: We are committed to building an encouraging, caring, and supportive environment. We share a responsibility to support our team members and enrich their lives.

Get it done: Clients trust us to build things that work and we take that seriously. Our team will overcome obstacles, find solutions and deliver exceptional results.

Space for failure: The fastest way to succeed,” IBM’s Thomas Watson, Sr., once said, “is to double your failure rate.” We believe that failure is a prerequisite to invention. To develop a breakthrough product or process we need to create space for taking a risk and learn from subsequent mistakes.

Find A Better Way: A culture of innovation and continuous improvement. Constantly seeking personal and professional growth.

Embrace Change: We seek out, embrace, and get (un)comfortable in knowing that if we’re not continuously changing, evolving, and improving—we’re falling behind.

Self-Improvement: We are committed to continuous investments in the growth of our team members. We also ask our teams to actively take responsibility for their own self-development.

Integrity: We build trust through responsible actions and honest relationships.

Teamwork: We achieve more when we collaborate and all work together.

Work Ethic Wins: We believe the teams willing to put in the extra effort, go the extra mile, and are accountable for their actions, will be the ones who see their visions and dreams realized.

More info: akular.com
ID: 3782824  Dátum zverejnenia: 8.12.2019  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac