Energetický špecialista

CTP Invest, spol. s r.o.

Miesto práce
Bratislava
Mzdové podmienky (brutto)
1 800 - 2 500 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do slovenského tímu CTP hľadáme človeka so systematickým prístupom k práci, analytickým myslením, ktorému vyhovuje „full speed“ pracovné nasadenie. Očakávame vnútorne motivovaného profesionála, ktorého práca bude zameraná na rozvoj slovenského biznisu v rámci skupiny CTP. Hľadáme tímového hráča, ktorý má rád výzvy a chce rásť spolu s našou spoločnosťou. Dôležitá je zodpovednosť, samostatnosť, orientácia na výsledok, pozornosť k detailom a dodržiavanie procesov.

1. Predpoklady / požiadavky pre pracovnú pozíciu

  • Minimálne 3 roky skúseností v oblasti energetiky
  • SŠ/VŠ vzdelanie v technickom odbore
  • Proaktívny, metodický, motivovaný, orientovaný na riešenie problémov
  • Dôslednosť, systematickosť, dodržiavanie termínov, zameranie na výsledok práce
  • Dokáže pracovať podľa pokynov, pracovných postupov a smerníc
  • Nekonfliktný, samostatný, flexibilný, komunikatívny a praktický človek
  • Znalosť anglického jazyka min. na úrovni B1
  • MS Excel, MS Word, PowerPoint – používateľská úroveň

2. Zodpovednosti na pracovnej pozícii

  • Zodpovednosť za efektívne využívanie energií v organizácii
  • Zodpovednosť za kontrahovanie elektrickej energie a zemného plynu
  • Zodpovednosť za efektívnu prevádzku a zriaďovanie miestnych distribučných sietí pre elektrickú energiu a zemný plyn
  • Zodpovednosť za manažovanie energetickej certifikácie budov po 10 rokoch
  • Zodpovednosť za plnenie povinností organizácie v rámci ISO 50001
  • Zodpovednosť za plnenie povinností organizácie v rámci BREEAM certifikácie
  • Zodpovednosť za ekonomické kalkulácie a efektívnu prevádzku fotovoltaických elektrární
  • Zodpovednosť za monitorovanie a analýzu dát z online meteringu spotreby elektrickej energie, zemného plynu a vody
  • Zodpovednosť za formálnu správnosť rozúčtovania spotrieb elektrickej energie, zemného plynu a vody

3. Činnosti v rámci pracovnej pozície

  • Evidencia a analýzy vlastnej spotreby energií
  • Návrh a identifikácia opatrení na zníženie spotreby energií
  • Príprava plánu spotrieb energií na ďalšíe roky ako aj plánu úspor energií, príprava podkladov pre výberové konania dodávateľov energií
  • Vykonávane činností súvisiacich s pripájaním a rušením odberných miest elektrickej energie a zemného plynu
  • Príprava podkladov pre technické jednania pri plánovaní, vypracovaní projektov a realizácií investičných projektov v oblasti energetiky
  • Príprava podkladov za organizáciu v rámci ESG stratégie
  • Komunikácie a riešenie úloh s distribučnými spoločnosťami a dodávateľmi
  • Ďalšie úlohy na základe pokynov nadriadeného

Čo ponúkame:

  • Perspektívne zamestnanie v stabilnej medzinárodnej spoločnosti, líder na trhu v CEE
  • Zaujímavá práca, ktorá ponúka osobné a profesné výzvy ak oaj možnosť získania jedinečných skúseností komplexného záberu
  • Skvelý tím profesionálov
  • Teambuildingy