Právnik investičnej pratformy (junior legal counsel)

Crowdberry a.s.

UNIQ Staromestská, Staromestská 3, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
asap
Od 1 800 EUR/mesiaczákladná mzda podľa predchádzajúcich skúseností + ročný bonus

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sme Crowdberry, rýchle rastúca investičná firma, ktorá umožňuje súkromným investorom investovať do firiem a nehnuteľností, spoluvlastniť ich a byť tak súčasťou ich úspešného príbehu. Do nášho tímu v Bratislave hľadáme kolegu/kolegyňu na pozíciu Právnik investičnej pratformy (junior legal counsel).

Od prvého dňa sa staneš dôležitým členom nášho tímu. Spolu s ďalšími kolegami z právneho tímu a externými advokátskymi kanceláriami budeš pomáhať predstavenstvu a investičnému tímu manažovať 90 mil. EUR v aktívach, ktoré Crowdberry financovala do 60+ cieľových spoločností, investičných fondov a investičných účelových spoločnostiach (SPV) v Slovenskej a Českej republike a troch investičných segmentoch – startupy, malé a stredné podniky, nehnuteľnosti a sociálne podniky, vrátane korporátnej agendy spoločností zo skupiny Crowdberry.

Náplň práce

• Obchodno-právna agenda, osobitne agenda práva obchodných spoločností
• Príprava investičnej a transakčnej dokumentácie pri realizácii investícií do rastových spoločností, právna podpora pri realizácii investícií a pri prevodoch cenných papierov alebo obchodných podielov;
• Podpora investičného tímu ohľadom korporátnych a transakčných záležitostí, ako aj záležitostí corporate governance a korporátnej administratívy;
• Kontrola regulatórnych opatrení a kontrola súladu s právnymi predpismi pri realizácií hromadného financovania prostredníctvom online platformy;
• Právna podpora prevádzky online platformy pre hromadné financovanie (úschova cenných papierov, platobné služby a pod.);
• Právna podpora pri vzniku a štruktúrovaní novej business línie Crowdberry v oblasti poskytovania pôžičiek v rámci hromadného financovania;
• Príprava analýz a právnych stanovísk pre všetky oddelenia;

Čo požadujeme

• Ukončené VŠ vzdelanie, odbor právo SR
• Skúsenosť štúdia / stáže v zahraničí je výhodou
• 2-3 rokov skúseností s inhouse poskytovaním právnych služieb (právo obchodných spoločností) alebo prax advokátskeho koncipienta v oblasti korporátneho práva (investície, M&A transakcie)
• Výborné komunikačné schopnosti v slovenskom aj anglickom jazyku (C1 úroveň)
• Vynikajúci zmysel pre detail a presnosť
• Demonštrovateľne silné komunikačné a analytické schopnosti a vysokú úroveň komerčného povedomia
• Vysokú mieru integrity
• Záujem o prácu v prostredí, ktoré je dynamické a vyžadujúce si výbornú schopnosť prioritizácie a multitaskingu
• Pozitívny prístup a záujem neustále sa učiť a napredovať
• Aktívnu participácia na riešení úloh s kolegami z kľúčových tímov spoločnosti.

• Priama spolupráca s medzinárodne skúseným mladým a dynamickým tímom v jednoduchej organizačnej štruktúre
• Spolupráca s najinovatívnejšími firmami na Slovensku a v Česku
• Intelektuálne intenzívna, ale zábavná práca s praktickým prínosom a dopadom na podnikanie
• Atraktívny balík odmeňovania – základný plat + ročný bonus na základe pracovného výkonu a rozhodnutia predstavenstva
• Možnosť získania akcii firmy
• Rast v rámci tímu na základe kariérneho plánu možný a vítaný, alternatívne uplatnenie v jednej zo spoločností, ktoré cez Crowdberry získali investičný kapitál
• Možnosť koncipientskej praxe
• Flexibilný pracovný čas v príjemnom a neformálnom pracovnom prostredí
• Sick days (5)
• Home office

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

právnik, advokát

Počet rokov praxe

2

Skupina Crowdberry www.crowdberry.eu predstavuje moderný investičný ekosystém. Spája súkromný a inštitucionálny kapitál poskytujúci alternatívne nástroje financovania rastu českých a slovenských spoločností a nehnuteľností.

Od svojho vzniku v roku 2015 Crowdberry zafinancovalo viac ako 60 firiem a realitných projektov v celkovom objeme cez 100 miliónov eur. Skupinu tvorí investičná platforma www.crowdberry.eu, kde môžu investori priamo investovať do nimi vybraných príležitostí a rozhodujú o ich zafinancovaní. Súčasťou je aj realitný fond kvalifikovaných investorov CB Property Investors vytvárajúci zmiešané portfólio nehnuteľností s vysokým potenciálom zhodnotenia; ako aj investičné fondy zamerané na podporu mladých slovenských firiem (startupov) v správe CB Investment Management a prostredníctvom CB Espri na podporu podnikov a neziskových organizácií s pozitívny spoločenským vplyvom.

www.crowdberry.eu
www.cbim.sk
www.cbpropertyinvestors.eu

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4528283  Dátum zverejnenia: 27.2.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac