Manažér/Manažérka CX Inštitútu (CXI)

Creative Industry Košice, n.o.

Miesto práce
Kukučínova, Košice
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
1 800 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Creative Industry Košice (CIKE) vstupuje do obdobia zásadných zmien a rozvoja. Podarilo sa nám získať viacero významných projektov a zároveň už dlhodobo pracujeme na rozvoji našej organizácie. Nasledujúce obdobie so sebou prináša množstvo výziev nielen pre organizáciu, ale aj pre budúceho manažéra/manažérku programového oddelenia.

ČO BUDE VAŠOU ÚLOHOU?
Manažér/manažérka CXI bude riadiť tím 7 až 9 odborníkov a výskumných pracovníkov a ako člen/ členka vedenia, plánovať a realizovať strategický rozvoj celej organizácie spolu so zvyškom vedenia. Manažér/manažérka bude úzko spolupracovať s ostatnými oddeleniami CIKE, ako aj rozvíjať a udržiavať dobré vzťahy s externými zainteresovanými stranami, partnermi projektu a občanmi.

S KÝM BUDETE SPOLUPRACOVAŤ?
Manažér/manažérka bude mať priamy kontakt a udržiavať vzťahy s celým programovým a finančným oddelením, cieľovou skupinou, zainteresovanými stranami a partnermi CIKE.
Manažér/manažérka bude úzko spolupracovať s riaditeľom a vedením na všetkých strategických rozhodnutiach týkajúcich sa CIKE. Bude mať priamy kontakt so senior manažmentom CIKE, vrátane predstavenstva.

KĽÚČOVÉ ZODPOVEDNOSTI:
• Spolupracovať s riaditeľom a vedením CIKE pri implementácii, monitorovaní a rozvoji umeleckých, prevádzkových a finančných stratégií organizácie.
• Efektívne implementovať CXI v rámci projektu Košice 2.0.
• Vypracovať, naplánovať a dodať vysoko kvalitný program výskumu a rozvoja CXI vrátane mestského výskumu, rozvoja služieb, mapovania a prieskumu miest, umeleckých zásahov a inštalácií vo verejnom priestore.
• Niesť celkovú zodpovednosť za výskum, zostavovanie rozpočtu, uzatváranie zmlúv, správu a realizáciu aktivít CXI.
• Monitorovať a kontrolovať pokrok oddelenia CXI podľa stanovených cieľov a pravidelne podávať reporty riaditeľovi CIKE.
• Monitorovať, podávať reporty a zabezpečovať kvalitu všetkých aspektov CXI a jeho zamestnancov a reagovať na akékoľvek problémy týkajúce sa práce, bezúhonnosti a riadenia.
• Spolu s riaditeľom CIKE ohodnotiť individuálny výkon zamestnancov oddelenia a zohľadniť rozvojové a vzdelávacie potreby na ročnej báze.
• Spolu s riaditeľom CIKE udržiavať vzťahy s orgánmi verejného financovania a štatutárnymi orgánmi.
• Udržiavať vzťahy so všetkými externými partnermi, zainteresovanými stranami a dodávateľmi CXI.
• Spolupracovať s príslušnými zamestnancami vedenia s cieľom maximalizovať existujúce a rozvíjať nové zdroje financovania a komerčných príjmov.
• Vykonávať akékoľvek ad hoc projekty a úlohy požadované v súlade so stanovenou stratégiou a celkovým rozvojom CIKE podľa pokynov riaditeľa alebo správnej rady.
• Fungovať v rámci všeobecných stratégií určených správnou radou a riadiť programové oddelenie v rámci dohodnutých postupov a rozpočtových pokynov.
• Podľa potreby sa zúčastňovať zasadnutí správnej rady.
• Spolupracovať s vedúcim marketingu a marketingovým oddelením pri nastavovaní stratégií efektívnej propagácie aktivít programového oddelenia.
• Reprezentovať CIKE na vhodných stretnutiach, konferenciách, podujatiach a festivaloch.
• Pracovať v súlade s víziou a hodnotami CIKE a prispievať k rozvoju organizácie.
• Priamo aj nepriamo prispievať k úspešnej implementácii politiky rovnakých príležitostí v rámci organizácie.

• Kreatívna, dynamická a zodpovedná práca
• Mladý a priateľský kolektív
• Možnosť organizovať si pracovný čas (flexibilný pracovný čas, možnosť využívať prácu z domu)
• Účasť na podujatiach (Art & Tech Days, konferencie, workshopy, vlastné teambuildingové aktivity)
• Materiálne benefity (výpočtová technika, potrebné softvérové vybavenie)

Prihlasovací formulár spolu so žiadosťou o zaradenie do výberového konania potrebné zaslať na [email protected].
Formulár si stiahnete na: http://bit.ly/Head_CXI

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

MANAŽÉRSKE ZRUČNOSTI
• Plánovanie, implementácia a kontrola
• Spracovanie a analyzovanie informácií
• Dôvera procesom strategického rozvoja a strategických zmien
• Skúsenosť s prípravou a riadením rozpočtov nad €50,000

MÄKKÉ ZRUČNOSTI
• Preukázaná schopnosť viesť ľudí, inšpirovať a motivovať zamestnancov a tím
• Schopnosť riadiť vzťahy s externým prostredím
• Skúsenosť s riadením zamestnancov a dobrovoľníkov
• Komunikačné zručnosti

FUNDRAISING A FINANČNÉ ZRUČNOSTI
• Skúsenosti s realizáciou projektov podporených z grantových schém EÚ a SK (výhodou)
• Skúsenosť s vykazovaním rozpočtu

OSOBNOSTNÉ PREDPOKLADY
• Kreativita
• Time management
• Vynikajúce komunikačné schopnosti
• Motivácia a schopnosť pracovať sám a v rámci tímu
• Zmysel pre humor (výhodou)
• Schopnosť efektívne pracovať pod tlakom
• Flexibilný prístup k pracovnej dobe – možnosť práce vo večerných hodinách a počas víkendov

SKÚSENOSTI
• Minimálne 5 rokov praxe na relevantnej manažérskej pozícii, 3 roky praxe na vyššej riadiacej pozícii v kultúrnom a kreatívnom sektore
• Skúsenosti s riadením úspešných národných a medzinárodných projektov/partnerstiev v kultúrnom alebo kreatívnom priemysle
• Skúsenosti s rozsiahlou medzinárodnou spoluprácou (výhodou)
• Skúsenosti s dosiahnutím nastavených cieľov
• Strategické plánovanie a podávanie reportov
• Dobré vzťahy s verejnosťou, skúsenosti s vystupovaním na verejnosti a v médiách (výhodou)
• Práca s predstavenstvami, zainteresovanými stranami a vysokopostavenými profesionálmi v kultúrnom a kreatívnom priemysle
• Manažovanie vzťahov medzi partnermi, klientmi a dodávateľmi
• Skúsenosti s podávaním reportov ústne aj písomne financujúcim orgánom (výhodou)

KVALIFIKÁCIE
• Skúsenosti s medzinárodnou spoluprácou a medzinárodné kontakty vítané
• Znalosť programov na tvorbu tabuliek a prezentácií
• Prehľad v oblasti kultúrneho a kreatívneho priemyslu na Slovensku
• Prehľad v oblasti výskumných metód a analýzy dát (výhodou)
• Prehľad v oblasti dizajnu služieb zameraných na občanov (výhodou)
• Prehľad v oblasti rozvoja miest (výhodou)
• Prehľad v oblasti umeleckých zásahov a výskumných metód v umení (výhodou)
• Znalosť národných a európskych politík v oblasti kultúry a kreatívneho priemyslu
• Znalosť platných právnych predpisov v oblasti ochrany zdravia a bezpečnosti pri práci (výhodou)
• Znalosť súčasnej pracovnoprávnej legislatívy (výhodou)

INÉ POŽIADAVKY
• Záväzok k napĺňaniu vízie CIKE
• Výborná úroveň angličtiny slovom aj písmom
• Priateľská povaha, inteligencia a proaktívny prístup
• Orientácia na občana a zákazníka
• Orientácia na kvalitu výsledkov

Creative Industry Košice, n.o. (CIKE) sa zaoberá podporou a rozvojom kultúrneho a kreatívneho priemyslu. Vyhľadávame a podporujeme talenty, poskytujeme vzdelávacie, networkingové a pracovné príležitosti, čím prispievame k udržateľnému mestskému rozvoju. Máme za sebou úspešné projekty ako Európske hlavné mesto kultúry - Košice 2013, zastupujeme mesto v Sieti kreatívnych miest UNESCO v oblasti mediálneho umenia, realizujeme domáce a zahraničné rezidencie a rozvíjame medzinárodné spolupráce. Organizujeme festival mediálneho umenia a digitálnej kultúry Art & Tech Days. Hlavným podujatím festivalu je konferencia, ktorá pravidelne prináša top spíkrov z popredných firiem a organizácií.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 4033972  Dátum zverejnenia: 16.2.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac