Špecialista kontrolingu (finance controlling)

Constellium Automotive Žilina, s.r.o.

Miesto práce
Gbeľany
Termín nástupu
dohodou
1 800 EUR/mesiacod 1.800 Eur, finálna výška mzdy závisí od skúseností kandidáta

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme pedantného človeka, ktorý plynule hovorí po anglicky, bavia ho čísla a analýzy, ktorý dokáže nájsť odchýlku na prvý pohľad a má radosť zo správnych čísel. Ak máš zvládnuté účty obežného majetku a analýzu cien si ten pravý/á na túto pozíciu.

Počas doby zaškolenia Ti bude pomáhať skúsený a ochotný kolega, na ktorého sa môžeš vždy obrátiť. Naučí Ťa veľa nových a zaujímavých postupov, vďaka ktorým získaš nové skúsenosti.

Staneš sa našim kolegom, ktorý:
• Kontroluje finančné náklady spoločnosti, vyhodnocuje a riadi kľúčové ukazovatele výkonnosti, plánovanie, cenotvorba, správa kalkulačných a alokačných vzorcov, príprava podkladov pre účtovanie rezerv, opravných položiek
• Pripravuje spracovanie controllingových podkladov na mesačnej, kvartálnej a ročnej závierke.
• Príprava finančných plánov a rozpočtov v spolupráci s finančným manažérom
• Zastupovanie finančného manažéra pri vybraných činnostiach
• Analyzuje a kontroluje predajné ceny a množstvá
• Analyzuje a kontroluje obraty HK vo zverenom úseku činností.
• Zodpovedá za všetky existujúce obežné aktíva spoločnosti a to hlavne, suroviny, zásoby, náhradné diely, tovar vlastnej výroby, odpad.
• Analyzuje a kontroluje výrobné kalkulácie na dennej báze
• Zodpovedá za mesačný reporting materskej spoločnosti vo zverenom úseku
• Komunikuje s ostatnými oddeleniami
• Zodpovedá za účtovanie dodávateľských a odberateľských reklamácií
• Zodpovedá za fyzickú inventúru a účtovanie výsledkov inventúry
• Analyzuje a účtuje odchýlky štandardného skladu
• Analyzuje a kontroluje profitabilitu jednotlivých produktov

Práca v stabilnej a rozvíjajúcej sa medzinárodnej spoločnosti
13. plat
Narodeninové poukážky
Mladý kolektív
Pružná pracovná doba
Príspevok na dopravu

Kontaktovať budeme len vybraných kandidátov, ktorí spĺňajú kritériá. Ďakujeme za pochopenie.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
IFRS - Mierne pokročilý

Počet rokov praxe

5

Stredoškolské vzdelanie Ekonomického smeru
Pracovné skúsenosti na danej pozícii min 5 rokov
Komunikatívna znalosť AJ
Znalosť práce v Excel, Power point
Vedomosti z oblasti daní
Skúsenosť z výrobnej spoločnosti výhodou
Tímový hráč
Adaptabilita na zmeny
Pedantnosť a orientácia na výsledok

Sme celosvetovým lídrom v oblasti inovatívnych hliníkových výrobkov a riešení s vysokou pridanou hodnotou určených predovšetkým pre letecký, automobilový a obalový priemysel.

Žilinský závod Constellium Automotive Žilina,s.r.o. vyrába hliníkové nárazníkové systémy a rôzne prvky pre viaceré automobilové závody. Využíva pri tom najmodernejšiu technológiu pre formovanie, obrábanie, zváranie a žíhanie za podpory špičkovo vybaveného skúšobného laboratória.
Ľuďom ponúkame nové a čisté pracovné prostredie, najmodernejšie zariadenia a technológie. Sme medzinárodná spoločnosť so slovenským manažmentom .

Spoločnosť Constellium prevádzkuje viac ako 25 výrobných závodov v Európe, Severnej a Strednej Amerike a Číne. C-TEC , technologické centrum spoločnosti nachádzajúce sa vo Voreppe vo Francúzsku a jej nové centrum v Plymouthe, MI, USA, stojí pri zrode mnohých pokročilých hliníkových zliatin a riešení.

Počet zamestnancov

150-199 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: HR Department
E-mail: poslať životopis
ID: 4590962  Dátum zverejnenia: 31.5.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 800 EUR/mesiac