DevOps/Linux Administrátor

Cognexa

Miesto práce
Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
dohodou
2 500 EUR/mesiacZM od 2500€ +13. plat; konečná výška mzdy bude dojednaná na základe skúsenosti daného uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Chceš byť súčasťou projektových tímov? Návrh, inštalácia, zabezpečenie
a prevádzka vývojových prostredí spolu s vývojovým tímom Ti znie ako príležitosť na
kreatívnu a dynamickú pozíciu.
Hľadáme kolegu, ktorý bude pomáhať našim vývojovým tímom s:
+ Praktická skúsenosť s administráciou Oracle Weblogic v clustrovom prosredí.
+ Správa OS Linux
o Zahŕňa inštaláciu a konfiguráciu serverových aplikácií prostredníctvom
Ansible, Bash,...
o Znalosť správy a konfigurácie Nginx, Apache, SQL databáz, Tomcat.
+ Správou aplikácií bežiacich ako serverless alebo pod aplikačným serverom
najmä JAVA a Nodejs.
+ Inštaláciou a správou kontajnerovaných prostredí (Docker, Kubernetes) v
prostredí dátových centier, ale aj v cloude (AWS, Azure, Google cloud).
+ Práca s verziovacím systémom gitlab. Znalosť procesu CI/CD pipeline.

Ponúkame širokú škálu benefitov pre zamestnancov, každý si môže vybrať podľa
záujmov a preferencií.
Zdravie a well-being:
+ multišport karta
+ nadštandardné zdravotné prehliadky, pravidelné cvičenia s fyzioterapeutom
+ príspevok na šport, kultúru, wellness
+ firemný futbal, ping-pong, bowling, badminton, účasť na bežeckých pretekoch

(OTKD, Devín-Bratislava, 21km pre deti), cyklistické aktivity (po práci aj do práce:),
alternatívne iné športy
+ ovocie v kanceláriách a firemné raňajky
Rodina a financie:
+ 13. plat, koncoročná odmena (v závislosti od typu spolupráce - detaily budú
upresnené na osobnom interview)
+ príspevky pri narodení dieťaťa, či svadbe
+ flexibilný pracovný čas, možnosť práce z domu
Social&fun:
+ tímové akcie (motokáry, airsoft, pivo na terase)
+ nekorporátne prostredie inovatívnej slovenskej firmy
+ pravidelné firemné turistické akcie (chaty, skialp, lyžovačky, víkendovky)
+ Vianočný večierok, Husacie hody a celofiremný teambuilding pre veľkých, Deň detí
a Mikuláš pre malých...
Vzdelávanie a odborný rast:
+ pravidelné odborné školenia (na výber z rôznych tém od IoT, microservices, spring,
databázy, machine learning, vývoj enterprise architektúry, React, Docker &
Kubernetes, ... u nás vzdelávajú seniori z praxe a školenia sú dostupné pre všetkých)
+ firemná Java akadémia
+ firemná React akadémia
+ Tech Buddy pre každého nováčika (vrátane seniorov)
+ účasť na rôznych konferenciách a odborných eventoch (OpenSlava, Java Days,
certifikované školenia a i.)
+ firemná angličtina s native lektorom
* Podľa §62 Zákona o službách zamestnanosti 5/2004 Z.z. máme ako
Zamestnávateľ pri zverejňovaní pracovnej ponuky povinné uvádzať sumu základnej
zložky mzdy. Finálna výška platu je však predmetom dojednania, suma sa bude
odvíjať od seniority a skúseností uchádzača.

Všetkým uchádzačom ďakujeme za prejavený záujem. Vaše materiály si prejdeme a
vyhodnotíme s ohľadom na uvedené požiadavky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

IT

Ostatné znalosti

Kubernetes - Pokročilý
Docker - Pokročilý
Administrácia UNIX/Linux - Mierne pokročilý
Oracle Weblogic - Pokročilý
GitLab - Pokročilý
SQL databázy - Základy
Amazon Web Services (AWS) - Základy
DevOps - Základy

Prax na pozícii/v oblasti

Linux systémy

Počet rokov praxe

3

Výhodou sú znalosti:
* Skúsenosť - distribúcie RHEL alebo Debian
* Skúsenosť s kontajnerizáciou - Docker, Kubernetes
* Skúsenosť s verziovacími nástrojmi (Git)
* Znalosť tvorby CI/CD pipeline a automatizácia nasadzovania aplikácií
prostreedníctvom Bash a Ansible
* Analýza požiadaviek vývojového tímu a odvodenie technickej implementácie v build
procese, ako aj poradenstvo pre naše zákaznícke projekty
* Konfigurácia Nginx/Apache24/HAproxy, JAVA a NodeJS aplikácií
* Konfigurácia Oracle Weblogic a iných aplikačných serverov
* Konfigurácia a správa IBM ace
* Znalosť problematiky bezpečnosti webových služieb (WS-Secuity*, PKI, SAML, SSL,
Oracle WSM, ..)
* Práca s SQL databázami

Pozíciu obsadzujeme pre našu partnerskú SW spoločnosť, poskytujúcu komplexné služby v oblasti informačných technológií so špecializáciou na sektor telekomunikácií, bankovníctva a verejnej správy ako aj na riešenia pre inteligentné systémy.

O Cognexe: Vytvárame riešenia AI, ktoré pomáhajú organizáciám automatizovať procesy, optimalizovať prevádzku a získavať hodnotu z údajov, čím vytvárame vysoko výkonné riešenia problémov, ktoré sa predtým považovali za neriešiteľné.

Náš tím pozostáva z matematikov, inžinierov a obchodných lídrov, ktorí čerpajú z desaťročných skúseností s vytváraním kognitívnych obchodných riešení pre nadnárodné spoločnosti v rôznych odvetviach.

Rozsiahle znalosti v oblasti umelej inteligencie, strojového učenia a softvérového inžinierstva spolu s odbornými znalosťami v rôznych ďalších oblastiach umožňujú našim inžinierom vytvárať individuálne softvérové riešenia pre našich klientov a poskytovať konzultačné služby v oblasti umelej inteligencie.

Spoločnosť Cognexa má sídlo v Bratislave (Slovensko) a kanceláriu v Prahe (Česká republika).

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4722645  Dátum zverejnenia: 7.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 500 EUR/mesiac