Terénny sociálny pracovník

Človek v ohrození, n.o.

Miesto práce
Plavecký Štvrtok 351, Bratislavský kraj, Malacky
Termín nástupu
01.12.2017
Ponúkaný plat (brutto)
dohodou

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pre náš tím sociálnych pracovníkov v Plaveckom Štvrtku hľadáme šikovného a motivovaného kolegu na pozíciu Terénny sociálny pracovník.

- aktívne vyhľadávanie a kontaktovanie potenciálnych klientov, odborné posudzovanie životnej situácie človeka, poskytovanie základných informácií v krízových situáciách a zabezpečenie potrebných sociálnych služieb, vytváranie individuálnych plánov práce s klientom a jeho realizácia, pomoc pri uplatňovaní ľudských práv, oprávnených záujmov a pri riešení osobných záležitostí;

- sprevádzanie klienta do jednotlivých inštitúcií, pričom kladie dôraz na podporu jeho autonómie a sebestačnosti, orientácia v aktuálne platnej legislatíve, facilitácia pri riešení konfliktov v lokalite, case management, administratívne spracovanie výkonu svojej práce, koordinácia pracovných aktivít s vedením samosprávy v obci a s ostatnými zainteresovanými verejnými a neziskovými inštitúciami a ďalšie.

– zaujímavá a dynamická práca v stabilnej a veľkej mimovládnej organizácii
– dlhodobá spolupráca v projekte komunitnej a sociálnej práce do roku 2019 s výhľadom na pokračovanie na ďalšie 4 roky
– flexibilné pracovné podmienky (ponúkame ale len prácu na plný úväzok)
– možnosť zaučenia sa pod dohľadom skúsených pracovníkov podľa overených metodík práce
– prepracovaný systém priebežného interného vzdelávania a supervíznej podpory
– možnosť stáží v iných komunitných centrách v SR a ČR (Člověk v tísni)
– flexibilný termín nástupu v priebehu najbližších mesiacov podľa možností a potrieb uchádzača

Motivačný list a CV zašlite v termíne do 15.11. 2017 na praca@clovekvohrozeni.sk
Viac informácií o podmienkach výberového konania:

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Sociálna práca

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Počítačové znalosti - používateľ

Microsoft Word - základy
Microsoft Excel - základy
Microsoft PowerPoint - základy
Microsoft Outlook - základy

– silná motivácia pracovať v sociálnej alebo pedagogickej práci so znevýhodnenými skupinami (skúsenosť výhodou)
– schopnosť samostatnej práce a iniciatívny prístup
– ochota prekonávať prekážky a učiť sa nové veci
- splnenie kvalifikačných predpokladov

Človek v ohrození je mimovládna nezisková organizácia, ktorej cieľom je pomáhať tým, ktorí to najviac potrebujú. Od roku 1999 podávame pomocnú ruku ľuďom, ktorých najrôznejšie okolnosti oberajú o ich ľudskú dôstojnosť a slobodu. Ľuďom, ktorí trpia dôsledkami vojen, obetiam prírodných katastrof, či tým, ktorí žijú v područí autoritárskych režimov. Nepôsobíme len v zahraničí. Od nášho vzniku podávame pomocnú ruku aj ľuďom, ktorí sa ocitli v krízovej situácii na Slovensku. Po spojení síl s kolegami zo slovenskej pobočky Člověka v tísni v roku 2016 pomáhame so začleňovaním ľuďom, ktorých chudoba vytláča na okraj spoločnosti. Prostredníctvom vzdelávacích aktivít sa zároveň snažíme prispieť k budovaniu Slovenska ako otvorenej, tolerantnej a solidárnej spoločnosti.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Baštová 343 / 5
81103 BRATISLAVA
ID: 3237002   Dátum zverejnenia: 8.11.2017