Pedagogický asistent

Cirkevná ZŠ Narnia, elokované pracovisko Pezinok Pezinok

Miesto práce
Pezinok
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok
Termín nástupu
2019-03-01

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Informácie o výberovom konaní

Rozsah úväzku
80%

Počet študentov školy
398

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Znalosť práce s PC
počítačovo znalý, práca s internetom, mailom, balíkom kancelárskych aplikácií

Vzdelanie
Hľadáme kolegyňu/kolegu, ktorého hlavnou úlohou bude napomáhať na vyučovaní aj mimo neho vo vzdelávaní a výchove detí s poruchami učenia, pozornosti a správania . Cieľom jeho práce je, aby sa deti s poruchami učenia, pozornosti a správania mohli zlepšovať v ich silných aj slabých stránkach a napredovať.

Asistent učiteľa sa v našej škole venuje individuálnej práci s jednotlivými deťmi počas vyučovania. Na rôznych vyučovacích hodinách pomáha učiteľom v tom, aby dieťa mohlo mať viac času, menej rušivé prostredie a malo šancu porozumieť učivu. Na hodinách má byť tou správnou pravou rukou učiteľom a ochotným a chápajúcom parťákom pre deti.
Koho hľadáme?
Tešíme sa tímovým hráčom, ktorým dáva zmysel napomáhať vzdelávaniu detí s úmevom a optimizmom.
Pozícia vyžaduje flexibilného človeka, ktorý citlivo vníma potreby detí a dáva mu zmysel pomáhať im.
Baví ho učiť sa o vývine detí, jeho úskaliach a celkove o dobrodružstve vzdelávania a nových prístupoch vo vzdelávaní.
Nechýba mu humor a ešte k tomu samozrejme vie aj po anglicky (rozumie, hovorí, číta a píše na aktívnej komunikačnej úrovni).
Vzdelanie v odbore špeciálna pedagogika, psychológia, liečebná pedagogika a v iných pedagogických smeroch nie sú nevýhodou.
Vítame aj skúsenosť z práce v prostredí mimo školstva.

Ďalšie požiadavky
Ponúkame príjemné pracovné prostredie, podporu a osobný rast a vedenie počúvajúce svojich zamestnancov.

Asistent učiteľa ako člen špeciálneho tímu má v každodennej práci a aj pri väčších výzvach odbornú pomoc a vedenie školského špeciálneho pedagóga a školského psychológa.

ID: 3580835  Dátum zverejnenia: 17.1.2019  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.