Sociálny pedagóg

Cirkevná základná škola sv. Jána Bosca Lučenec

Miesto práce
okres Lučenec
Termín nástupu
2020-01-01

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Informácie o výberovom konaní

Rozsah úväzku
100%

Počet študentov školy
138

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Znalosť práce s PC
internet - pokročilý, Word, Excel, PowerPoint - pokročilý

Vzdelanie
Vzdelanie
Vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa
• v študijnom odbore sociálna pedagogika,
• v študijnom odbore sociálna práca,
• v študijnom odbore pedagogika v študijnom programe zameranom na sociálnu pedagogiku

Ďalšie požiadavky
Platové podmienky
Platové zaradenie podľa platových taríf pedagogických a odborných zamestnancov v závislosti od dĺžky praxe - Zákon č. 553/2003 Z. z., Zákon o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov
Pracovný čas
7:30 – 15:30 hod.

Popis pracovnej pozície, náplň práce
• Diagnostika sociálneho prostredia tried,
• vedenie dokumentácie žiakov zo sociálne znevýhodneného prostredia,
• spoločné hodiny s pedagógom (napr. triednické hodiny)
• spolupráca s pedagogickými a odbornými zamestnancami školy,
• podpora žiakov vyžadujúcich si osobitnú pozornosť,
• tvorba tematických násteniek podporujúcich informovanosť o problematikách,
• tvorba letákov pre rodičov a pedagógov,
• plán preventívnych aktivít,
• organizácia preventívnych aktivít,
• prednáškové a voľnočasové aktivity, besedy, prezentačné a diskusné činnosti,
• riešenie a diagnostikovanie sociálno-patologických javov na škole,
• účasť na pedagogických poradách, informovanie pedagógov,
• analýza záškoláctva a dodržiavanie povinnej školskej dochádzky,
• koordinácia protidrogových aktivít,
• školské i mimoškolské aktivity, podpora záujmovej činnosti detí,
• účasť na metodických školeniach, na odborných školeniach a seminároch,
• pomoc pri riešení problémových situácií rodinného prostredia, odporúčanie na iné odborné inštitúcie, pomoc pri vypisovaní tlačív, žiadostí a inej dokumentácie (súd, ÚPSVaR, …),
• spolupráca s výchovno-vzdelávacími, odbornými inštitúciami (MsP, CPPPaP, školský úrad pri MsÚ, ÚPSVaR),
• konzultácie pre žiakov a pohovory s problémovými žiakmi,
• konzultácie s rodičmi a pedagógmi.

Zoznam dokladov, ktoré musí uchádzač priložiť k žiadosti o účasť na výberovom konaní:
kópie dokladov o splnení kvalifikačných predpokladov,
štruktúrovaný profesijný životopis,
lekárske potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti podľa § 16 zákona č. 138/2019 Z. z. (predloží vybraný uchádzač),
čestné vyhlásenie o bezúhonnosti (vybraný uchádzač predloží odpis z registra trestov),
písomný súhlas uchádzača k použitiu osobných údajov pre potreby výberového konania
v zmysle zák. č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v zn. n. p.

Dátum, miesto a čas pohovoru oznámi vyhlasovateľ prihláseným uchádzačom, ktorí splnia požadované predpoklady a kritériá. Ak uchádzač nepošle všetky požadované doklady, nebude zaradený do výberového konania.

ID: 3807598  Dátum zverejnenia: 11.11.2019  Pracovná ponuka je prevzatá z inej stránky alebo zdroja.