Mzdový špecialista/ka

Cesta von

Miesto práce
Miletičova 30, Bratislava
Druh pracovného pomeru
skrátený úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
415 - 515 EUR/mesiacOdmena na štvrtinový úväzok je v rozmedzí 415 - 515 EUR v prípade živnosti. V prípade pracovného pomeru na štvrtinový úväzok je mzda brutto v rozmedzí 340 - 420 EUR. Presná odmena sa určí podľa vzdelania a praxe kandidáta/ky na základe platnej internej smernice organizácie.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

-- Správa miezd: správa mzdového účtovníctva, príprava podkladov pre spracovanie a vyplácanie miezd, spracovanie ročných zúčtovaní dane, zrážok zo mzdy a príspevkov na stravovanie.
-- Správa dochádzky: kontrola výkazov práce; priebežné kontrolovanie dochádzky zamestnancov a evidovanie zmien, administrácia, evidencia a archivácia pracovno-právnych dokumentov súvisiacich s návštevou a sprievodom u lekára, čerpaním a vyplácaním PN a OČR.
-- Komunikácia s príslušnými inštitúciami: so sociálnou poisťovňou, zdravotnými poisťovňami, úradmi práce, daňovým úradom a exekútorskými úradmi; elektronické zasielanie registrácií, oznámení, mesačných výkazov a ostatných dokumentov do príslušných poisťovní; vydávanie potvrdení pre zamestnancov a Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny.

*Vynikajúci tím, výborné vzťahy a ľudská organizačná kultúra
*Silná a zmysluplná myšlienka – Cesta von získala ocenenie Roma Spirit 2022 v kategórii mimovládna organizácia, prvé miesto v medzinárodnej cene SozialMarie 2019, ktorá oceňuje najlepšie sociálne inovácie v strednej Európe a prvé miesto v Cene za napĺňanie Cieľov udržateľného rozvoja 2020
*Ústretový prístup, pochopenie pre rodinu, flexibilný pracovný čas a 2 dni voľna navyše

Hľadáme kolegu/kolegyňu na skrátený štvrtinový úväzok, ktorý/ktorá by bola k dispozícií na spracovanie miezd vždy na konci daného kalendárneho mesiaca.

Ak vás ponuka zaujala, zašlite nám svoj životopis a motivačný list najneskôr do 30.4.2024.

Vybraných uchádzačov pozveme na osobný rozhovor po 22. apríli 2024.

Súčasťou ďalšej časti výberového procesu je vypracovanie odborného testu a praktických úloh z danej oblasti.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické zameranie vzdelania je podmienkou.

Počet rokov praxe

5

-- Skúsenosť s prácou v účtovnom a mzdovom systéme Pohoda je podmienkou.
-- Znalosť a prehľad v aktuálnej legislatíve v oblasti miezd.
-- Analytické myslenie, organizovanosť; presnosť a zodpovednosť; dôkladná znalosť mzdového účtovníctva, pracovného práva a súvisiacich zákonov.
-- Skúsenosť so spracovaním miezd pre 50 a viac ľudí je výhodou.

Združenie Cesta von pomáha ľuďom uviaznutým v chudobe postaviť sa na vlastné nohy, získať prácu a dôstojný život. Rozvíja potenciál, vedomosti, zručnosti a postoje sociálne odkázaných ľudí od raného detstva po starobu, aby dokázali zveľaďovať svoje osobnostné, sociálne, duchovné i materiálne zdroje.

Najznámejšou aktivitou združenia je program Omama. V chudobných osadách Cesta von realizuje unikátnu metódu ranej stimulácie malého dieťatka. Rómske omamy v prirodzenom domácom prostredí ukazujú rodičom, ako posilňovať u ich dieťaťa jeho socio-emocionálnu oblasť, bezpečnú vzťahovú väzbu, rozvíjať jeho reč a slovnú zásobu v slovenčine, kognitívne i motorické zručnosti. Deti narodené do prostredia generačnej chudoby môžu vďaka stretnutiam s omamou, ktorá im pomáha vybudovať lepší základ už v ranom veku, neskôr vyrásť v úspešnejších ľudí: začať školu s lepšou štartovacou čiarou, a tým je lepšie zvládnuť, a neskôr mať dôstojnejší život.

Cesta von v ďalších programoch rozvíja i potenciál dospelých ľudí žijúcich v generačnej chudobe: program Filip (finančné vzdelávanie pre rodiny), program Zebra (rozvoj teenagerov) a program Amal (jazykový program zameraný na rozvoj slovenčiny) priamo v teréne.

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Miroslava Šáchová
Tel.: +421904283325
E-mail: poslať životopis
ID: 4811140  Dátum zverejnenia: 18.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 415 EUR/mesiac