Koordinátor práce s mládežou v Centre voľného času

Centrum voľného času

Miesto práce
Gessayova, Petržalka
Termín nástupu
dohodou
1 450 EUR/mesiac– v závislosti od pracovných schopností a skúseností je možnosť priznať aj osobný príplatok

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Rámcová náplň práce:
1. Rozvoj, koordinácia a systematická podpora práce s mladými ľuďmi (vo veku do 30 rokov) v rámci CVČ,
2. Spolupráca pri príprave, tvorbe, následná implementácia a realizácia Koncepcie rozvoja práce s mládežou mesta Bratislava, ktorá má slúžiť ako hlavný strategický dokument oblasti práce s mládežou,
3. vypracovávať, kontrolovať a vyhodnocovať plnenie akčného plánu činností spojených s rozvojom práce s mládežou, podpory mladých a zvyšovania spoluúčasti mladých na rozvoji mesta v rámcoch CVČ,
4. Aktívne a pravidelné mapovanie aktuálnych potrieb, trendov a problematík v živote mladých ľudí, ich následné vyhodnocovanie a adresovanie,
5. Vytváranie analýz pre potreby hlavného mesta Bratislava a CVČ týkajúce sa života mladých ľudí,
6. Koordinácia programu zvyšovania participácie a spoluúčasti mladých na tvorbe mestských politík a rozvoji mesta,
7. Rozvoj, propagácia a koordinácia činnosti a aktivít CVČ
8. Priama práca s mládežou
9. Vytvárať, aktualizovať a udržiavať databázu neziskových organizácií, neformálnych iniciatív a skupín pracujúcich s mládežou, ale aj mládežníckych organizácií a iniciatív v meste Bratislava, s ktorými sú hľadané možnosti aktívnej spolupráce s cieľom rozvoja v oblasti práce s mládežou mesta Bratislava,
10. Slúžiť ako kontaktná osoba pre mladých ľudí vo vzťahu k CVČ,
11. Pomoc a podpora pri organizácii podujatí pre deti a mládež s cieľom participácie, väčšej miery zapojenia do diania v meste
12. Vyhľadávať možnosti realizovania projektov zameraných na deti a mládež̌, možnosti ich financovania z mimorozpočtových zdrojov mesta Bratislava, príprava žiadostí a realizácia procesu s cieľom uchádzať sa a využívať takéto možnosti,
13. Koordinácia propagácie činností v oblasti práce s mládežou,
14. Vyhľadávanie, vytváranie a koordinácia partnerstiev mesta v oblasti mládeže s inštitúciami, súkromným sektorom, občianskymi združeniami a neformálnymi skupinami a napomáha rozvoju týchto partnerstiev.
15. Vypracovávanie metodických, poradenských dokumentov o práci s mládežou
16. Spolupráca na príprave otvorenia a následné spravovanie Mládežníckych Hubov v rámci CVČ

• Možnosť profesijného a odborného rastu.
• Ďalšie benefity:
sociálna politika – príspevok na stravovanie

Informácie o výberovom konaní

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook Express - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý
Canva - Pokročilý
Adobe Illustrator - Pokročilý
Internet - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

1

Počet rokov praxe

1

• Ukončené stredoškolské vzdelanie s maturitou/ vysokoškolské vzdelanie I. stupňa spoločenského, príp. humanitného zamerania (v prípade relevantných skúseností môže byť aj iné zameranie).
• Aktívna znalosť anglického jazyka, slovom aj písmom (B1).
• Bezúhonnosť (preukazuje sa výpisom z registra trestov nie starším ako tri mesiace),
• Ukončené stredoškolské štúdium s maturitou, vysokoškolské vzdelanie prvého alebo druhého stupňa,
• Pracovné skúsenosti najmenej 1 rok
• Predpoklady výkonu práce vo verejnom záujme,
• Všeobecný rozhľad, orientácia v oblasti práce s mládežou a tvorby mládežníckych politík, inováciách a cit pre interakciu a prácu s mladými,
• Schopnosť realizácie projektového manažmentu,
• Manažérske, komunikačné a osobnostné predpoklady na výkon funkcie, spoľahlivosť, zodpovednosť a samostatnosť, proaktívnosť, zanietenosť a dynamickosť pri plnení cieľov, konštruktívnosť, schopnosť predvídať a efektívne riešiť problémové situácie, odhodlanie učiť sa nové informácie a postupy, flexibilita a schopnosť zvládať záťažové situácie, schopnosť analytického a koncepčného uvažovania, organizačné zručnosti; tímovosť a schopnosť spolupracovať, schopnosť motivovať kolegov a stmeľovať rozličných zástupcov komunít, schopnosť komunikovať s rôznymi cieľovými skupinami s empatiou a porozumením.
• Plná znalosť štátneho jazyka a znalosť anglického jazyka na základnej úrovni. Užívateľské ovládanie počítača, pokročilá úroveň práce s produktmi Microsoft Office (Word, Excel, Outlook, Power Point, Internet a iné) a ovládanie cloudových riešení od spoločnosti Microsoft.
Výhodou:
• Manažérske zručnosti z iných odvetví, ktoré je možné zhodnotiť.
• Preukázateľné skúsenosti a prax v oblasti práce s mládežou (v rámci činnosti neziskového sektora, vzdelávací projektov či programov, rozvojových kurzov pre mladých, individuálneho poradenstva, atď.)
• Skúsenosti s projektovým riadením.
• Skúsenosti v oblasti práce, podpory a pomoci mladým ľuďom na individuálnej ale aj skupinovej úrovni; skúsenosti v oblasti tvorby projektov a projektového manažmentu; skúsenosti s facilitátorskou a mediátorskou činnosťou; skúsenosti s medzinárodnou spoluprácou v predmetnej oblasti; skúsenosti s priamym výkonom pomáhajúcej profesie.
• Znalosť zákona 282/2008 Z. z. o podpore práce s mládežou, orientovanie sa v národných, medzinárodných a európskych strategických dokumentoch z oblasti rozvoja práce s mládežou a podpory mladých.
• Skúsenosť s tvorbou analytických, koncepčných alebo hodnotiacich dokumentov.
• Ovládanie grafických programov (Canva, Adobe Illustrator, atď.).

Centrum voľného času je mimoškolské zariadenie pre voľný čas detí a mládeže v zriaďovateľskej pôsobnossti Hlavného mesta SR Bratislavy. Rozpočtová organizácia, právny subjekt. Pravidelná činnosť v záujmových útvaroch, prázdninová činnosť pre deti a mládež.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4515574  Dátum zverejnenia: 3.7.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 450 EUR/mesiac