Hlavný ekonóm - vedúci/vedúca oddelenia

Centrum spoločných činností Slovenskej akadémie vied

Miesto práce
Klemensova, Bratislava
Termín nástupu
asap
1 100 - 1 300 EUR/mesiacPodľa zákona č. 553/2003 Z. z. mzda pozostáva z dvoch zložiek: tarifný plat podľa odpracovaných rokov je vo výške min. 905 Eur + osobné ohodnotenie. Konečná výška mzdy závisí od skúseností a schopností uchádzača a jeho praxe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pracovná náplň:
- riadi činnosti ekonomického úseku a obeh účtovných dokladov
- vykonáva základnú finančnú kontrolu
- zodpovedá za vedenie menšieho tímu účtovníkov a rozpočtárov, okrem personálnej agendy
- kontroluje výsledky práce úseku
- priamo zodpovedá za zostavenie individuálnej a konsolidovanej účtovnej
závierky
- podľa požiadaviek vypracováva rozbory hospodárenia, reporty, výkazy a analýzy
pre riadenie finančných zdrojov,
- vypracováva analýzy a správy podľa požiadaviek organizácií SAV,
- zodpovedá za mesačné, štvrťročné a ročné závierkové práce
- dohliada nad procesom a výsledkami inventarizácie
- veľkou výhodou je znalosť programu Softip profit

- možnosť voľby - príspevok na stravovanie alebo jedáleň
- flexibilná pracovná doba
- pracovný čas podľa Zákonníku práce, 37,5 hod. týždenne
- 1 týždeň dovolenky nad rámec zákona
- preplácaná PN nad rámec zákona
- 2 dni regenerácie do roka mimo dovolenky

V prípade, ak spĺňate uvedené požiadavky, prosím zašlite nám Váš životopis v slovenskom jazyku. Kontaktovať budeme len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Ostatné znalosti

Účtovníctvo - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Pokročilý
SOFTIP - Mierne pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

2

Počet rokov praxe

2

Nutnosť praxe na pozícii ekonóma minimálne 3 roky.
Práca v účtovnom programe SOFTIP je vítaná.
Taktiež skúsenosť s prácou vo verejnom záujme je vítaná.
Ďalšie predpoklady pre prácu:
- aktívny prístup k práci,
- zodpovednosť,
- samostatnosť,
- systematickosť,
- cit pre poriadok (vedenie agendy),
- dôslednosť,
- schopnosť riešenia problémov,
- chuť učiť sa a napredovať.

Centrum spoločných činností Slovenskej akadémie vied, v. v. i. zabezpečuje a spravuje infraštruktúru výskumu a vývoja. Poskytuje množstvo služieb nielen pre univerzity či verejnosť, ale taktiež sa podieľa na realizácii európskych projektov a reprezentuje Slovenskú republiku v európskych iniciatívach či združeniach.
Pozostáva z 8 organizačných zložiek: Výpočtové stredisko SAV, Kongresové centrum SAV Smolenice, Kongresové centrum SAV Academia Stará Lesná, Archív SAV, Technicko-hospodárska správa ÚSV SAV, Encyklopedický ústav SAV, VEDA-vydavateľstvo SAV, Správa účelových zariadení SAV.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 4346411  Dátum zverejnenia: 3.6.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac