Odborník/Odborníčka na inžinierske HPC aplikácie

Centrum spoločných činností Slovenskej akadémie vied

Miesto práce
Dúbravská cesta, Karlova Ves
Termín nástupu
čo najskôr
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 - 2 000 EUR/mesiacPodľa zákona č. 553/2003 Z. z. mzda pozostáva z dvoch zložiek: tarifný plat podľa odpracovaných rokov je vo výške min. 723,50 Eur + osobné ohodnotenie. Konečná výška mzdy závisí od skúseností a schopností uchádzača a môže sa pohybovať v rozpätí 1500 až 2000.- Eur.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme zamestnanca/zamestnankyňu pre prácu na projekte Národného kompetenčného centra pre vysokovýkonné výpočty. Náplňou práce bude podpora klientov využívajúcich superpočítačové / HPC technológie so zameraním na inžinierske simulácie, menovite:

- Komunikácia s klientom a analýza jeho požiadaviek.
- Návrh vhodného nástroja pre riešenie problému.
- Vytváranie pilotných aplikácií.
- Školenia a podpora používateľov.

- príjemné pracovné prostredie
- pohyblivá pracovná doba
- pracovná doba 37,5 hodiny za týždeň
- 1 týždeň dovolenky nad rámec zákona
- preplácaná PN nad rámec zákona
- zvýhodnená možnosť ubytovania pre zamestnancov z iného kraja

V prípade, ak spĺňate uvedené požiadavky, prosím zašlite nám Váš životopis v slovenskom jazyku. Budeme kontaktovať len vybraných uchádzačov.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Inžinierstvo (aplikovaná mechanika, automobilová mechatronika, jadrové a fyzikálne inžinierstvo a pod.), poprípade informatika, matematika alebo fyzika.

Počet rokov praxe

Práca je vhodná aj pre šikovného absolventa/absolventku.

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- Znalosť výpočtových metód v oblastiach FEA a CFM.
- Orientácia v softvérových aplikáciách zameraných na FEA, CFM a „multiphysics“ simulácie.
- Skúsenosti s tvorbou 3D modelov a vizualizácie výstupov.
- Znalosť sekvenčného a paralelného programovania (C/C++/Fortran) výhodou.

Znalosti by mali byť podložené pracovnou skúsenosťou alebo výstupom z projektov (aspoň typu diplomová / dizertačná práca), hackathonov, príspevkov k open-source vývoju a pod.

- Aktívny a zodpovedný prístup k práci.
- Samostatnosť, komunikatívnosť.
- Cit pre poriadok (vedenie agendy).
- Dôslednosť.
- Chuť učiť sa a napredovať, vôľa zúčastňovať sa na workshopoch, konferenciách.

Centrum spoločných činností SAV je od 1. 5. 2018 organizáciou, ktorá pozostáva z 8 organizačných zložiek: Výpočtové stredisko, Kongresové centrum Smolenice, Kongresové centrum Academia, Ústredný archív SAV, Technicko-hospodárska správa ÚSV SAV, Encyklopedický ústav, VEDA-vydavateľstvo SAV, Správa účelových zariadení SAV.
Centrum spoločných činností SAV svojou činnosťou plní úlohy podporujúce riešenie vedecko-výskumných projektov Slovenskej akadémie vied.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov

Dúbravská cesta 5796/9
845 35 Bratislava

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Halyna Hyryavets
Tel.: +421232293113
E-mail: poslať životopis
ID: 4001949  Dátum zverejnenia: 19.11.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac