Špecialista prevádzky sietí a služieb

Centrum spoločných činností Slovenskej akadémie vied

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
čo najskôr
1 200 - 1 600 EUR/mesiacpodľa zákona č. 553/2003 Z. z. mzda pozostáva z dvoch zložiek: tarifný plat podľa odpracovaných rokov je vo výške min. 729 Eur. Konečná výška mzdy závisí od skúseností a schopností uchádzača a môže sa pohybovať v rozpätí 1200 až 1600.- Eur.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Centrum spoločných činností SAV hľadá do svojej organizačnej zložky Výpočtové stredisko nového kolegu, ktorého hlavnou náplňou práce bude:

- navrhovanie architektúry, štruktúry a IP adresácie multiplatformových LAN/WAN sietí,
- zabezpečovanie inštalácie, konfigurácie a aktualizácie routerov, switchov, firewallov v sieti LAN/WAN, špecifických serverov a aplikácií,
- navrhovanie, koordinácia a testovanie bezpečnostnej architektúry informačných systémov (periodické bezpečnostné audity a testy)
- tvorba postupov určených na riešenie bezpečnostných incidentov a zabezpečenie ochrany v informačných systémoch
- navrhovanie, implementovanie, optimalizácia a pripomienkovanie architektúry IT riešení z hľadiska kybernetickej bezpečnosti,
- sledovanie vývoja a stavu bezpečnosti informačných systémov, hodnotenie technických zraniteľností informačných systémov,
- budovanie bezpečnostného povedomia zamestnancov pre oblasť informačnej a kybernetickej bezpečnosti a ochrany osobných údajov.

- príjemné pracovné prostredie
- pohyblivá pracovná doba
- pracovná doba 37,5 hodiny za týždeň
- 1 týždeň dovolenky nad rámec zákona
- preplácaná PN nad rámec zákona
- zvýhodnená možnosť ubytovania pre zamestnancov z iného kraja

Vhodných uchádzačov budeme kontaktovať a následne ich pozveme na osobný pohovor.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

technické zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- znalosti z oblasti informačných technológii a z oblasti počítačových sietí,
- zručnosti s dátovou komunikáciou (TCP/IP, VoIP , Cisco switche, Wi-Fi a routre)
- znalosť aktívnych prvkov sietí (hardware a network LAN/WAN)
- znalosť tvorby firewallových pravidiel
- analytické myslenie, zodpovednosť a samostatnosť, schopnosť pracovať v tíme

Výhodou sú zručnosti ohľadom dátovej bezpečnosti:
- znalosti z oblasti informačnej bezpečnosti,
- záujem o kybernetickú bezpečnosť,
- znalosť problematiky sieťovej a aplikačnej bezpečnosti - znalosti ohľadne komunikačných protokolov TCP/IP, SSL/TLS, bezpečnostných sieťových komponentov - firewallov,
- základná správa Windows a Linux-like systémov.

Centrum spoločných činností Slovenskej akadémie vied, v. v. i. zabezpečuje a spravuje infraštruktúru výskumu a vývoja. Poskytuje množstvo služieb nielen pre univerzity či verejnosť, ale taktiež sa podieľa na realizácii európskych projektov a reprezentuje Slovenskú republiku v európskych iniciatívach či združeniach.
Pozostáva z 8 organizačných zložiek: Výpočtové stredisko SAV, Kongresové centrum SAV Smolenice, Kongresové centrum SAV Academia Stará Lesná, Archív SAV, Technicko-hospodárska správa ÚSV SAV, Encyklopedický ústav SAV, VEDA-vydavateľstvo SAV, Správa účelových zariadení SAV.

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3688112  Dátum zverejnenia: 6.6.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 200 - 1 600 EUR/mesiacpodľa zákona č. 553/2003 Z. z. mzda pozostáva z dvoch zložiek: tarifný plat podľa odpracovaných rokov je vo výške min. 729 Eur. Konečná výška mzdy závisí od skúseností a schopností uchádzača a môže sa pohybovať v rozpätí 1200 až 1600.- Eur.