Mzdový účtovník/mzdová účtovníčka (Košice, Bratislava)

Centrum spoločenských a psychologických vied Slovenskej akadémie vied, verejná výskumná inštitúcia

Šancová 56, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
1.6.2024
1 300 EUR/mesiacOdmeňovanie v zmysle zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov, zákona č. 553/2003 Z.z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

​Zabezpečenie kompletného mzdového účtovníctva v programe Softip pre organizáciu s počtom zamestnancov 80 (vrátane doktorandov), ako aj zamestnancov na dohody vykonávané mimo pracovného pomeru. Výška úväzku dohodou.

Pracovná náplň:

  • Komplexné vedenie mzdovej agendy v programe SOFTIP.
  • Prihlasovanie a odhlasovanie zamestnancov, zmeny poistencov, spracovávanie mesačných výkazov do poisťovní, komunikácia s poisťovňami (vrátane komunikácie s poisťovňami v zahraničí).
  • Spracovávanie mesačných prehľadov na Daňový úrad SR, vykonanie ročného zúčtovania dane z príjmu FO, podávanie ročných hlásení, komunikácia s Finančnou správou SR.
  • Zasielanie výplatných pások zamestnancom, generovanie prevodných príkazov výplat a odvodových povinností
  • Evidencia MD, PN a OČR, výpočet a odosielanie podkladov súvisiacich s PN a OČR.
  • Komplexné spracovávanie OON vrátane evidencie dohôd; vrátane zamestnávania osôb z tretích krajín v zmysle platnej legislatívy.
  • Spracovanie a evidencia dochádzky zamestnancov.
  • Vykonávanie rozboru mzdových prostriedkov (MP) na jednotlivé strediská; príprava podkladov na zaúčtovanie mzdových a sociálnych nákladov do účtovníctva.
  • Vedenie mzdových listov a evidenčných listov zamestnancov na účely dôchodkového poistenia(ELDP), archivovanie dokladov, evidencia a aktualizácia mzdových listov.
  • Vyhotovovanie štatistických výkazov – mesačných, štvrťročných a ročných (TREXIMA, ŠÚ SR - Práca 2-04, ÚPSVaR – ročný výkaz plnenia povinného podielu ZŤP zamestnancov, FS SR) a rôznych ďalších prehľadov a štatistík pre externé a interné potreby.
  • Odovzdávanie podkladov v zmysle požiadaviek zriaďovateľa.
  • Sledovanie zmien v daňovej, mzdovej a odvodovej legislatíve a ich implementácia v praxi.​

​Možnosť osobného ohodnotenia podľa dohodnutého rozsahu pracovnej agendy. Možnosť práce z domu podľa povahy pracovných úloh.

​Miesto výkonu práce závisí od lokalizácie uchádzača: Šancová 56, Bratislava, alebo Karpatská 5, Košice

Prihlasovanie do výberového konania je možné realizovať elektronicky na adresu [email protected] do 15. 5. 2024. Uchádzač/-ka do predmetu správy uvedie „konkurz na mzdového účtovníka/mzdovú účtovníčku“ a pripojí požadované dokumenty:

- štruktúrovaný životopis
- motivačný list

Záujemcovia, ktorí budú spĺňať predpoklady, budú pozvaní na ústny pohovor (termín a miesto pohovoru bude uchádzačom oznámený neskôr).

Predpokladaný nástup na pozíciu je 1. 6. 2024 (resp. podľa dohody).
Platové podmienky sa riadia ustanoveniami zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri vykonávaní práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa

Prax na pozícii/v oblasti

personalistika a mzdy

Počet rokov praxe

3

Precíznosť, zodpovednosť, spoľahlivosť, komunikácia s ľuďmi, finančná a ekonomická gramotnosť

Centrum spoločenských a psychologických vied je verejná výskumná inštitúcia. Predmetom činnosti a hlavným poslaním CSPV SAV je uskutočňovať výskum, získavať, spracovávať a rozširovať vedecké informácie. CSPV SAV je zamerané na interdisciplinárny základný a aplikovaný výskum v oblastiach psychológie, ekonómie a histórie.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov

Kontakt

ID: 4818205  Dátum zverejnenia: 29.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 300 EUR/mesiac