Špeciálny pedagóg

Centrum Slniečko, n.o.

Miesto práce
Nitra
plný úväzok
Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny
805

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• špeciálno - pedagogická diagnostika
• špeciálno - pedagogická starostlivosť o deti s podozrením na týranie, sexuálne zneužívanie
• individuálna a skupinová práca s deťmi, krízová intervencia, práca s rodinou a blízkou rodinou pri zvládaní krízových situácií v rodine
• uplatnenie inovatívnych metód v oblasti špeciálno-pedagogickej diagnostiky a starostlivosti o deti vyžadujúce špecializovanú starostlivosť
• administratíva (vedenie spisu klienta a pod.)
• multidisciplinárna tímová spolupráca pri riešení prípadu dieťaťa a jeho rodiny
• príprava a účasť na prípadových konferenciách

Výška mzdy je závislá aj od počtu rokov odbornej praxe.
Benefity a výhody:
- možné nenárokovateľné osobné ohodnotenie až do 15% mzdy
- študijné voľno počas roka
- možnosť odborného vzdelávania a osobného i profesného rastu
- možnosť špecializácie na vybratú cieľovú skupinu - deti so syndrómom CAN
- priestor pre vlastnú kreativitu, nápady, návrhy a inovácie
- pravidelné skupinové, v prípade potreby individuálne, supervízie
- príjemné prostredie a práca v stabilnom tíme

V prípade záujmu zasielajte odpovedajte priamo prostredníctvom "Poslať spoločnosti životopis", alebo Žiadosť o zamestnanie, životopis, motivačný list, súhlas so spracovaním osobných údajov na mailovú adresu [email protected] Do predmetu mailu uveďte "špeciálny pedagóg".

Ďalšie požiadavky:
Psychologický posudok psychickej spôsobilosti na prácu zamestnanca centra alebo žiadateľa zamestnanca v centre (v súlade so zákonom č. 305/2005 Z.z. v znení neskorších predpisov) a bezúhonnosť.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Špeciálna pedagogika

Vodičský preukaz

B

- komunikácia (jednanie s ľuďmi)
- kultivovaný slovný prejav, schopnosť vyjadrovania sa
- organizovanie a plánovanie práce
- pružnosť v myslení a flexibilita
- samostatnosť
- používateľská znalosť kancelárskeho balíka Office výhodou

Nezisková organizácia Centrum Slniečko pomáha týraným, sexuálne zneužívaným, zanedbávaným deťom a obetiam domáceho násilia. Prevádzkuje
1. Krízové stredisko pre deti,
2. Bezpečný ženský dom s poradNou pre obete domáceho násilia
3. Dom na polceste pre ženy a matky s deťmi Útulok Bezpečný dom
4. Intervenčné centrum pre deti, rodičov a rodiny
5. Vzdelávacie centrum EduCAN (preventívne a vzdelávacie aktivity pre školy, odbornú i neodbornú verejnosť, verejnú správu, políciu,...).
A tiež pracuje v teréne a podieľa sa aktívne na legislatívnych a systémových zmenách v problematike ochrany detí pred násilím a obetí domáceho násilia.

Aj napriek tomu, že téma ochrany detí pred násilím sa javí byť úzko špecifická a týkajúca sa len jasne vymedzenej časti dospelých, opak je pravdou. Len spoločným úsilím, ktoré musí byť postavené na vedomostiach, je možná efektívna ochrana detí pred násilím. A práve s ohľadom na zvyšovanie povedomia a poznatkov o tejto problematike boli vytvorené kurzy, určené osobám pracujúcim s deťmi, ale aj rodičom a všetkým, ktorí sa v problematike ochrany detí chcú zorientovať http://e-learning.centrumslniecko.sk. Oba e-learningové kurzy sú bezplatné a po ich absolvovaní obdržíte "Potvrdenie o úspešnom absolvovaní".

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Bottova 32/A
949 01 Nitra
ID: 3508521   Dátum zverejnenia: 11.10.2018   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   805