Právnik

Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže

Miesto práce
Špitálska 25, Bratislava
Termín nástupu
01.05.2024
1 626 EUR/mesiacmožnosť priznania osobného príplatku po skúšobnej dobe

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

  • prijatie opatrení za účelom vymáhania výživného podľa medzinárodných dohovorov a právnych aktov EÚ v súlade s internými predpismi Centra a podľa pokynov vedúcich zamestnancov Centra,
  • plnenie úloh Centra ako ústredného orgánu Slovenskej republiky vrátane prijatia opatrení o návrat dieťaťa neoprávnene premiestneného alebo zadržiavaného v inom štáte,
  • prijatie opatrení za účelom výkonu cudzieho rozhodnutia vo veciach úpravy práva styku rodiča s dieťaťom v súlade s internými predpismi centra a podľa pokynov vedúcich zamestnancov Centra,
  • komunikácia a spolupráca s orgánmi a organizáciami v Slovenskej republike v oblasti sociálnoprávnej ochrany detí,
  • komunikácia a spolupráca s orgánmi a organizáciami v zahraničí, ktoré plnia obdobné úlohy ako Centrum,
  • komplexné právne poradenstvo v oblasti medzinárodnoprávnej ochrany detí a mládeže v rozsahu pôsobnosti Centra,
  • vypracovávanie odborných stanovísk a písomných odpovedí v rozsahu pôsobnosti Centra.

  • príjemné, moderné pracovné prostredie a dobrý kolektív
  • pracovný čas 7,5 hod. denne
  • flexibilný pracovný čas
  • možnosť práce z domu
  • 5 dní dovolenky navyše
  • interné zaškolenie a podpora pri odbornom a osobnostnom raste
  • finančný príspevok na stravovanie aj za dovolenku
  • príspevok na doplnkové dôchodkové sporenie
  • notebook

dočasná štátna služba - zastupovanie za zamestnanca na materskej a na rodičovskej dovolenke

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

29.4.2024 (ostáva ešte 0 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) alebo Francúzsky jazyk - Začiatočník (A2)

pozícia vhodná aj pre absolventa,
prax v pozícií advokátskeho koncipienta alebo firemného právnika vítaná
proaktívny prístup k úlohám, iniciatívnosť a kreativita
dôsledný,
odborný a zodpovedný prístup k práci
presnosť,
efektívnosť a zameranie na detail
samostatnosť, zodpovednosť a odbornosť
anglický jazyk (aktívna znalosť), francúzsky alebo iný jazyk výhodou

Centrum pre medzinárodnoprávnu ochranu detí a mládeže je orgán štátnej správy s pôsobnosťou na území Slovenskej republiky. Centrum zriadilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR ako svoju priamo riadenú rozpočtovú organizáciu na zabezpečenie a poskytovanie právnej ochrany deťom a mládeži vo vzťahu k cudzine s účinnosťou od 1.2.1993.
Hlavnou činnosťou Centra je medzinárodnoprávna ochrana detí a mládeže .

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Slávka Tóthová
Tel.: +421220458130
E-mail: poslať životopis
ID: 4803204  Dátum zverejnenia: 9.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 626 EUR/mesiac