Pomocný vychovávateľ samostatnej výchovnej skupiny

Centrum pre deti a rodiny Trnava

Miesto práce
Botanická 46, Trnava
Termín nástupu
asap
Mzdové podmienky (brutto)
700 EUR/mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Pomocná práca vykonávaná pri zabezpečovaní ústavnej starostlivosti o deti a mládež, najmä fyzická starostlivosť, upevňovanie hygienických návykov, skvalitňovanie spoločenského správania, vykonávanie pomocných prác pri realizácii výchovno-vzdelávacieho procesu, dohľad v noci v zariadení sociálnoprávnej ochrany a kurately detí

stravovacia karta, doplnkové dôchodkové sporenie, služobný telefón na výchovnej skupine, príplatky – so, ne, sviatok, pracovná doba 37,5 hod. týždenne, možnosť predĺžiť pracovnú zmluvu na neurčitý čas, pestrá a zaujímavá práca.

Požadované doklady zasielajte emailom, alebo poštou na našu adresu.
Všetky žiadosti budú posúdené a vybraní uchádzači budú pozvaní na výberové konanie.
Termín oznámi CDR Trnava uchádzačom emailom, telefonicky.

Zoznam požadovaných dokladov:
Písomná žiadosť o prijatie do pracovného pomeru.
Kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní.
Profesijný štruktúrovaný životopis.
Motivačný list.
Súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom posúdenia vhodnosti kandidáta na inzerovanú pracovnú pozíciu.

Podrobný popis kompetencií a požiadaviek na kandidáta nájdete na web stránke dedtrnava.eu v sekcii kariéra

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

výhodou - sociálna práca, špeciálna pedagogika (etopédia), vychovávateľstvo, liečebná pedagogika, psychológia, humanitný smer. Práca vhodná pre bývalých zamestnancov armády, polície na výsluhovom dôchodku.

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Strojopis - základy
Microsoft Word - základy
Microsoft Excel - základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

osobná zaangažovanosť na živote detského domova,
prirodzená autorita, „láskavá prísnosť“ vo vzťahu k deťom,
spoľahlivosť, samostatnosť, motivačné a organizačné schopnosti (riadenie činnosti cca 10 - ich klientov detského domova - detí, mládeže, dospelých),
čestnosť, úprimnosť, ľudskosť, pracovitosť,
vysoká miera flexibility (schopnosť rýchleho prispôsobenia sa krízovým i novým situáciám a následne ich riešenie), empatie (výrazná schopnosť vcítiť sa do prežívania dieťaťa), prosociálnosti (správanie a konanie v záujme dieťaťa bez očakávania prospechu, vďačnosti), sociálneho cítenia (citlivé chápanie situácie, v ktorej sa klient ocitol, voľba optimálnej formy komunikácie a miery pomoci), zmyslu pre spravodlivosť,
sebaovládanie, vnútorná stabilita, trpezlivosť, ochota pravidelne supervidovať svoje výchovné postupy a zámery,
asertivita, zvládanie komunikačných stratégii (s deťmi, mládežou, dospelými, krízovými klientmi, kolegami), zvládanie záťažových situácii,
praktické myslenie, zmysel pre poriadok, pozitívny vzťah k domácim prácam (varenie, preanie, žehlenie, upratovanie priestorov , v ktorých žijú klienti), finančná a ekonomická gramotnosť, manuálna zručnosť, schopnosť efektívne hospodáriť s prideleným materiálom a finančnými prostriedkami,
zmysel pre tímovú prácu, spoluprácu, ochota pomáhať, zmysel pre spolupatričnosť,
schopnosť rýchlej analýzy a riešenia problému,
pozitívny vzťah k pedagogickej, manuálnej i administratívnej činnosti,
tvorivosť, iniciatíva, aktivita, estetické cítenie, angažovanosť v profesionálnom i osobnom živote,
ochota pracovať na sebe, úprimný záujem prispôsobiť svoje postupy práce potrebám emocionálne zraneného dieťaťa.
Hľadáme schopného, starostlivého človeka, ktorý s ľahkosťou, chuťou a dôkladne vykonáva práce v domácnosti. Starostlivú osobu, ktorá chutne a s láskou varí, pečie a zvládne starostlivosť väčšej skupiny - 10 detí (6-18 rokov). Radi privítame aj záujemcov stredného, preddôchodkového, či dôchodkového veku, ak cítite, že stále dokážete odovzdať svoje skúsenosti vo vedení domácnosti a vo výchove detí.

Sme štátna rozpočtová organizácia, ktorá poskytuje komplexnú starostlivosť deťom vo veku od 0 do 25 rokov, nad ktorými je súdom nariadená ústavná starostlivosť.

Botanická 46
917 08 Trnava

Kontakt

Kontaktná osoba: PaedDr. Martina Krchňáková
Tel.: 0915241090 - Mgr. Kukučková Martina
E-mail: poslať životopis
ID: 3753306  Dátum zverejnenia: 22.5.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 700 EUR/mesiac