Špeciálny pedagóg (zastupovanie počas MD/RD)

Centrum pre deti a rodiny Trnava

Miesto práce
Botanická 46, Trnava
Termín nástupu
ASAP
1 314,4 - 1 381,5 EUR/mesiacVýška platu sa odvíja podľa platových taríf pedagogických a odborných zamestnancov, jej výška sa stanovuje aj počtom rokov praxe.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vykonáva individuálnu špeciálno pedagogickú diagnostiku detí.
Poskytuje individuálnu špeciálno - pedagogickú starostlivosť.
Vykonáva individuálne špeciálno - pedagogické cvičenia zamerané na zmiernenie negatívnych vývinových porúch učenia, na rozvoj dieťaťa vo výchovno - vzdelávacom procese.
Vykonáva špeciálno-pedagogické vyšetrenie detí s poruchami učenia a správania po návrhu a odôvodnenia koordinátora samostatnej skupiny.
Zúčastňuje sa na tvorbe individuálnych výchovných plánov a plánov rozvoja osobnosti dieťaťa.
Vypracováva metodické pokyny pre prácu vychovávateľov pri výchove a vzdelávaní detí so špeciálno - výchovnými vzdelávacími potrebami.
Poskytuje poradenstvo vychovávateľom a iným odborníkom, priebežne s nimi konzultuje o zvolenom postupe a napredovaní dieťaťa.
Poskytuje individuálne konzultácie a poradenstvo vychovávateľom týkajúcich sa ostatných problémových detí.
Špeciálny pedagóg podľa potreby spolupracuje so školou, ktorú dieťa navštevuje, s poradenskými inštitúciami - predovšetkým s Centrom špeciálno-pedagogického poradenstva, s Centrom pedagogicko-psychologického poradenstva a Detským integračným centrom.
Vykonáva odborné terapeutické činnosti pre dieťa a mladého dospelého ktorými:
- pomáha zmeniť patologické socializačné procesy,
- pomáha nadobudnúť schopnosti k adekvátnejšiemu zvládaniu životných a sociálnych problémov,
- zabraňuje vzniku, pretrvávaniu a opakovaniu sociálno - patologických javov,
- aktívne pôsobí na zmeny sociálneho prostredia tak, aby sa rozvíjala jeho sebaúcta, autonómia a spoločenské interakcie,
- posilňuje schopnosť rozhodovať o sebe a o svojom živote,
- pomáha pri stimulácii vývinu reči, myslenia a predstavivosti, sociálneho vývinu napr. cez spoločné zamestnania,
- podporuje samostatnosť a orientáciu v priestore,
- pomáha rehabilitovať narušené funkcie,
- odstraňuje alebo zmierňuje poruchy správania a výchovné problémy,
- pôsobí na rozvoj pozitívnych vlastností osobnosti a prevenciu psychických a sociálnych patologických javov,
- rozvíja jemnú a hrubú motoriku,
- odstraňuje alebo zmierňuje psychické napätie a fóbie,
- rozvíja vyjadrovanie, tvorivosť, fantáziu,
- precvičuje zajakavosť,
- odstraňuje alebo zmierňuje poruchy pozornosti a emocionálne poruchy.
Vedie dokumentáciu o vykonanej terapii.

- týždenný pracovný čas 37,5 hod.,
- 45 dní dovolenky,
- osobný príplatok po skúšobnej dobe,
- jubilejné odmeny,
- príspevok na rekreáciu,
- doplnkové dôchodkové sporenie,
- možnosť vzdelávania sa a ďalšieho profesijného rastu,
- príjemný pracovný kolektív,
- pestrá a zaujímavá práca,
- možnosť flexibility.

Pracovné miesto sa obsadzuje ako zástup počas materskej dovolenky.

Zoznam požadovaných dokladov:
- písomná žiadosť o prijatie do pracovného pomeru,
- kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní,
- profesijný štruktúrovaný životopis.
- motivačný list.
- súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom posúdenia vhodnosti kandidáta na inzerovanú pracovnú pozíciu.

Všetky žiadosti budú posúdené a vybraní uchádzači budú pozvaní na výberové konanie.
Termín oznámi Centrum pre deti a rodiny uchádzačom emailom, telefonicky.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

Špeciálna pedagogika - poradenstvo

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Základy

Vodičský preukaz

B

Pozícia je vhodná pre absolventa

Áno

- osobná zaangažovanosť na živote centra pre deti a rodiny,
- spoľahlivosť, samostatnosť, motivačné a organizačné schopnosti, lojálnosť,
- vysoká miera flexibility (schopnosť rýchleho prispôsobenia sa krízovým i novým situáciám a následne ich riešenie), empatie (výrazná schopnosť vcítiť sa do prežívania dieťaťa), prosociálnosti (správanie a konanie v záujme dieťaťa bez očakávania prospechu, vďačnosti), sociálneho cítenia (citlivé chápanie situácie, v ktorej sa klient ocitol, voľba optimálnej formy komunikácie a miery pomoci), zmyslu pre spravodlivosť,
- sebaovládanie, vnútorná stabilita, trpezlivosť, ochota pravidelne supervidovať postupy a zámery,
- asertivita, zvládanie komunikačných stratégii (s deťmi, mládežou, dospelými, krízovými klientmi, kolegami), zvládanie záťažových situácii,
- zmysel pre poriadok, zmysel pre tímovú prácu, spoluprácu, ochota pomáhať, zmysel pre spolupatričnosť v zmysle tvorivo - humanistickej koncepcie výchovy, schopnosť rýchlej analýzy a riešenia problému,
- pozitívny vzťah k administratívnej činnosti, prezentačné schopnosti,
- tvorivosť, iniciatíva, aktivita, estetické cítenie, angažovanosť v profesionálnom i osobnom živote,
- ochota pracovať na sebe, úprimný záujem prispôsobiť svoje postupy práce potrebám emocionálne zraneného dieťaťa.

Sme štátna rozpočtová organizácia, ktorá poskytuje komplexnú starostlivosť deťom vo veku od 0 do 25 rokov, ktoré sú umiestnené v Centre pre deti a rodiny Trnava.

Počet zamestnancov

50-99 zamestnancov
ID: 3540764  Dátum zverejnenia: 5.3.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 314,4 EUR/mesiac