Pomocný vychovávateľ

Centrum pre deti a rodiny Kolíňany

Miesto práce
Hlavná 499, Kolíňany
Termín nástupu
01.06.2024
1 007,5 EUR/mesiacpríplatky za soboty, nedele, sviatky, nočné zmeny a zmennosť.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

- zabezpečuje pomocnú výchovnú činnosť pri realizácii výchovno-vzdelávacieho procesu

- zodpovedá za starostlivosť o deti v samostatnej skupine v súlade s ustanoveniami

zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a s ním súvisiacimi predpismi

- podieľa sa na vypracovaní, realizácii a vyhodnocovaní plánu výchovnej práce s dieťaťom

- spolupodieľa sa na hospodárení samostatnej skupiny v zmysle pokynov pomocnej vychovávateľky s ekonomickou agendou

- počas výkonu práce zodpovedá za dodržiavanie poriadku a hygieny v priestoroch

samostatnej skupiny a v areáli centra pre deti a rodiny

- počas výkonu služby pripravuje stravu pre deti

- sprevádza deti k obvodnému, odbornému a zubnému lekárovi na ošetrenie

Požadované odborné znalosti:

-znalosť zákona č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov

v znení neskorších predpisov

· znalosť zákona č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov

Informácie o výberovom konaní

KONTAKT PRE POSKYTNUTIE INFORMÁCIÍ:
Meno a priezvisko kontaktnej osoby: Zuzana Benczová
Telefón: 037/2433013
E-mail: [email protected]
Adresa centra: Centrum pre deti a rodiny Kolíňany, Hlavná
499, 951 78 Kolíňany
Zoznam požadovaných dokladov pre prihlásenie sa na pracovnú pozíciu pomocného vychovávateľa:
a) písomná žiadosť o zaradenie do výberového konania
b) písomná žiadosť o prijatie do pracovného pomeru
c) kópia maturitného vysvedčenia
d) profesijný štruktúrovaný životopis,
e) písomné čestné vyhlásenie o zdravotnej spôsobilosti,
f) písomné čestné vyhlásenie o pravdivosti všetkých údajov
g) písomný súhlas dotknutej osoby so spracovávaním svojich osobných údajov za účelom posúdenia vhodnosti kandidáta na inzerovanú pracovnú pozíciu v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

16.5.2024 (ostáva ešte 17 dní)

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Internet - Pokročilý

plniť úlohy v stanovených termínoch a v požadovanej kvalite

schopnosť správne a s určitosťou identifikovať potreby dieťaťa

schopnosť pracovať v tíme, podieľať sa na riešení problémov, rešpektovať a dodržiavať dohodnuté postupy a pravidlá

vzniknutý problém riešiť okamžite, hľadať riešenia a aplikovať v konkrétnej situácii

schopnosť komunikovať otvorene, včas, presne, úplne

schopnosť odborne rásť, získané odborné znalosti aktívne aplikovať do praxe

flexibilita, kreativita, samostatnosť

Centrum pre deti a rodiny Kolíňany je štátnou rozpočtovou organizáciou, zriadenou Ústredím práce, sociálnych vecí a rodiny v Bratislave v zmysle Zákona č. 305/2005 Z.z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Účelom centra je vykonávanie opatrení, ktoré dočasne nahrádzajú dieťaťu jeho prirodzené rodinné prostredie alebo náhradné rodinné prostredie na základe rozhodnutia súdu o nariadení ústavnej starostlivosti, o nariadení neodkladného opatrenia alebo o uložení výchovného opatrenia.

Centrum vykonáva opatrenia pobytovou formou, ktorá sa realizuje v ôsmich profesionálnych náhradných rodinách a dvoch samostatných skupinách. Kapacita zariadenia je 46 miest.

Okrem uvedeného centrum vykonáva opatrenia na predchádzanie vzniku, prehlbovania alebo opakovania krízových situácií dieťaťa v rodine, alebo porúch psychického, fyzického a sociálneho vývinu ambulantnou a terénnou formou v prirodzenom rodinnom prostredí klientov v okresoch Zlaté Moravce a Nitra. Cieľovou skupinou centra je maloleté dieťa, mladý dospelý a rodič.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Zuzana Benczová
Tel.: +421372433013
E-mail: poslať životopis
ID: 4809409  Dátum zverejnenia: 16.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 007,5 EUR/mesiac