Lektor pre oblasť energetického managementu / špecialista pre energetickú efektívnosť

CeMS, s.r.o.

Miesto práce
Práca z domu
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády), živnosť
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
30 EUR/hod.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Lektor pre oblasť energetického manažérstva / Špecialista pre energetickú efektívnosť musí ovládať :

- Úvod do problematiky energetickej efektívnosti"
- Požiadavky normy EN ISO 50001:2018, skúsenosti s jej implementáciou, auditovaním sú výhodou
- Prehľad o platných právnych predpisoch v oblasti energetiky, energetickej efektívnosti a podpore využívania obnoviteľných zdrojov energie a vysokovýkonnej kombinovanej výroby energie
- Definíciu pojmov súvisiacich s využívaním energie a energetickou efektívnosťou
- Energetickú efektívnosť v budovách – rozdiel medzi energetickým certifikátom a energetickým auditom
- Analýzu spotreby energie, jej rozdelenie na „fixnú a variabilnú“ a zostavenie energetických bilancií
- Možnosti zvyšovania energetickej efektívnosti a využitia alternatívnych zdrojov

- Význam a spôsoby vizualizácie energetickej bilancie, zostavenie „Energetického profilu“
- Rozdiel medzi „spotrebou“ a „využitím“ energie
- Konkrétny príklad tvorby a vizualizácie energetického profilu, zadanie „úlohy“ účastníkom pre prípravu podkladov z vlastnej praxe
- Práca s údajmi predloženými účastníkmi – zostavenie energetických bilancií v časovom priebehu

- Možnosti využitia obnoviteľných energetických zdrojov
- Zaradenie obnoviteľných energetických zdrojov do energetického profilu, stanovenie reálne využiteľného potenciálu
- Konzultácie konkrétnych príkladov z praxe účastníkov
- Prezentácia konkrétnych príkladov stanovenia parametrov využívania obnoviteľných zdrojov, alternatívnych zdrojov a druhotnej energie
- Ekonomickú analýzu projektov energetickej efektívnosti
- Manažment spotreby energie"

- Zásady energetického manažmentu
- Štruktúra systému energetického manažmentu a rozdelenie úloh
- Význam „benchmarkingu“ pri riadení využitia energie
- Praktické príklady určenia „dynamického benchmarku“
- Možnosti financovania projektov energetickej efektívnosti

- Hodinová mzda v závislosti od konkrétneho školenia či auditu
- Práca z domu
- Práca na živnosť, dohoda, vhodné aj ako práca popri zamestnaní
- možnosť absolvovať bezplatne otvorené školenia organizované spoločnosťou CeMS, s.r.o.
- zabezpečenie techniky a vzdelávacích materiálov
- výkon práce v rámci celej SR resp. online
+ hradené ubytovanie a príspevok na cestovné náklady podľa potreby

V prípade záujmu o pracovnú pozíciu prosíme o zaslanie životopisu. Kontaktovať budeme vybraných uchádzačov, ktorí spĺňajú uvedené požiadavky. Prosím uchádzačov, ktorí NESPĹŇAJÚ všetky podmienky, aby neposielali životopis.
Ďakujeme všetkým záujemcom.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

10

Počet rokov praxe

5

samostatnosť pri riešení úloh
príjemné dynamické vystupovanie
ochota cestovať
komunikatívnosť (jednanie s ľuďmi)
kultivovaný slovný prejav
schopnosť vyjadriť sa
kultivovaný písomný prejav
motivovanie ľudí
osobnostný rozvoj
organizovanie a plánovanie práce

Spoločnosť CeMS, s.r.o. je zameraná na certifikáciu systémov manažérstva podľa medzinárodných noriem ISO a na vykonávanie odborných kurzov a seminárov.
Jej cieľom je priniesť na slovenský trh vysokú kvalitu ponúkaných certifikácií a odborných kurzov, nové moderné vyučovacie metódy a prístupy.
Patríme k dynamicky sa rozvíjajúcim spoločnostiam. Sme držiteľmi viacerých akreditácií ku odborným školeniam.
www.cems.sk
ID: 4432311  Dátum zverejnenia: 28.9.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 30 EUR/hod.