Lektor/ka a člen/ka tímu Zelená škola

CEEV Živica

Miesto práce
P. O. Hviezdoslava, Zvolen
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
900 - 1 000 EUR/mesiacOdmena závisí od skúseností.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V Zelenej škole spolupracujeme so školami, ktoré chcú robiť, čo učia a chcú robiť vo svojom fungovaní reálne zmeny, nielen o životnom prostredí rozprávať.

Školíme učiteľky a učiteľov, lektorujeme kurzy pre zmiešané tímy učitelia/ľky a žiačky/žiaci, pripravujeme pre školy metodické materiály, webináre, konzultujeme zámery škôl na ich premeny, pripravujeme projekty a pod. (viac FB Zelená škola).

Hľadáme do tímu človeka, ktorý bude vo svojej práci vidieť viac ako zamestnanie, odhodlaného byť oporou učiteľkám/ľom v hľadaní ciest, ako robiť praktickú environmentálnu výchovu, odborne spôsobilého viesť seminár či lektorovať. Inovatívneho pri tvorbe metodických príručiek aj kampaní, organizačne zručného pri príprave kurzov, konferencií aj eventov. Trpezlivého pri kancelárskych prácach, ktoré s našou celoslovenskou sieťou škôl súvisia.

Hlavná náplň:
- organizačná príprava konferencií, seminárov, kurzov
- lektorovanie seminárov
- príprava metodických materiálov pre školy
- konzultácie so školami pri nastavovaní akčných plánov
- asistentské práce v programe
- plánovanie a príprava newslettrov (interné, externé).

- práca v tíme ľudí s nadšením pre oblasť vzdelávania a ochrany životného prostredia, ktorý funguje na priateľských väzbách a v neformálnej atmosfére;
- práca v stabilnej mimovládnej organizácii, ktorá inšpiruje a hľadá, ako sa dá;
- príležitosti na sebarealizáciu a profesionálny rast;
- 200 eur ročne na vzdelávanie;
- možnosť zúčastniť sa bezplatne vybraných kurzov Živice;
- stretávanie sa so špičkovými lektormi a inšpiratívnymi učiteľmi;
- perspektíva dlhodobej práce.

Ak máš o pozíciu záujem, okrem poslania životopisu nám vyplň do polnoci 30.4.2021 krátky dotazník so zadaniami: https://forms.gle/3wg29Bf9JULS6eKz7

Pomôže nám to lepšie vidieť, ako uvažuješ a ako vnímaš našu prácu.

Na pohovor budeme volať len vybraných uchádzačov a uchádzačky ktorí dotazník vyplnili.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekológia, environmentalistika, prírodné vedy, psychológia, pedagogika, sociálne vedy

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Microsoft Office - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

projektový manažment, environmentálna výchova, lektorovanie

Počet rokov praxe

2

- Všeobecný rozhľad a nadšenie pre témy environmentálnej výchovy a vzdelávania;
- Schopnosť vysvetliť komplikované javy jednoducho, no pritom nezmeniť pointu;
- Samostatnosť;
- Schopnosť pracovať v tíme;
- Čestnosť
- Ochota učiť sa.

Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Venujeme sa vzdelávaniu, ekoporadenstvu a ponúkame priestor na hľadanie seba samého. Nájdete nás v Bratislave, Zvolene a vo Vzdelávacom centre Zaježová.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4061224  Dátum zverejnenia: 13.4.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac