Associate (príležitosť pre koncipienta aj samostatného advokáta)

Fox Martens s.r.o.

Miesto práce
Štefánikova, Bratislava
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, skrátený úväzok
Termín nástupu
dohodou - aj ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1 000 EUR/mesiac+ variabilná zložka mzdy/odmeny

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Sieť klientov kancelárie CEE Attorneys sa úspešne rozširuje a do nášho tímu preto hľadáme nového človeka na pozíciu koncipienta, resp. samostatného mladšieho advokáta. Chceme spolupracovať s niekým, kto s minimálnou supervíziou dokáže fundovane viesť právnu agendu klienta a hľadať pre neho top riešenia. Ponúkame Vám zázemie medzinárodnej siete a prácu (aj) na nadnárodných projektoch v pohodovom kolektíve.

Vaša agenda bude zahŕňať štandardné činnosti advokátskeho koncipienta, resp. mladšieho advokáta ako:
- vedenie právnych prípadov, vypracovanie právnych analýz a stanovísk
- právne poradenstvo pri realizácii projektov a medzinárodných transakcií
- príprava a pripomienkovanie zmlúv a iných právnych dokumentov
- aktívna účasť na rokovaniach s klientmi a protistranami
- zastupovanie klientov v súdnych a správnych konaniach a príprava podaní
- hlavné oblasti zamerania: právo obchodných spoločností, obchodné právo, nehnuteľnosti a development, právo duševného vlastníctva, pracovné právo, bankové a finančné právo

Forma spolupráce je otvorená a v prípade, keď "si sadneme", sme otvorení jednať s Vami o Vašej predstave. Vieme si predstaviť aj spoluprácu na skrátený úväzok. Kvalifikačne by malo ísť prioritne o koncipienta s predchádzajúcou praxou aspoň 2 roky, prípadne o (začínajúceho) mladšieho advokáta s cca 1-2 rokmi advokátskej praxe. Úroveň mzdy uvedenej v inzeráte je orientačná a predstavuje minimálnu garantovanú hranicu odmeňovania pri najnižšej hľadanej kvalifikácii. Sme preto otvorení prediskutovať s Vami Vaše konkrétne očakávania a výslednú úroveň odmeňovania nastaviť tak, že zohľadníme Vašu senioritu a individuálne kvality.

Tešíme sa na Váš životopis!

- príležitosť pracovať na zaujímavých lokálnych, ale aj nadnárodných projektoch v rámci CEE regiónu
- práca v menšom a pohodovom tíme
- možnosť osobného rozvoja a sebarelizácie, podpora odborného rozvoja
- rozumná pracovná doba, ale aj silná orientácia na výsledok
- veľmi pekné nové priestory v starom meste

V prípade Vášho záujmu o uvedenú pozíciu pošlite prosím svoj štruktúrovaný životopis v slovenskom a anglickom jazyku prostredníctvom e-mailu na adresu: [email protected].

Za účelom osobného stretnutia budeme kontaktovať iba tých uchádzačov, ktorí spĺňajú naše požiadavky. Za pochopenie ďakujeme.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

- vysokoškolské vzdelanie v odbore právo získané v Slovenskej republike
- požadujeme anglický jazyk na pokročilej úrovni so znalosťou gramatiky - schopnosť vypracovávať písomné stanoviská v AJ, ďalší cudzí jazyk (napr. nemčina) je veľkou výhodou,
- koncipientská prax aspoň 2 roky
- všeobecný prehľad o dianí na trhu
- logické myslenie, dobré komunikačné zručnosti, diskrétnosť
- záujem o neustále vzdelávanie v právnej oblasti

CEE Attorneys is an international law firm with almost 100 professionals in 11 offices across Central and Eastern Europe, currently represented in the Czech Republic, Slovakia, Lithuania, Latvia, Romania, Bulgaria and Hungary. We also closely cooperate with partners’ offices in Germany, India, China and Japan.
For more info please visit our website: www.ceeattorneys.com

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 3517803  Dátum zverejnenia: 7.5.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac