Compliance Officer

CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
dohodou
1 700 - 2 500 EUR/mesiacFinálna mzda závisí od skúseností vybraného kandidáta/-ky a od druhu pracovného pomeru.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Popis hlavných činností:
a) pripravuje analýzy súvisiace s legislatívnymi zmenami a činnosťou spoločnosti,
b) riešenie právnej agendy spoločnosti a pobočky v ČR vrátane zastrešenia zasadnutí orgánov spoločnosti,
c) predkladá písomné správy o výkone činností zamestnanca zodpovedného za výkon funkcie dodržiavania vrcholovému manažmentu (vrátane predstavenstva) obchodníka s cennými papiermi raz ročne,
d) kontroluje súlad a dodržiavanie zákonov a iných všeobecne záväzných predpisov upravujúcich činnosť obchodníka s cennými papiermi,
e) kontroluje dodržiavanie stanov spoločnosti,
f) kontroluje dodržiavanie pravidiel obozretného podnikania a iných vnútorných aktov riadenia spoločnosti,
g) v určitých časových intervaloch kontroluje organizačné vzťahy v rámci spoločnosti, predkladá predstavenstvu spoločnosti možné návrhy a zlepšenia,
h) preveruje konflikt záujmov,
i) pripomienkuje pripravované pracovné postupy a iné vnútorné predpisy spoločnosti,
j) kontroluje vybavovanie sťažností a monitoruje prijaté a vybavené sťažnosti s dôrazom na sťažnosti neprofesionálnych klientov, alebo potenciálnych neprofesionálnych klientov,
k) vedie záznamy o sťažnostiach a opatreniach prijatých na ich riešenie,
l) je zodpovednou osobou a zabezpečuje školenia a navrhuje opatrenia na ochranu pred legalizáciou príjmov z trestnej činnosti,
m) je zodpovednou osobou v oblasti spracúvania a ochrany osobných údajov,
n) kontroluje a monitoruje dodržiavanie predkladania štatistických výkazov a výkazov a informácií NBS, MF SR, a GFI,
o) kontroluje dodržiavanie prepočtov kapitálovej primeranosti, majetkovej angažovanosti a stanovenie limitov pre obchodovanie systémom náhodného výberu,
n) monitoruje a pravidelne hodnotí účinnosti opatrení a postupov prijatých v súlade s § 71a ods.1 zákona č. 566/2001 Z.z.o cenných papieroch a investičných službách v znení neskorších predpisov a opatrení prijatých na nápravu nedostatkov pri dodržiavaní povinností obchodníka s cennými papiermi,
o) poskytuje poradenstvo a pomoc príslušným osobám zodpovedným za poskytovanie investičných služieb, vedľajších služieb a výkon investičných činností pri dodržiavaní povinností obchodníka s cennými papiermi,
p) na základe plnej moci, ak mu je udelená štatutárnymi zástupcami spoločnosti, zastupuje spoločnosť vo veciach a v konaniach pred Národnou bankou Slovenska, Ministerstvom financií SR, orgánmi činnými v trestnom konaní a správnymi orgánmi,
r) poskytuje poradenstvo pri nastavení a príprave emisií cenných papierov (najmä dlhopisov) a ich zabezpečenia z pohľadu veriteľov,
s) poskytuje poradenstvo pri rozvoji webu a platformy obchodníka s cennými papiermi na uzatváranie zmluvnej dokumentácie,
t) poskytuje poradenstvo pri návrhoch nových produktov a služieb,
u) zúčastňuje sa obchodných rokovaní spoločnosti,
v) pripravuje zmluvnú dokumentáciu s obchodnými partnermi spoločnosti (vrátane samostatných finančných agentov a viazaných agentov).

• moderné pracovné prostredie
• motivujúci kolektív a príjemná pracovná atmosféra
• príležitosť učiť sa nové veci a ďalej sa tak rozvíjať osobne aj profesijne
• odborné a jazykové vzdelávanie
• priestor pre vlastné nápady a inovácie
• teambuildingové akcie na Slovensku a v zahraničí
• nadštandardné finančné ohodnotenie
• parkovacie miesto
• firemný notebook a telefón
• karta MultiSport
• masáže
• nápoje zadarmo
• ovocie zadarmo

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, financie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Radi ťa privítame do nášho tímu, ak:
• máš 3 roky prax vo finančnom sektore/kapitálový trh
• máš právnické vzdelanie a zároveň silné znalosti v oblasti financií
• máš kritické a analytické myslenie
• tvojou silnou stránkou je prezentácia výsledkov práce a kreativity

Spoločnosť CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. bola založená 1.1.2008 tímom odborníkov s bohatými skúsenosťami na kapitálovom trhu. Cieľom je vybudovať silného obchodníka s cennými papiermi, ktorý bude poskytovať klientom dostupnejšie, kvalitnejšie, no najmä špecializované portfólio služieb. Od 1.2.2008 sa CAPITAL MARKETS, o.c.p., a.s. stal členom Asociácie obchodníkov s cennými papiermi. Spoločnosť je zároveň členom Americko - Slovenskej obchodnej komory. Sme spoločnosť, ktorá sa chce presadiť inováciami a pro - klientskym prístupom.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4545523  Dátum zverejnenia: 22.9.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 700 EUR/mesiac