Poradíme Vám?

PR a event manažér

Budovy pre budúcnosť

Miesto práce
Práca z domu
Druh pracovného pomeru
živnosť
Termín nástupu
1.10.2021
Mzdové podmienky (brutto)
1 500 EUR/mesiacod 1500 eur/mesiac, plus odmeny a preplatenie dovolenkových dní

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme PR manažéra pre posilnenie PR aktivít a organizovanie podujatí. Práca manažéra by mala pokrývať najmä tri oblasti: práca s médiami, práca s partnermi a realizácia podujatí. Manažér bude mať na starosti spoluprácu s dvoma subjektami – platformou Budovy pre budúcnosť (BPB) a Slovenskou klimatickou iniciatívou (SKI) a ich členskými a partnerskými združeniami.
Kandidát / kandidátka by mal mať skúsenosti s aktívnou komunikáciou na osobnej úrovni, smerom k médiám, kvalitným písomným prejavom a prácou na sociálnych sieťach. Zároveň očakávame organizačné schopnosti, samostatnosť, zodpovednosť a odvahu a chuť iniciovať nové myšlienky a projekty. Výhodou je aj schopnosť graficky spracovať myšlienky a komunikovať aj komplikované a technicky náročné témy ľudsky a zaujímavo, aby boli zrozumiteľné a pritiahli pozornosť.
Pozícia zahŕňa úlohy v týchto troch oblastiach.
Zastrešenie mediálnych aktivít BPB a SKI
 Návrh mediálnej stratégie a komunikácie s rôznymi médiami a naplnenie jej cieľov.
 Príprava návrhov tlačových správ, komentárov a iných podkladov pre médiá (rozhovory, atď.)
 Prezentovanie BPB a SKI na sociálnych sieťach a web stránke. Tvorba postov a grafík (Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter)
 Aktualizácia databáz (monitoring mediálnych výstupov, databáza kontaktov na mailing listoch)
Zastrešenie písomnej komunikácie s členmi a partnermi BPB
 Príprava newslettrov (pre politikov, štátnu správu, členov a partnerov) a Výročných správ
 Návrh pravidelných newslettrov pre politikov a štátnu správ
 Návrh pravidelných newslettrov pre členov a partnerov BPB
 Administrácia adries v mailchimp (aktualizácia, doplnenie nových adries)
 Starostlivosť o databázu kontaktov a pravidelná aktualizácia
 Príprava materiálov pre oslovenie partnerov a sponzorov (2% a iné kampane)
 Aktualizácia web stránky BPB
Organizácia podujatí pre BPB a SKI (pre 50 – 100 hostí)
 Návrh stratégie na profesionalizáciu podujatí a zapracovanie nových možností pre BPB ako čo najlepšie odkomunikovať naše témy – vyhodnotenie súčasných podujatí a namodelovanie systému podujatí na budúci rok (definovanie tém, formátu, cieľových skupín).
 Kompletná príprava podujatí (pozvánky, propagácia, pozývanie médií/hostí, príprava online priestoru, štúdia, prenájmu priestoru)
 Rozpočtovanie podujatia a vyhodnotenie naplnených cieľov podujatia
 Spolupráca na získavaní partnerov / sponzorov podujatia

 Práca v menšom, ale veľmi flexibilnom kolektíve s ochotou rásť a napredovať v oblasti PR a prezentovať organizácie BPB a SKI navonok.
 Atraktívna a dynamická oblasť udržateľného bývania, budov (napríklad školy i administratívne budovy) a stavebníctva a spolu s propagáciou ako to ide a nie ako to nejde. Ponúkame konkrétne riešenia v aktuálnych politikách, ktoré zahŕňajú aj riešenia pre klimatickú zmenu, ale potrebujme ich intenzívne prezentovať.
 Samostatnosť pri práci, flexibilita pracovného času a miesta výkonu práce.
 Samostatnosť a z nej vyplývajúca zodpovednosť za výsledky práce, motivačné benefity.
 Možnosť osobného rozvoja cez vzdelávacie aktivity.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

 Prax s organizovaním podujatí a komunikačnými aktivitami aspoň 4 roky
 Samostatnosť, komunikačné a prezentačné zručnosti a skúsenosti, kvalitný písomný prejav
 Základná orientácia v témach a vedomosti o energeticky hospodárnych, zdravých a udržateľných budovách, obnoviteľných zdrojoch a ďalších súvisiacich témach výhodou

O Budovách pre budúcnosť
Budovy pre budúcnosť vznikli v roku 2013 spojením viacerých odborných združení, ktoré podporujú kvalitné a efektívne budovy. Poslaním Budov pre budúcnosť je aktívne sa podieľať na tvorbe verejných politík, ktoré ovplyvňujú výstavbu a obnovu budov, s dôrazom na energetickú hospodárnosť, zdravé vnútorné prostredie a udržateľnosť. Naším cieľom je podporiť legislatívne vhodné a stabilné prostredie, ktoré umožní naším členom stavať a obnovovať zdravé, energeticky hospodárne, adaptabilné a s ohľadom na svoje bezprostredné okolie.

O Slovenskej klimatickej iniciatíve
Slovenská klimatická iniciatíva je združenie, ktoré spája mimovládne organizácie, akademickú obec a podnikateľský sektor. Našim cieľom je prinášať konkrétne a odborné riešenia na dosiahnutie udržateľnej ekonomiky s ohľadom na efektívne opatrenia udržateľnosti v oblasti energetiky. Princípy, ktoré prispejú k zmierneniu klimatickej zmeny by mali byť aplikované v rámci každej novej , či existujúcej verejnej politike. Zakladajúcimi členmi SKI sú Budovy pre Budúcnosť, Slovenská asociácia fotovoltického priemyslu a OZE, Priatelia Zeme – CEPA a Prognostický ústav Slovenskej akadémie

Račianska 1579/88B
831 02 Bratislava - mestská časť Nové Mesto
ID: 4159730  Dátum zverejnenia: 10.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac