Riaditeľ/riaditeľka Divadla LUDUS

Bratislavský samosprávny kraj

Miesto práce
Divadlo Ludus, Jozefská 19, 811 06 Staré Mesto
Termín nástupu
dohodou
od 1.500,- € (odmeňovanie sa realizuje v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a doplnení niektorých zákonov)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• riadiť, organizovať a kontrolovať činnosť divadla s cieľom zabezpečiť divadelnú činnosť v zmysle platných právnych noriem a podľa požiadaviek zriaďovateľa;
• proaktívne spolupracovať na hľadaní optimálneho trvalého sídla divadla a zabezpečiť v ňom plynulý prechod do novej a stabilnej éry;
• napĺňať a pravidelne odpočtovať predloženú víziu rozvoja divadla smerom k verejnosti i zriaďovateľovi;
• prinášať rozvojové impulzy, nadväzovať na aktuálne trendy, byť v kontakte s kultúrnymi aktérmi doma i v zahraničí, profilovať divadlo ako inštitúciu 21. storočia so zreteľom na presah medzi kultúrnym a vzdelávacím rozmerom divadla;
• prezentovať divadlo, jeho tvorbu a zriaďovateľa divadla účasťami na domácich a medzinárodných divadelných festivaloch a prehliadkach;
• vytvárať zázemie pre odbornú reflexiu činnosti divadla, komunikovať s kritickou obcou, dosiahnuť úspechy u odbornej verejnosti, konkurovať profesionálnym divadlám podobného formátu doma i v zahraničí;
• vytvoriť zázemie pre inovatívnu dramaturgiu reagujúcu na potreby cieľovej skupiny;
• nadviazať na étos a odkaz divadla spojený so školou Ludus;
• zviditeľňovať divadlo, upevňovať a rozširovať divácku základňu, spolupracovať s médiami;
• zodpovedať za hospodárenie, vytváranie organizačných, personálnych, materiálnych a iných podmienok potrebných pre činnosť kultúrneho zariadenia;
• vykonávať priebežnú a predbežnú kontrolu hospodárenia s verejnými prostriedkami, zodpovedať za majetok organizácie.

Informácie o výberovom konaní

Pozícia vhodná pre absolventa: nie
Požadovaná prax: minimálne 3 roky riadiacej praxe, skúsenosti s riadením kultúrnej inštitúcie výhodou
Kvalifikačné požiadavky na uchádzača:
• skúsenosť s prácou v oblasti kultúry a umenia, resp. verejnej správy alebo vzdelávaní (skúsenosť s prácou v divadelnom prostredí výhodou);
• všeobecný prehľad o divadelnom prostredí na Slovensku a v kraji a všeobecne o kultúrnom prostredí BSK, jeho štruktúre a aktéroch;
• výborné organizačné a manažérske zručnosti;
• koncepčné myslenie a prezentačné zručnosti;
• znalosť príslušnej legislatívy;
• komunikatívnosť, schopnosť viesť tím a motivovať podriadených;
• proaktívne nastavenie smerom k fungovaniu a rozvoju divadla;
• bezúhonnosť a kvalitné renomé v kultúrnej obci;
• písomné predloženie „Vízia fungovania a rozvoja divadla LUDUS do roku 2023“ (informácie o činnosti divadla LUDUS si záujemci môžu vyžiadať na e-mailovej adrese [email protected]).

Zoznam požadovaných dokladov:
• doklad o dosiahnutom vzdelaní
• profesijný životopis
• výpis z registra trestov - nie starší ako tri mesiace
• Vízia fungovania a rozvoja divadla LUDUS do roku 2023

Osobitné ustanovenie:
Na osobný pohovor budú pozvaní len uchádzači spĺňajúci požadované kritériá.

Žiadosť s požadovanými dokladmi je potrebné v termíne do 18. 06. 2018 do podateľne Úradu Bratislavského samosprávneho kraja, P. O. BOX 106, Sabinovská 16, 820 05 Bratislava. Obálku označiť „Výberové konanie – Divadlo LUDUS“ Neotvárať !

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

vysokoškolské II. stupňa v oblasti kultúry, umenia, vzdelávania alebo manažmentu

Bratislavský samosprávny kraj - verejná správa

Počet zamestnancov

200-249 zamestnancov
ID: 3400550  Dátum zverejnenia: 25.5.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: od 1.500,- € (odmeňovanie sa realizuje v zmysle zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a doplnení niektorých zákonov)