Tax Consultant

BPS Tax, s. r. o.

Miesto práce
Plynárenská 1, Ružinov
Termín nástupu
dohodou
Od 2 000 EUR/mesiacvýsledná výška mzdy závisí od skúseností uchádzača

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Do nášho rastúceho tímu daňového oddelenia hľadáme daňového konzultanta / konzultantku, so skúsenosťami v oblasti dane z príjmov, DPH a medzinárodného zdaňovania. Vieme, že táto profesia je náročná po mnohých stránkach, a preto ponúkame stabilitu, rozvoj, nadštandardné pracovné podmienky a priateľské až rodinné zázemie s flexibilnou pracovnou dobou a s dôrazom na work-life balance.

Počas práce u nás sa budeš podieľať predovšetkým na:

- príprave kalkulácií a daňových priznaní k dani z príjmov a DPH;

- príprave odborných vyjadrení a stanovísk na základe zadaní klientov;

- daňových Due Diligence akvizičných projektoch;

- zastupovaní klientov počas daňových kontrol a daňových konaní (vrátane prípravy podkladovej dokumentácie) a komunikácii s daňovým úradom a inými inštitúciami vo veciach správy daní;

- príprave dokumentácií k transferovému oceňovaniu;

- spolupráci s kolegami z iných oddelení (právne oddelenie, audit) na rôznych transakciách a projektoch, ako aj spolupráca so zahraničnými kolegami a externými poradcami;

- komunikácii s klientmi;

- priebežnom monitorovaní legislatívnych zmien.

- flexibilná pracovná doba s dôrazom na work-life balance (po dohode možnosť práce aj na home-office);

- notebook a mobilný telefón na súkromné účely;

- preplácanie nadčasov;

- kurz angličtiny priamo na pracovisku;

- možnosť získať mimoriadne bonusy a odmeny;

- možnosť kariérneho, odborného a platového rastu;

- možnosť bezplatného wellness;

- možnosť vzdelávania prostredníctvom zaujímavých interných a externých školení;

- rôzne firemné akcie a teambuildingy;

- vianočné darčeky, darčeky k výročiam nástupu do práce a k narodeninám, vitamínové balíčky;

- pravidelné tímové raňajky, ovocné dni;

- dlhodobá spolupráca;

- priestor pre kreativitu, proaktívnosť a sebarealizáciu;

- práca v mladom a dynamickom kolektíve, príjemná pracovná atmosféra.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Ekonomické - daňové zameranie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2) a Slovenský jazyk - Expert (C2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Microsoft Word - Pokročilý
Microsoft Excel - Pokročilý
Microsoft Outlook - Pokročilý
Microsoft PowerPoint - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

Prax na pozícii/v oblasti: min. 2 roky

Prax v oblasti daňového poradenstva min. 2-3 roky;

Znalosť účtovných predpisov výhodou;

Znalosť daňovej legislatívy na pokročilej úrovni;

Skúsenosti v oblasti transferového oceňovania sú výhodou;

Analytické a logické myslenie, presnosť, systematickosť, zmysel pre detail, samostatnosť;

Silná orientácia na klienta, schopnosť budovať vzťahy s klientmi;

Time-management, zodpovedný prístup k práci.

Pod spoločným názvom BPS GROUP vystupujú spoločnosti BPS Audit, s. r. o., BPS Tax, s. r. o. ako aj Lansbrough Europe, s.r.o. Rozširovanie portfólia klientov a rozsah poskytovaných služieb vyústilo do spolupráce so skupinou PKF (PKF Slovensko s. r. o. a PKF TAX, s.r.o.). Vďaka tomuto spojeniu vznikol tím odborníkov, poskytujúcich praktické riešenia z oblastí daňového poradenstva, ekonomického poradenstva, auditu, vedenia účtovníctva a miezd, znalecké služby a v neposlednom rade školiace a publikačné činnosti. Spojením so skupinou PKF sa aktívne zapájame aj do medzinárodných projektov a zadaní predovšetkým pre zahraničné korporácie a investorov.

Cieľom spoločnosti BPS Tax, s. r. o. je poskytovanie kvalitných a profesionálnych služieb v oblasti daňového poradenstva. Najväčšou devízou našej spoločnosti sú kvalifikovaní odborníci, pripravení svojimi skúsenosťami pomáhať klientom v rozvoji ich podnikania a pri každodenných transakciách. Spoločnosť prijala zodpovednosť dodržiavať vysoké profesionálne a morálne štandardy pri poskytovaní daňového poradenstva a dodržiavať základné princípy podľa Etického kódexu daňových poradcov a to nezávislosť, zodpovednosť, starostlivosť a svedomitosť.

Počet zamestnancov

5-9 zamestnancov

Kontakt

ID: 4835079  Dátum zverejnenia: 21.5.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac