Mentor pre podporu učiteľov Úradu BBSK (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banskobystrický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Termín nástupu
1.5.2024 alebo podľa dohody
1 400 EUR/mesiacmožnosť priznania osobného príplatku v závislosti od skúseností, zručností a referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme mentorov a mentorky, ktorí a ktoré budú podporovať a pomáhať vyučujúcim, vedeniu škôl a stredným školám v Banskobystrickom kraji – tak na individuálnej úrovni formou mentoringu ako i na mieru šitými školeniami a poradenstvom či sieťovaním. Hľadáme predovšetkým talentovaných ľudí s úprimným záujmom o školstvo, ktorí spĺňajú kompetenčný profil (viď nižšie) a chcú sa učiť a rozvíjať – zručnosti mentoringu, poradenstva a celkovej práce so školami Vás radi naučíme. Preferujeme regionálnu rozmanitosť a vítame ľudí hovoriacich maďarským, rómskym alebo ďalším cudzím jazykom. Prosím nenechajte sa odradiť svojimi možnými pochybnosťami a prihláste sa – každú prihlášku berieme veľmi vážne.

Oddelenie podpory učiteľov, ktorého budete súčasťou, bude implementovať časť inovatívneho, reformného národného projektu Banskobystrického samosprávneho kraja s názvom: „Modernizácia stredoškolského vzdelávania v BBSK“. Projekt je výsledkom iniciatívy Dobiehajúce regióny (Catching up Regions) a bude hradený z prostriedkov fondov EÚ. Jeho realizácia potrvá od januára 2024 do decembra 2027. Medzi hlavné úlohy oddelenia patrí zabezpečiť nadväznosť kurikulárnej reformy základných škôl zameranej na zručnosti aj na stredné školy v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK.
Vašou úlohou na tejto pozícii bude:
• tím mentorov pre podporu učiteľov bude pracovať najmä aplikovane priamo so strednými školami, vyučujúcimi a vedením škôl. Veľkú časť pracovného času bude tráviť na školách a s konkrétnymi zamestnancami školy a pomáhať im budovať pozitívnu kultúry školy a zavádzať inovácie do vzdelávacieho procesu. Mentori a mentorky pracujú ako kľúčové styčné body pre ich ďalší rozvoj;
• komunikácia s vyučujúcimi, vedením škôl a viacerými školami na inštitucionálnej úrovni;
• postup v súlade s etickými štandardmi a na profesionálnej úrovni
• observácie vyučovacích hodín a ďalšej priamej činnosti v školách;
• individuálny mentoring vyučujúcich a vedenie škôl;
• organizácia a facilitácia vzdelávacích podujatí pre školy vrátane školení a na mieru šitej výmeny dobrej praxe;
• sieťovanie a rozvoj spolupráce rôznych aktérov v školstve vrátane piatich Regionálnych centier podpory učiteľov pre základné školy, ktoré pôsobia v Banskobystrickom kraji s cieľom podporiť prepojenie a synergické efekty kurikulárnej reformy základných škôl a stredných škôl s maximálnym možným pozitívnym dopadom na školách;
• spolutvorenie a testovanie odporúčaných metodických materiálov pre školy;
• zachytávanie, výmena a facilitácia informácií pre čo najefektívnejší rozvoj vybraných tém;
• spoločné tvorenie stratégie oddelenia podpory učiteľov na úrovni jednotlivých škôl ako i celého kraja;
• reprezentácia oddelenia podpory učiteľov na dôležitých podujatiach;
• šírenie osvety o dobrej praxi a dostupných nástrojoch;
• zdôrazňujeme, že obsahovo na to nikdy nebudete sami: vždy vám budú k dispozícii odborné zdroje a odborné vedenie tak, aby ste dokázali nájsť a facilitovať tie najlepšie riešenia.
Pracovná pozícia sa vytvára na dobu určitú do skončenia projektu do 31.12.2027, s možnosťou pokračovania na inom projekte.
Vyžadujeme pôsobenie na území Banskobystrického kraja – zdôrazňujeme, že nie je nutné byť priamo z Banskej Bystrice a preferujeme regionálnu rozmanitosť. Vítame ľudí hovoriacich maďarským, rómskym alebo ďalším cudzím jazykom

● práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
● priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
● koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu pre rozvoj kraja
● 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Svoj profesijný životopis spolu s motivačným listom nám zašlite najneskôr do 30. apríla 2024.
Uchádzači a uchádzačky, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na osobný pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

8.5.2024 (ostáva ešte 8 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

pedagogika, psychológia, akceptovanie obdobného zahraničného odborného vzdelania

Vodičský preukaz

B

• konkrétne skúsenosti a prax v oblasti školstva a min. 4 roky v priamej činnosti v školskom prostredí (preferované stredné školy). Nerozlišujeme medzi pozíciami, preferujeme však pedagogických a odborných zamestnancov a zamestnankyne.
• aktívny vodič/vodička motorového vozidla veľkou výhodou, nakoľko pozícia a riadenie oddelenia vyžaduje časté služobné cesty po celom kraji.

Očakávame, že:
• Vám záleží na kvalite výchovy a vzdelávania v našom regióne/na Slovensku,
• radi sa vzdelávate a učíte nové veci,
• vítame skúsenosti s mentoringom, metodickou prácou, lektorskou praxou alebo neformálnym vzdelávaním,
• máte komunikačné schopnosti, ochotu rásť a zručnosti tímovej spolupráce
• preferujete priamu činnosť z vyučujúcimi na školách, t.j. nie statickú kancelársku prácu,
• máte schopnosť uchopiť kľúčové problémy a prinášať stratégie na ich riešenia. Nikdy od vás nebude vyžadované, aby ste niečo riešili úplne sami – oddelenie bude postupovať tímovo a spoločnou stratégiou, trváme však na tom, že budete túto stratégiu proaktívne spolutvoriť a podieľať sa na nej.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov

Kontakt

Kontaktná osoba: Ing. Jarmila Pinková
Tel.: +421484325701
E-mail: poslať životopis
ID: 4802149  Dátum zverejnenia: 8.4.2024  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac