Stáž pre študentov práva na odbore právnych služieb (muži / ženy)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Druh pracovného pomeru
na dohodu (brigády)
Termín nástupu
február 2023 alebo podľa dohody
Mzdové podmienky (brutto)
5 - 6 EUR/hod.pri max. 20 hodinovom týždennom úväzku

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ste ambiciózny, zvedavý, dôsledný a lojálny študent alebo študentka 4. alebo 5. ročníka právnickej fakulty v dennej forme vysokoškolského štúdia? Ponúkame Vám príležitosť získať praktické skúsenosti v oblasti poskytovania právnych služieb v rámci Úradu Banskobystrického samosprávneho kraja.

V rámci ponúkanej stáže získate, v spolupráci s profesionálnym právnym tímom a expertami v oblasti verejnej správy, možnosť vyskúšať si aplikáciu teoretických vedomostí v konkrétnych právnych problémoch. Nahliadnete s nami do tvorby a pripomienkovania širokého spektra zmlúv, vnútorných predpisov, úkonov sporovej aj nesporovej agendy, vybavovaní infožiadostí a vedení správnych konaní. Získate zručnosti pri používaní rôznych právnych nástrojov a písaní právnych podkladov.

Naša spolupráca bude založená dohodou o brigádnickej práci študenta. Okrem získania cennej praxe a skúseností ponúkame aj perspektívu budúceho trvalého pracovného pomeru.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• spolupráca na náročných a v slovenskom právnom prostredí jedinečných právnych výzvach;
• príprava podkladov pre právne analýzy, zmluvy a právne podania;
• rešerše judikatúry a odbornej literatúry;
• monitoring právnych informácií;
• tvorba a pripomienkovanie zmlúv, vnútorných predpisov a právnych podaní pod vedením právnikov odboru;
• spracovanie a príprava korešpondencie;
• administratívna právna podpora.

• práca v kvalifikovanom a priateľskom ovzduší, ktorá má pridanú hodnotu
• práca pre Najzamestnávateľa v segmente štátnej a verejnej správy za rok 2021
• priestor pre sebarealizáciu, získavanie cenných skúseností

Pošlite nám, prosím, Váš štruktúrovaný životopis do 31. januára 2023.

DOLEŽITÉ - k životopisu priložte, prosím, esej v samostatnom súbore, vlastný text – „policy paper“ (3 000 – 8 000 znakov s medzerami) na nasledovné zadanie:
Princíp „čo nie je tajné, je verejné“ v zákone o slobode informácií a jeho zákonné obmedzenia (úvahy de lege lata a de lege ferenda).
Nezabudnite korektne citovať použité zdroje.

Pre zaslanie podkladov využite na portáli Profesia službu „Poslať životopis“ a tam zároveň priložte požadovanú prílohu.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, na ktorom budú hodnotení v nasledovných oblastiach: overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu, predložených povinných príloh, vyhodnotenie hard skills a soft skills.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy

Vzdelanie v odbore

odbor právo je podmienkou, študent 4. alebo 5. ročníka dennej formy vysokoškolského štúdia

• nadšenie pre právo a agendu verejnej správy a územnej samosprávy
• výborné komunikačné zručnosti
• schopnosť analytického myslenia a rýchleho vhľadu do rôznorodých tém
• zodpovednosť, dôslednosť, trpezlivosť a schopnosť účelne a prehľadne triediť veľa informácií
• ochota učiť sa nové veci a riešiť novovzniknuté problémy
• spoľahlivosť, zodpovedný prístup k práci
• časová flexibilita a vytrvalosť
• bezúhonnosť

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4492945  Dátum zverejnenia: 2.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 5 EUR/hod.