Koordinátor participácie - junior (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
1. 1. 2023, alebo podľa dohody
1 100 EUR/mesiacmožnosť osobného príplatku v závislosti od skúseností, zručností, referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Veríme, že kvalitné verejné politiky vznikajú v spolupráci so zainteresovanými aktérmi a občanmi. Hľadáme preto do tímu nového kolegu alebo kolegyňu so silnými komunikačnými zručnosťami a príjemným vystupovaním, ktorý/á nám pomôže so zavádzaním procesov participatívnej tvorby verejných politík do praxe.

Vašou úlohou na tejto pozícii bude:
• spolupráca pri dizajnovaní participatívnych procesov (scenárov) pre tvorbu verejných politík, ich implementácia, monitorovanie a vyhodnocovanie,
• vypracovanie zadaní od seniornejších kolegov/kolegýň,
• príprava a realizácia malých a príprava veľkých participatívnych projektov,
príprava podujatí a facilitácia/moderovanie stretnutí,
• príprava vstupných správ k participatívnym procesom,
• zabezpečenie komunikácie a informovanosti verejnosti,
• realizácia zadaní od odborných garantov programu Budovanie kapacít na úrovni RÚS,
• aktívna účasť na pracovno – konzultačných stretnutiach koordinátorov participácie a budovaní komunity praxe RÚS,
• spolupráca na spracovaní návrhov optimalizácie existujúcich participatívnych procesov,
• pravidelný monitoring a reporting projektu a jeho priebežných výsledkov a výstupov pre potreby ÚSV ROS.

Výsledkom práce je participatívne zrealizovaná verejná politika. Predchádzajúca skúsenosť s facilitáciou stretnutí a participáciou je výhodou, nie je však podmienkou.

Pracovná činnosť je naviazaná na proces zavádzania participácie do praxe úradu samosprávneho kraja v spolupráci s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rozvoj občianskej spoločnosti (ÚSVROS) v rámci programu Budovania kapacít na úrovni regionálnej územnej samosprávy (RÚS). Program je zameraný na profesionalizáciu interných procesov prípravy, nastavovania, dizajnovania, implementácie a vyhodnocovania participatívnych procesov, rozširovanie palety nástrojov, metód, formátov a techník zapájania verejnosti a zvyšovanie miery informovania o možnostiach participácie verejnosti. Program sa realizuje na princípe „peer education“/učenie sa praxou a je postavený na vzájomnom participatívnom učení, konzultáciách, mentorstve a coachingu s využitím princípov budovania komunity praxe. Koordinátor/ka bude vsadený/á do poradensko – konzultačného procesu a získané poznatky a zručnosti bude priamo prenášať do svojej pracovnej činnosti.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Svoj životopis, prosím, zašlite najneskôr do 5. 12. 2022. Odporúčame využiť službu „Poslať životopis“ na portáli Profesia.

Súčasťou výberového procesu bude analytický test, ktorý prebehne online formou.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky a úspešne zvládnu analytický test, budú pozvaní na výberový pohovor zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills, ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

spoločenskovedné vzdelanie výhodou, akceptujeme aj obdobné zahraničné odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• silné komunikačné a facilitačné zručnosti a kultivované vystupovanie (písomné, ústne aj prezenčné),schopnosť nadväzovať kontakty,
• ďalšie mäkké zručnosti ako empatia, počúvanie s porozumením, schopnosť mať rád ľudí, sebareflexia,
• analytické zručnosti a kritické myslenie,
• inovatívne myslenie a kreativita,
• precíznosť,
• silné organizačné zručnosti, plánovacie a koordinačné schopnosti, dobrý time-management,
• schopnosť pracovať v tíme aj samostatne,
• ochota učiť sa,
• profesionálna skúsenosť s participáciou je výhodou,
• profesionálna skúsenosť s prácou v oblasti výskumu výhodou,
• teoretické a praktické aspekty participácie (princípy, úrovne, metódy...) výhodou,
• znalosť usporiadania verejnej správy na Slovensku s dôrazom na kompetencie regionálnej územnej samosprávy,
• základný prehľad o mimovládnom sektore na Slovensku / v regióne,
• znalosť cudzích jazykov výhodou.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4469214  Dátum zverejnenia: 19.11.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 100 EUR/mesiac