Odborný referent pre Kanceláriu predsedu BBSK (žena / muž)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
septembr 2022 alebo podľa dohody
1 000 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme odborného referenta, ktorý je zorientovaný v oblasti verejnej správy, má administratívne skúsenosti, vie prinášať kreatívne nápady a podnety, ktoré prispejú k zefektívneniu interných aj externých procesov a pomôžu rozvoju nášho kraja. Od uchádzača očakávame pozitívne osobnostné nastavenie, dôslednosť, chuť intenzívne pracovať a podávať aj nadštandardný výkon. Zrealizovali sme množstvo zlepšení vo fungovaní nášho kraja, chceme pracovať na jeho ďalšom rozvoji a potrebujeme doplniť tím šikovných ľudí, ktorí majú chuť a zanietenie.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• príprava konceptov pre príhovory predsedu pre vybrané príležitosti,
• príprava informačných podkladov o agende stretnutí a rokovaní, informovanie o aktuálnom dianí,
• spolupráca pri organizovaní podujatí BBSK,
• zabezpečenie logistického servisu predsedovi pri rokovaniach a výjazdoch,
• administratívna evidencia podujatí pod záštitou predsedu,
• zabezpečovanie zápisov z vybraných porád, rokovaní, stretnutí.

• koncepčná práca, ktorá prináša zmeny a zlepšenia,
• zaujímavé benefity z kolektívnej zmluvy, napr. 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, atď.

Informácie o výberovom konaní

Svoj štruktúrovaný životopis zašlite do 22. augusta 2022.

DOLEŽITÉ - k životopisu priložte aj povinnú prílohu, esej v samostatnom súbore, vlastný text – „policy paper“ (3000 – 8000 znakov s medzerami), v ktorom predstavíte jedno konkrétne opatrenie / projekt, ktorý by podľa Vás výrazne prispel ku zvýšeniu kvality života v najmenej rozvinutých regiónoch Slovenska a jeho vykonanie podľa súčasnej legislatívy spadá do kompetencie samosprávneho kraja. Nezabudnite korektne citovať použité zdroje.

Pre zaslanie podkladov využite na portáli Profesia službu „Poslať životopis“ a tam zároveň priložte požadovanú prílohu.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu, predloženej povinnej prílohy, vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

1

• očakávame výborné komunikačné zručnosti a prácu s formuláciou písomných podkladov,
• schopnosť analytického myslenia a rýchleho vhľadu do rôznorodých tém,
• pozitívne osobnostné nastavenie, kreativita, samostatnosť,
• dôslednosť, zodpovednosť, flexibilita, schopnosť zvládať stres,
• výborné organizačné schopnosti a systematickosť
• výhodou je preukázateľná skúsenosť s prácou na sekretariáte alebo v administratíve,
• schopnosť efektívne pracovať samostatne aj ako súčasť širšieho kolektívu,
• nadštandardné ovládanie Wordu, Excelu,
• časová flexibilita a vytrvalosť,
• vodičský preukaz – skupina B, aktívny vodič

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4393510  Dátum zverejnenia: 2.8.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac