Odborný referent – sociálny poradca (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Štiavnica
Termín nástupu
November 2021 alebo podľa dohody
900 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií do 200 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme odborného referenta – sociálny poradca oddelenia centier integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti (muža / ženu), ktorý bude pôsobiť v okrese Banská Štiavnica.

Sociálny poradca centra bude realizovať výkon sociálneho poradenstva a ďalšie odborné činnosti v súvislosti s projektom „Centrá sociálnych služieb ako nástroj viacúrovňového partnerstva pri poskytovaní dlhodobej starostlivosti na komunitnej úrovni na Slovensku,“ ktorý je podporený priamo Európskou komisiou.

Cieľom projektu je vytvoriť fungujúci pilotný model troch centier integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti pre seniorov na komunitnej úrovni vo vybraných regiónoch BBSK. Prostredníctvom projektu chceme prispieť k rozvíjaniu systému integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti pre seniorov a nastavujeme model udržateľnej dlhodobej starostlivosti na regionálnej úrovni.
Centrá integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti v jednotlivých regiónoch budú zabezpečovať a sprostredkovávať sociálne služby odkázaným občanom s dôrazom na terénne a ambulantné sociálne služby.

Druh pracovného pomeru:
• plný úväzok
• počas realizácie projektu do 30.9.2023

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• pôsobenie priamo v mikroregióne v centre integrovanej sociálno-zdravotnej starostlivosti a najmä v terénne mikroregiónu,
• poskytovanie sociálneho poradenstva,
• priama a aktívna práca s klientmi centra a seniormi z mikroregiónu,
• úzka spolupráca so starostami mikroregiónu, inštitúciami a organizáciami pri realizácii projektu,
• vedenie služobného motorového vozidla.

• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, iné benefity z kolektívnej zmluvy

Svoj životopis s požadovanou prílohou zasielajte priebežne, najneskôr do 28. októbra 2021.
Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie zručností hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.
Ďalšie informácie
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

sociálna práca, sociálne služby a poradenstvo, sociálna pedagogika, špeciálna pedagogika, liečebná pedagogika, psychológia - akceptuje sa doklad o takomto vysokoškolskom vzdelaní vydaný zahraničnou vysokou školou

Vodičský preukaz

B

• očakávame znalosť kompetencií BBSK a príslušnej legislatívy v oblasti sociálnych služieb, najmä: zákon o samospráve vyšších územných celkov, zákon č.448/2008 Z.z. o sociálnych službách v znení neskorších predpisov,
• prax v oblasti sociálnych služieb – je výhodou,
• skúsenosť so sociálnym poradenstvom – je výhodou,
• vzdelanie v študijnom odbore sociálna práca – je výhodou.
• užívateľské zručnosti práce s PC (Word, Excel, Power Point, Internet),
• organizačné schopnosti,
• komunikačné schopnosti,
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme,
• zodpovednosť, dôslednosť,
• flexibilita a iniciatíva,
• vodičský preukaz skupiny B – aktívne.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4185386  Dátum zverejnenia: 19.10.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 900 EUR/mesiac