Vedúci oddelenia zdravotníctva BBSK (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
november 2021 alebo podľa dohody
1 500 EUR/mesiaczohľadnenie skúseností, zručností v osobnom príplatku, ďalšie benefity

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme vedúceho oddelenia zdravotníctva samosprávneho kraja, ktorý vie pracovať samostatne a ktorý bude zároveň prínosom pre tím oddelenia. Hľadáme osobu s víziou, s odbornými a organizačnými schopnosťami a so skúsenosťami v manažérskej oblasti.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• riadenie činnosti oddelenia zdravotníctva,
• vypracovávanie regionálnej zdravotnej politiky,
• koncepčná, metodická a odborná činnosť v oblasti zdravotníctva,
• spolupráca s orgánmi štátnej a verejnej správy, stavovskými a vzdelávacími inštitúciami,
• pripomienkovanie legislatívnych procesov na úseku zdravotníctva v kraji.

• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia,
• koncepčná práca zameraná na riešenie konkrétnych problémov v oblasti zdravotníctva, ktorá má pridanú hodnotu,
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy.

Požadované, nižšie uvedené podklady zašlite do 27. septembra 2021.
Odporúčame využiť na portáli Profesia služby „Poslať životopis“, „Motivačný list“ a „Priložiť prílohy“.

Povinné podklady pre zaradenie do výberového konania:
1. profesijný štruktúrovaný životopis s uvedením celkovej doby praxe v riadiacej funkcii,
2. motivačný list,
3. Koncepcia rozvoja zdravotníctva v Banskobystrickom samosprávnom kraji.

Koncepcia v rozsahu maximálne 6 strán
Požadovaná štruktúra koncepcie po formálnej stránke:
a) úvod,
b) analýza súčasného stavu s použitím napr. SWOT analýzy a strategických dokumentov, prípadne iných dokumentov súvisiacich s danou oblasťou,
c) ciele rozvoja,
d) akčný plán realizácie s návrhom nových a inovatívnych aktivít,
e) očakávaný prínos po realizácii koncepcie,
f) záver.
Koncepcia po obsahovej stránke musí byť zrozumiteľná, vecná a realizovateľná.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky, budú pozvaní na výberový pohovor po 27. septembri 2021.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3

Počet rokov praxe

3

• prehľad v legislatíve v oblasti zdravotníctva,
• prax v riadiacej oblasti v zdravotníctve minimálne 3 roky,
• organizačné schopnosti,
• výborná znalosť MS Office – Excel, Word, Outlook,
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme,
• zodpovednosť a spoľahlivosť,
• flexibilita a iniciatíva.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4158318  Dátum zverejnenia: 9.9.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 500 EUR/mesiac