Vedúci oddelenia regionálnych centier kariéry Úradu BBSK (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
júl alebo august 2021
1 400 EUR/mesiac• príplatok za riadenie, 10% základnej mzdy • osobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme vedúceho novovytváraného oddelenia podpory vzdelávania, ktorý bude implementovať časť inovatívneho, reformného národného projektu Banskobystrického samosprávneho kraja s názvom: „Posilnenie regionálneho riadenia v oblasti odborného vzdelávania a prípravy smerom k zlepšeniu kvality, atraktivity a vyššej orientácii na trh práce v Banskobystrickom kraji“.
Projekt je výsledkom iniciatívy Dobiehajúce regióny (Catching up Regions) a BBSK ho pripravilo v spolupráci s expertmi Svetovej banky a za podpory Európskej komisie, bude hradený z prostriedkov fondov EÚ a jeho realizácia potrvá do decembra 2023.
Cieľom projektu je zvýšiť zapojenie zamestnávateľov do tvorby a inovácie obsahu stredného odborného vzdelávania, podporiť vznik partnerstiev medzi firmami a strednými odbornými školami, vzdelávať pedagogických a odborných zamestnancov, vytvoriť regionálne centrá kariéry, mentoringom motivovať žiakov z málo podnetného prostredia, aby dokončili školu z uplatnili sa na trhu práce. Implementáciou tohto projektu realizujeme jednu z priorít nášho kraja - pomáhať v rozvoji zaostávajúcim regiónom.

Oddelenie regionálnych centier kariéry a bude súčasťou novovytvoreného odboru reformy vzdelávania a bude v každom okrese Banskobystrického kraja samostatne podporovať sieťovanie zamestnávateľov, základných škôl a stredných škôl a zabezpečovať vzdelávanie a mentoring kariérnych poradcov v regióne v rozsahu činnosti kariérneho poradenstva pre žiakov na základných školách a stredných školách.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• riadi, organizuje a koordinuje činnosti jednotlivých regionálnych centier kariéry v každom okrese Banskobystrického kraja,
• zabezpečuje metodické vedene a koordináciu činností členov jednotlivých regionálnych centier,
• vzájomne sieťuje, komunikuje a spolupracuje s relevantnými inštitúciami trhu práce v regióne,
• je súčinný pri zabezpečovaní výstupov, zodpovedný za personálnu agendu, analyzuje a zdokonaľuje nastavené procesy, a vykonáva ďalšie odborné činnosti súvisiace s podporou na krajskej úrovni v nadväznosti na regionálny rozvoj.
• zodpovedá sa komunikáciu v rámci aktivity,
• podieľa sa na príprave priebežnej a záverečnej hodnotiacej správy,
• kontroluje výstupy a výsledky projektových aktivít.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.
Prihláseným uchádzačom, ktorí budú spĺňať požiadavky riadiacej praxe, zašleme podklady pre spracovanie koncepčného materiálu k realizácii uvedeného projektu.
Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky, budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

Očakávame znalosť kompetencií BBSK a príslušnej legislatívy v oblasti školstva, najmä:
• zákon o samospráve vyšších územných celkov
• zákon o výchove a vzdelávaní (školský zákon)
• zákon o štátnej správe v školstve a školskej samospráve
• zákon o odbornom vzdelávaní a príprave

Ďalšie požiadavky:
• preukázateľná prax v oblasti kariérneho poradenstva, personalistiky a/alebo komunikácie s firmami – je výhodou
• prax v oblasti riadenia – je podmienkou, v tejto pozícii sa predpokladá riadenie 26 členného tímu
• prax v oblasti základného alebo stredného školstva – je výhodou
• vodičský preukaz skupiny B – aktívne je výhodou
• organizačné schopnosti
• komunikačné zručnosti
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme
• zodpovednosť, dôslednosť

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4089511  Dátum zverejnenia: 26.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 400 EUR/mesiac