Odborný referent pre verejné obstarávanie (muž / žena) – prax podmienkou

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
15. jún alebo podľa dohody
1 200 EUR/mesiacosobný príplatok podľa kvalifikácie a skúseností – cca 200 €, prípadne dohoda

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Na trvalý pracovný pomer hľadáme skúseného odborníka verejného obstarávania s preukázateľnými praktickými skúsenosťami na strane verejného obstarávateľa / obstarávateľa, s praxou minimálne 2 roky v období r. 2018 až 2021.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• zadávanie zákaziek podľa zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a podľa platných interných normatívnych aktov verejného obstarávateľa,
• kontrola súladu opisov predmetu zákazky a zmlúv so zákonom o verejnom obstarávaní pred vyhlásením verejného obstarávania,
• riadenie procesu od prijatia požiadavky na vykonanie verejného obstarávania po uzavretie zmluvy (zákazky s nízkou hodnotou, podlimitné a nadlimitné zákazky, dynamické nákupné systémy...).

• flexibilný pracovný čas,
• 5 dní dovolenky nad rozsah Zákonníka práce,
• 3 dni sick days nad rozsah dovolenky,
• možnosť práce z domu (Home Office).

Životopis pre zaradenie do výberového pohovoru spolu so zoznamom zrealizovaných verejných obstarávaní s údajmi minimálne:
• číslo oznámenia o vyhlásení verejného obstarávania/výzvy na predkladanie ponúk,
• názov predmetu zákazky,
• názov verejného obstarávateľa,
zašlite najneskôr do 31. mája 2021. Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac. Pri využití portálu Profesia je tento súhlas súčasťou zaslaného životopisu.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

• prax v oblasti zadávania zákaziek podľa zákona č. 343/2015 Z.z. o verejnom obstarávaní (primárne podlimitných a nadlimitných zákaziek) v dĺžke min. 2 roky za posledné 3 roky od vyhlásenia tohto výberového konania,
• pracovné skúsenosti na strane verejného obstarávateľa/obstarávateľa,
• znalosť zákona č. 343/2015 Z. z. o verejnom obstarávaní a rozhodovacej praxe ÚVO,
• skúsenosti s používaním elektronických nástrojov vo verejnom obstarávaní (e-aukcie, e-procurement),
• skúsenosti s verejným obstarávaním zákaziek spolufinancovaných z rôznych dotačných mechanizmov (fondy EÚ a pod.) – privítame
• znalosť práce s PC na pokročilej úrovni – programy balíka Office.

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 4077537  Dátum zverejnenia: 10.5.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac