Vedúci oddelenia sociálnych služieb (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
september 2020 alebo podľa dohody.
1 200 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme odborne aj ľudsky kompetentného uchádzača, ktorý chce využiť svoje skúsenosti v riadení tímu oddelenia sociálnych služieb. Očakávame kandidáta s preukázateľnými organizačnými, odbornými znalosťami z oblasti sociálnych služieb. Chceme zlepšiť fungovanie sociálnych služieb v našom kraji a potrebujeme pomoc šikovných ľudí, ktorí majú chuť a zanietenie.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• odborné, organizačné a administratívne riadenie v oblasti poskytovania sociálnych služieb,
• organizačné a odborné zabezpečenie originálnych kompetencií BBSK v oblasti sociálnych služieb,
• zabezpečenie metodického usmerňovania zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti BBSK a zariadení sociálnych služieb neverejných a obecných poskytovateľov sociálnych služieb,
• tvorba koncepčných, analytických a legislatívnych dokumentov z oblasti sociálnych služieb.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Povinnou prílohou je „Projekt rozvoja a skvalitnenia sociálnych služieb v Banskobystrickom samosprávnom kraji“.
Projekt sa predkladá v písomnej forme v rozsahu 6 strán (odporúčaný rozsah 35 – 40 riadkov na stranu, riadkovanie 1, veľkosť písma 11, typ písma Arial, medziznakové medzery – normálne).

Svoj životopis s požadovanou povinnou prílohou, prosím, zašlite najneskôr do 15. augusta 2020. Odporúčame využiť na portáli Profesia službu „Poslať životopis“.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Vodičský preukaz

B

• preukázanie skúseností v oblasti sociálnych služieb je podmienkou pre výber do 2. kola pohovorov
• znalosť legislatívy v oblasti sociálnych služieb
• teoretická aj praktická skúsenosť s tvorbou legislatívnych a koncepčných dokumentov
• teoretická aj praktická skúsenosť s tvorbou a riadením projektov z oblasti sociálnych služieb
• pokročilé ovládanie MS Office – Excel, Word, Outlook
• organizačné schopnosti
• schopnosť analytického myslenia
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme
• zodpovednosť, dôslednosť
• flexibilita a iniciatíva

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3940766  Dátum zverejnenia: 21.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac