Odborný referent pre riadenie projektov (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
september 2020 alebo podľa dohody.
1 000 EUR/mesiacosobný príplatok podľa skúseností, zručností, referencií – cca do 200 €, pri výnimočnej kvalifikácii po schválení riaditeľom úradu - nad 200 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme projektových špecialistov na implementáciu schválených projektov pre oblasť školstva. Vybudovali sme kvalitný projektový tím, ktorý pracuje na zlepšení nášho kraja a keďže projektov je čoraz viac, hľadáme ďalších šikovných ľudí na ich implementáciu.

Hľadáme skúsených projektových manažérov s nasledovnou náplňou práce:
• implementácia, koordinácia a riadenie projektu financovaného z externých finančných zdrojov v oblasti školstva,
• zastrešenie plynulých procesov na priebežnú implementáciu a monitorovanie aktivít projektu a predkladanie dokumentácie priebežného a následného monitorovania podľa Príručky a usmernení poskytovateľa finančnej pomoci,
• riadenie projektových tímov k implementácii projektu,
• komunikácia s poskytovateľmi finančnej pomoci (Sprostredkovateľský orgán, Riadiaci orgán),
• zodpovednosť za implementáciu a finančné riadenie projektu v súlade so schválenou žiadosťou o NFP a zmluvou o poskytnutí finančnej pomoci, s platným systémom finančného riadenia a systémom riadenia zdrojov finančnej pomoci, platnými právnymi predpismi, usmerneniami a pokynmi poskytovateľa finančnej pomoci,
• zodpovednosť za dodržiavanie harmonogramu, finančného plánu projektu, za čerpanie rozpočtu a za kontrolu a efektívne vynakladanie finančných prostriedkov, za prípravu a včasné predkladanie ŽoP,
• zodpovednosť za oprávnenosť výdavkov prijímateľa v súlade s platnými pravidlami oprávnenosti, a zodpovednosť za napĺňanie merateľných ukazovateľov projektu.

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Životopis pre zaradenie do výberového pohovoru aj s povinným preukázaním požadovaných skúseností v oblastí projektov zašlite najneskôr do 15. augusta 2020.
Odporúčame využiť na stránke www.profesia.sk službu „Poslať životopis“.

Trvanie pracovného pomeru: na dobu určitú, 24 mesiacov do ukončenia projektu, do augusta 2022.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

3

• 3 ročná preukázateľná prax v oblasti projektového a finančného riadenia - je podmienkou,
• podrobná znalosť príslušnej legislatívy,
• ovládanie MS Office (Word, Excel, PPT) a práca s ITMS2014+,
• samostatnosť, spoľahlivosť, precíznosť, flexibilita, odolnosť voči stresu, organizačné schopnosti, prezentačné zručnosti, schopnosť pracovať v tíme,

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3916677  Dátum zverejnenia: 23.7.2020  Základná zložka mzdy (brutto): 1 000 EUR/mesiac