Odborný referent pre verejnú dopravu

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
december 2019 alebo dohodou
900 EUR/mesiac900 € + zohľadnenie skúseností, zručností v osobnom príplatku, ďalšie benefity

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme odborného referenta / odbornú referentku pre oblasť verejnej dopravy, zamestnanca Úradu BBSK. Chceme zlepšiť náš kraj a potrebujeme pomoc šikovných ľudí, ktorí majú chuť a zanietenie.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• tvorba cestovných poriadkov, podkladov, stanovísk, zmlúv a rozhodnutí v oblasti verejnej dopravy
• kontrolná činnosť plnenia záväzkov zmlúv, vrátane legislatívne určeného odborného dozoru na úseku verejnej osobnej dopravy
• spracovávanie odborných analýz, návrhov a optimalizácií v oblasti dopravnej obslužnosti
• podieľanie sa na spôsobe riešenia objednávky verejnej prímestskej dopravy v celom kraji
• výkon kontrolných činností z pohľadu samosprávy, prenesenej pôsobnosti, výkonu štátneho odborného dozoru

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Svoj životopis zašlite do 16. novembra 2019.
DOLEŽITÉ ! k životopisu pripojte na jednej A4 popísanú Vašu víziu verejnej dopravy BBSK do roku 2025. Odporúčame využiť na portáli Profesia službu „Poslať životopis“ a tam pripojiť aj ďalšie požadované prílohy.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.
Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Žilinská univerzita, Fakulta prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov - odbor Cestná doprava je veľkou výhodou

Vodičský preukaz

B

• znalosť problematiky verejnej osobnej autobusovej dopravy a cestovných poriadkov,
• základná orientácia v problematike zabezpečovania dopravnej obslužnosti kraja, znalosť postupov a fungovanie verejnej správy a samosprávy a príslušne legislatívy:
• Zákona č. 56/2012 Z. z. o cestnej doprave
• Zákona č. 514/2009 Z. z. o doprave na dráhach
• Nariadenia EÚ č. 1370/2007 o službách vo verejnom záujme v železničnej a cestnej osobnej doprave)

• základná právna orientácia (zmluvy, požiadavky, verejné obstarávanie)
• prax vo verejnej správe je výhodou
• prax v oblasti verejnej dopravy je výhodou

• výborné komunikačné schopnosti, výborný ústny aj písomný prejav,
• výborná znalosť slovenčiny
• spoľahlivosť, dôveryhodnosť
• schopnosť analytického myslenia
• samostatnosť i schopnosť práce v tíme
• zodpovednosť, dôslednosť, flexibilita
• schopnosť tvorivého a logického myslenia,
• výborné ovládanie PC - programy: Word, Excel, Internet

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3788932  Dátum zverejnenia: 16.10.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 900 EUR/mesiac900 € + zohľadnenie skúseností, zručností v osobnom príplatku, ďalšie benefity