Odborný referent – analytik pre oblasť inovácií (muž / žena)

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
september / október 2019 alebo podľa dohody
Mzdové podmienky (brutto)
1 100 € základná mzda

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vybudovali sme kvalitný projektový tím, ktorý pracuje na zlepšení nášho kraja a keďže projektov je čoraz viac, hľadáme ďalších šikovných ľudí do tímu, ktorí majú chuť a zanietenie.

Je pre nás dôležité navrhovať riešenia, ktoré sú založené na dôkladnej analýze dát. Hľadáme preto skúseného analytika so záujmom o verejnú politiku.

Banskobystrický samosprávny kraj realizuje projekt Catching-Up Regions (Dobiehajúce regióny), v rámci ktorého bude:
• zbierať dáta od firiem a výskumných inštitúcií v kraji s cieľom analyzovať ich potreby, problémy a požiadavky v oblasti výskumu a inovácií
• pracovať na lepšom prepojení existujúcich výskumných inštitúcií a firiem v regióne,
• navrhovať riešenia vytvárajúce v kraji priaznivé prostredie pre inovácie.

Vašou úlohou v pozícii projektového špecialistu bude:
• nastavovanie metodiky a výskumného dizajnu prieskumov zameraných na inovačné kapacity v regióne a potreby podnikov v oblasti výskumu a inovácií
• analýza dát z vlastných realizovaných výskumov a vyhľadávanie ďalších relevantných dát pre oblasť výskumu a inovácií
• príprava analýz, podkladov a výstupov (v slovenskom a anglickom jazyku) v oblasti výskumu a inovácií
• príprava prezentácií a tvorba infografík

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Súčasťou výberového procesu bude aj analytický test, ktorý prebehne online formou.

Svoj životopis s požadovanou prílohou zašlite do 31. augusta 2019. Odporúčame využiť na portáli Profesia službu „Poslať životopis“.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať naše požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor, ktorý bude zameraný na overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu a vyhodnotenie hard skills, soft skills ako aj overenie referencií uchádzača.

Predpokladaný termín nástupu: september / október 2019 alebo podľa dohody.

Ďalšie informácie:
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Vzdelanie v odbore

akceptujeme aj obdobné zahraničné odborné vzdelanie

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

• preukázateľné skúsenosti s prácou s databázami a štatistickými programami – minimálna požadovaná prax – 2 roky,
• nevyhnutnou podmienkou je aktívna znalosť anglického jazyka min. na úrovni B2,
• pokročilé zručnosti v MS Office,
• záujem o verejné politiky a prácu s dátami,
• výstižné a zrozumiteľné písanie podkladov doplnené vhodnou prezentáciou dát

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3738539  Dátum zverejnenia: 13.8.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 100 € základná mzda