IT manažér / IT manažérka

Banskobystrický samosprávny kraj

Miesto práce
Banská Bystrica
Termín nástupu
september / október 2019 alebo podľa dohody
1 500 € + možnosť zohľadnenia skúseností, zručností v osobnom príplatku až do výšky 500 €; pri výnimočnej kvalifikácii po schválení riaditeľom úradu a predsedom BBSK - nad 500 €

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Hľadáme manažéra, ktorý vie pracovať samostatne a ktorý má skúsenosti s riadením tímu IT. Hľadáme osobu s organizačnými, technickými znalosťami v odbore IT, so skúsenosťami s projektovým riadením a s ambíciou odborne aj funkčne rásť. Chceme zlepšiť náš kraj a potrebujeme pomoc šikovných ľudí, ktorí majú chuť a zanietenie.

IT Manažér prevezme existujúce riešenia v oblasti IT a po internom procesnom audite zhodnotí ich stav. Následne navrhne riešenia vedúce k optimalizácii pracovných postupov na Úrade BBSK, k zefektívňovaniu spolupráce so zriadenými organizáciami a tiež ku skvalitneniu služieb poskytovaných verejnosti.

Hľadáme manažéra, ktorý nutne nemusí poznať najpodrobnejšie technické zloženie servera, zato však dokáže myslieť koncepčne, nebojí sa navrhovať komplexné a kreatívne riešenia a ktorý ich prostredníctvom zverených zamestnancov aj úspešne implementuje. Odmenou mu bude možnosť vidieť výsledky svojej práce v praxi, či možnosť dokázať, že aj vo verejnej správe je možné veci robiť efektívne a správne, k čomu mu pomôže vysoká dôvera a podpora vedenia úradu.

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti:
• Predkladá strategické návrhy konceptov riadenia IT oblasti Úradu BBSK pri optimalizácii a následnej digitalizácii súčasných procesov úradu
• Nastavuje, implementuje a riadi vnútorné IT procesy Úradu BBSK
• Predkladá návrhy pre upgrade existujúcich informačných systémov, hardvéru a softvéru
• Predkladá návrhy na vytvorenie, nákup nových IS, ktoré budú viesť k zvýšeniu efektívnosti súčasných procesov
• Riadi schválené rozvojové projekty
• Vedie a rozvíja zamestnancov na príslušnom úseku
• Navrhuje a zodpovedá za čerpanie rozpočtu odvetvia

• práca s ľuďmi, ktorí sa navzájom počúvajú a rešpektujú
• priestor pre sebarealizáciu, možnosť prinášať zmeny a presadzovať zlepšenia
• koncepčná práca, ktorá má pridanú hodnotu
• 5 dní dovolenky nad rozsah ZP, Sick days, zvýhodnenie počas PN, možnosť Home Office a iné benefity z kolektívnej zmluvy

Informácie o výberovom konaní

Svoj životopis zašlite do 1. septembra 2019.

Odporúčame využiť na portáli Profesia službu „Poslať životopis“ alebo na našej webovej stránke www.bbsk.sk formulár v sekcii Kariéra.

Uchádzači, ktorí budú najviac spĺňať požiadavky budú pozvaní na výberový pohovor. Na výberovom pohovore budú hodnotení tromi hodnotiteľmi v nasledovných oblastiach: overenie údajov z dodaného štruktúrovaného životopisu, vyhodnotenie hard skills, soft skills a overenie referencií uchádzača.

Predpokladaný termín nástupu: september / október 2019 alebo podľa dohody.

Ďalšie informácie
Podmienkou práce s podkladmi uchádzačov je súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov podľa príslušnej legislatívy, nie starší ako jeden mesiac.

Úspešný uchádzač musí spĺňať podmienku bezúhonnosti a spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu.

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

možnosť kompenzovať viacročnou praxou s preukázateľnými výsledkami práce

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1)

Vodičský preukaz

B

• Nutné je preukázanie minimálne 5-ročnej praxe v riadiacej funkcii a 3-ročnej praxe v oblasti IT
• Preukázateľná schopnosť riadenia projektov a implementácie technických riešení
• Schopnosť riadiť tím zamestnancov, pracovať na ich rozvoji
• Pro-zákaznícky prístup a efektívna komunikácia
• Zmysel pre detail, schopnosť analyzovať komplexné IT riešenia
• Znalosť príslušnej legislatívy vo verejnej správe je výhodou

Technické predpoklady a zručnosti (základná znalosť):
• Microsoft OS 10
• Microsoft Server 2008, 2012
• MS Exchange 2010, 2016
• Microsoft Office 2013 a vyššie
• MS SQL server
• Virtualizácia (Hyper-V)
• Administrácia Windows serverov
• Administrácia LAN/WAN
• Klient/server administrácia

Banskobystrický samosprávny kraj je jeden z ôsmich samosprávnych krajov Slovenska. Medzi hlavné kompetencie kraja patrí zabezpečovanie verejnej prímestskej dopravy, cesty II. a III. triedy, územné plánovanie v kraji, stredné školstvo v kraji, sociálna starostlivosť pre znevýhodnených ľudí, rozvoj cestovného ruchu v kraji a kultúry prostredníctvom svojich 22 kultúrnych inštitúcií v kraji ako sú divadlá, knižnice, múzeá, galérie a hvezdáreň.

Počet zamestnancov

250-499 zamestnancov
ID: 3733747  Dátum zverejnenia: 7.8.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1 500 € + možnosť zohľadnenia skúseností, zručností v osobnom príplatku až do výšky 500 €; pri výnimočnej kvalifikácii po schválení riaditeľom úradu a predsedom BBSK - nad 500 €