Administratívny pracovník - BOZP koordinátor

ATENA - SMART CARE, s. r. o.

Miesto práce
Lozorno, Bratislavský kraj
Termín nástupu
ASAP
Mzdové podmienky (brutto)
2 000 € na mesiac

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Vedie, strategicky plánuje a manažuje oblasť BOZP a environment stratégiu na úrovni závodu
Zaisťuje, aby Politika bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci a Životného prostredia bola plne porozumená, dodržiavaná a rešpektovaná v rámci jeho zodpovedností
Zodpovedá za implementáciu požiadaviek zákazníka za oblasť BOZP a OPP, do internej projektovej prípravy a za pochopenie požiadaviek zákazníka v rámci interných projektových tímov
Zaisťuje, že procesy dodávajú zamýšľané postupy
Zaisťuje propagáciu zamerania sa na zákazníka v rámci organizácie
Vykonáva kontrolnú činnosť v oblasti BOZP, OPP, v oblasti dodržiavania používania predpísaných osobných ochranných prostriedkov, ako aj bezpečnej práce na pracovisku, či práci s náradím, náčiním, technológiou podľa predpísanej dokumentácie a definovaných BOZP štandardov
Podieľa sa na zavádzaní manažérskeho systému riadenia BOZP
Vedie a udržiava kompletnú BOZP agendu /Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci/
Vedie a udržiava kompletnú OPP agendu /Ochrana proti požiarom/agendu,
Vedie a udržiava kompletnú EMS agendu /Environmentálnu agendu/
Vykonáva kontroly a audity BOZP, OPP a EMS v spolupráci s vedúcimi zamestnancami
Spolupracuje na OHSAS auditoch a na iných interných a externých auditoch vo vzťahu k BOZP, OPP a EMS oblasti
Vykonáva pravidelné a periodické školenia BOZP a OPP
Vykonáva analýzy rizík na pracovných postoch vo výrobe a v administratíve
Posudzuje nové pracovné miesta a pracovné postupy s návrhmi na riadenie rizík
Spracováva štatistiky, vypracováva prezentácie
Vedie BOZP stretnutia, bezpečnostné okienko, participuje na komunikačných stretnutiach
Eviduje, vyšetruje a analyzuje pracovné úrazy, skoro nehody, ošetrenia s prvou pomocou a choroby z povolania – navrhuje a realizuje okamžité a preventívne opatrenia
Zodpovedá za sledovanie nákladov za ním riadené oblasti, zaisťuje nákladové zlepšenia
Zaisťuje spracovanie 8D výkazov v slovenskom a anglickom jazyku- prezentuje ich, zverejňuje na lokálnej Invision sieti, ako aj preukázateľne prezentuje na lokálnej úrovni – vizualizačné tabule, stretnutia, štvrtkové BOZP okienko
Tvorí BOZP politiku, procedúry prostredníctvom Lokálne riadenej dokumentácie
Zabezpečuje na dennej báze komunikáciu v slovenskom a v cudzom /anglickom/ jazyku telefonicky, písomne alebo v rámci osobného stretnutia so zákazníkom
Má pod gesciou kompletnú evidenciu, vydávanie a objednávanie osobných ochranných pracovných prostriedkov
Dohliada na používanie, výmenu a dopĺňanie OOPP /dohliada na ich prítomnosť v neporušenom stave, funkčnosť /
Zaisťuje interné BOZP audity + BOZP akčné plány, ich príprava, spracovanie, vedenie, plnenie
Navrhuje nápravné a preventívne opatrenia
Manažuje bezpečnostné riziká, spracováva, posudzuje, up datuje a udržiava analýzu hodnotenia rizík
Implementuje a vedie BOZP programy
Manažuje KPI, SMS tracker , TOP BOZP pozorovania, Požiarny plán, 8D reporting, skoro nehody, prvú pomoc, LTA, WLTAR, lessons learned, pripravuje podklady k Management review procesu
Enablon data - včasné dopĺňanie dát za oblasť BOZP a Environment procesov
Zaisťuje dodržiavanie politiky a štandardov BOZP na všetkých úrovniach závodu /interných aj externých/, v prípade zistenia nedostatkov alebo nedodržiavania nastavených štandardov BOZP navrhuje preventívne a následné opatrenia, príp. Sankcie alebo disciplinárne opatrenia
Kontroluje dostatočnosť zaškolenia operátorov pred ich umiestnením do výrobného procesu
Aktualizuje plán školení a riadenej dokumentácie v zmysle jeho zodpovedností
Archivuje údaje o tréningoch, školeniach a kurzoch zamestnancov
Spolupracuje s Pracovnou zdravotnou službou
Spolupracuje, kontroluje a zadáva úlohy externému Autorizovanému technikovi BOZP /ABT/, a Technikovi požiarnej ochrany
Poskytuje poradenstvo pre výrobné prevádzky a posudzuje riziká na pracovisku
Pri práci sa riadi internými predpismi spoločnosti
Zúčastňuje sa, v zmysle pokynov nadriadeného, stretnutí, porád a konferenčných hovorov
Podporuje Operational Excellence, Kvalitu, BOZP a Environment
Vystavovanie objednávok v SAPe, podľa potreby
Dodržiava predpisy ochrany pred požiarom, bezpečnosti práce, poriadku a čistoty na svojom pracovisku v súlade s požiadavkami na ochranu životného prostredia

Viac info:

Pracovná zmluva na dobu neurčitú
Nadštandardné platové ohodnotenie
Možnosť navýšenia platu
Výkonnostné prémie
Možnosť kariérneho rastu
Príjemné pracovné prostredie a firemná kultúra

V prípade záujmu pošlite svoj životopis na emailovú adresu [email protected] alebo telefonicky na bezplatnej infolinke 0800 221 222.

Spoločnosť, pre ktorú je pozícia obsadzovaná

Automobilový priemysel, výroba dopravných prostriedkov

Nadnárodná spoločnosť - svetový líder vo výrobe plastových palivových systémov pre automobilový priemysel.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Organizovanie a plánovanie práce
Samostatnosť
Osobnostný rozvoj
Odolnosť voči stresu
Analytické myslenie
Stabilita
Lojálnosť
Flexibilita
Legislatívne znalosti požiadaviek v oblasti BOZP, OPP a environmentu + praktické skúsenosti v daných oblastiach + skúsenosti s registráciou úrazov, samostatnosť, flexibilita- aj časová, schopnosť pracovať pod stresom
Minimálne 2 roky prax v danej oblasti, výrobný sféra vítaná, automotive industry vítaný

Spoločnosť ATENA - SMART CARE s.r.o je dynamicky sa rozvíjajúca personálno-poradenská spoločnosť, ktorá sa na medzinárodnej úrovni zaoberá sprostredkovaním práce žiadateľom prevažne z krajín strednej a východnej Európy pre zahraničných zamestnávateľov do celej Európy.
Cieľom spoločnosti je poskytnúť firmám a spoločnostiam v celej Európe komplexné služby na trhu práce, spojené s výberom vhodných kandidátov na požadované pozície a zaručiť žiadateľom o prácu maximálnu ústretovosť a diskrétnosť pri hľadaní práce v zahraničí.
Víziou spoločnosti je tak stať sa spoľahlivým a korektným partnerom či už na strane kandidáta, ale aj na strane organizácie a firmy, ktorá pracovnú pozíciu obsadzuje.

Kde nás nájdete:
Banská Bystrica, Námestie SNP 14
Bratislava, Stromová 4
Košice, Námestie Osloboditeľov, 3/B
Revúca, Komenského 40

Spoločnosť je držiteľ povolenia na sprostredkovanie práce.

Počet zamestnancov

1000 a viac zamestnancov
ID: 3217577  Dátum zverejnenia: 17.10.2017  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 2 000 € na mesiac