Pracovník prenosného planetária

VeniaSol s.r.o.

Miesto práce
Prešovský kraj, Košický kraj (Práca vyžaduje cestovanie)
Termín nástupu
ihneď
1 200 EUR/mesiacPriemerný mesačný zárobok sa v "čistom" spolu s flexibilnou zložkou pohybuje v rozmedzí 700-1300€

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Prenosné planetárium Astro Show hľadá do svojho tímu nového kolegu pre Košice a východné Slovensko.
Náplňou práce bude navštevovanie materských, základných, stredných škôl počas celého školského roka a podobných organizácií a podujatí počas letných prázdnin.
Úlohou je sprevádzanie programu v prenosnom planetáriu. Nejedná sa o tvorbu samostatných prednášok, ale premietanie programov. Návšteva školy teda obnáša dopravu, jednoduchú technickú prípravu prenosného planetária (počítač, projektor, reproduktor,...), privítanie detí/žiakov, komunikácia s deťmi a učiteľmi. Pustenie vopred pripraveného programu, občasné vstupy do programu.
Dohadovanie termínov so školami nie je nápľnou práce - lektor dostáva harmonogram škôl vopred.
Našim hlavným cieľom je prinášať do škol nový a netradičný spôsob výučby a šíriť nadšenie pre astronómiu a prírodné vedy.

Veľkou výhodou je skrátený pracovný čas. Jednotlivé premietania závisia od typu školy a počtu žiakov, spravidla so začiatkom okolo 8:00 - 9:00 a koncom zväčša najneskôr do 13:30. Priemerne však iba 4 hodiny denne. Platová zložka je vyrátaná nie len podľa hodín, ale aj cesty, počtu žiakov a % z objednávok. Počas školského roka september-jún lektor navštevuje školy. Počas letných mesiacov júl-august návšteva letných táborov, firemných a mestských akcií, či iných kultúrnych podujatí.

Informácie o výberovom konaní

Životopisy prosím zasielajte najneskôr do konca februára.

Pred nástupom do práce bude prebiehať úvodné zaškolenie.

Životopisy spolu s motivačným listom posielajte prosím výhradne e-mailom na adresu [email protected].

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa
vysokoškolské III. stupňa

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1)

Ostatné znalosti

Práca s počítačom - Mierne pokročilý

Vodičský preukaz

B

Znalosti z astronómie sú výhodou, nie však podmienkou. Dôležité je najmä vystupovanie/osobnosť lektora - komunikatívnosť, pozitívna nálada, serióznosť, dochvíľnosť, radosť z práce s deťmi/žiakmi.
Nutnosťou je vlastný osobný automobil, ktorým sa lektor prepravuje na školy. Cestovné náklady sú preplácané.

Naše planetárium funguje od roku 2016, a tak už mnohým žiakom, či divákom sme predstavili "hviezdne divadlo" priamo v ich škole, či na inej akcii. Programy si vytvárame vo vlastnej réžii, a tak dokážeme priniesť zakaždým nezvyčajný zážitok z oblasti astronómie, či prírodných vied.

Pozrite si nás na stránke www.astroshow.sk a staňte sa súčasťou tejto zaujímavej, netradičnej, zábavno-vzdelávacej myšlienky.
ID: 4510168  Dátum zverejnenia: 30.1.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac