Právnik – legislatívec

Asociácia priemyselných zväzov

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ihneď

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• denné sledovanie materiálov v legislatívnom procese v oblasti záujmu Asociácie priemyselných zväzov (APZ) v rámci projektu Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu (ďalej len „NP PKSD“)
• koncipovanie pripomienok k návrhom predkladaným na pôde Hospodárskej a sociálnej rady SR
• vykonávanie právnych analýz a rozborov konkrétnych právnych predpisov súvisiacich so sociálnym dialógom
• príprava legislatívnych materiálov
• evidencia prebiehajúcich legislatívnych procesov a sledovanie dodržiavania termínov odpovedí predkladateľom
• koordinácia odborných aktivít v oblasti sociálneho dialógu na regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni
• aktívna účasť na odborných podujatiach a konferenciách, workshopoch, seminároch, pripomienkových a rozporových konaniach
• zastupovanie APZ pred orgánmi štátnej správy
• zasielanie pripomienok a stanovísk APZ orgánom štátnej správy a komunikácia s nimi pri nasledujúcom legislatívnom procese
• vykonáva pravidelnú komunikáciu s príslušnými odbormi a útvarmi ústredných orgánov štátnej správy v otázkach pripravovanej legislatívy
• vykonávanie právnej podpory činnosti APZ a poskytovanie poradenstva a konzultácie na požiadanie členských zväzov pre účely dosiahnutia cieľov NP PKSD
• právna podpora odborných komisií APZ
• iná odborná expertná činnosť týkajúca sa aktivít sociálnych partnerov
• činnosti budú vykonávané v rámci projektu Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu na pracovnej pozícií (Expert na dennej báze – legislatívec)

Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny

1700 Eur

• ponúkame šéfov, ktorí kvalitnú prácu oceňujú
• tím, v ktorom sa dobré nápady neprehliadajú
• inšpiratívnych kolegov
• možnosť spolurozhodovať
Iné výhody:
• možnosť mzdového rastu
• variabilná pracovná náplň

Uchádzači/uchádzačky pošlú v slovenskom jazyku Žiadosť o prijatie do zamestnania (ďalej len „Žiadosť“), ktorej povinnou prílohou je podpísaný profesijný životopis.
Uvedenú Žiadosť spolu s jej povinnými prílohami uchádzač pošle e-mailom na adresu:
[email protected]
alebo doručí na nasledujúcu korešpondenčnú adresu:
Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava
s označením „Výberové konanie pre NP PKSD“

Predpokladaný termín ukončenia výberového konania

30.11.2019 (ostáva ešte 16 dní)

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo, legislatívne služby

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Slovenský jazyk - Expert (C2)

Počet rokov praxe

4

• kritické myslenie
• samostatnosť
• zodpovednosť
• zmysel pre detail
• chuť učiť sa nové veci

Asociácia priemyselných zväzov zlúčila silné priemyselné zväzy na Slovensku do jedného ešte silnejšieho celku. Spoločne reprezentujeme viac ako 400 firiem. Sme členom Hospodárskej a sociálnej rady SR. APZ je partnerom pre NP PKSD, ktorého cieľom je profesionalizácia a skvalitnenie sociálneho dialógu medzi sociálnymi partnermi prostredníctvom dennej odbornej činnosti expertov sociálnych partnerov.

Počet zamestnancov

2 zamestnanci

Ventúrska 10
81101 Bratislava

Kontakt

ID: 3773434   Dátum zverejnenia: 6.11.2019   Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny:   1700 Eur