Právnik – legislatívec

Asociácia priemyselných zväzov a dopravy

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
ihneď
Mzdové podmienky (brutto)
1700 Eur

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

• denné sledovanie materiálov v legislatívnom procese v oblasti záujmu Asociácie priemyselných zväzov (APZ) v rámci projektu Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu (ďalej len „NP PKSD“)
• koncipovanie pripomienok k návrhom predkladaným na pôde Hospodárskej a sociálnej rady SR
• vykonávanie právnych analýz a rozborov konkrétnych právnych predpisov súvisiacich so sociálnym dialógom
• príprava legislatívnych materiálov
• evidencia prebiehajúcich legislatívnych procesov a sledovanie dodržiavania termínov odpovedí predkladateľom
• koordinácia odborných aktivít v oblasti sociálneho dialógu na regionálnej, národnej a medzinárodnej úrovni
• aktívna účasť na odborných podujatiach a konferenciách, workshopoch, seminároch, pripomienkových a rozporových konaniach
• zastupovanie APZ pred orgánmi štátnej správy
• zasielanie pripomienok a stanovísk APZ orgánom štátnej správy a komunikácia s nimi pri nasledujúcom legislatívnom procese
• vykonáva pravidelnú komunikáciu s príslušnými odbormi a útvarmi ústredných orgánov štátnej správy v otázkach pripravovanej legislatívy
• vykonávanie právnej podpory činnosti APZ a poskytovanie poradenstva a konzultácie na požiadanie členských zväzov pre účely dosiahnutia cieľov NP PKSD
• právna podpora odborných komisií APZ
• iná odborná expertná činnosť týkajúca sa aktivít sociálnych partnerov
• činnosti budú vykonávané v rámci projektu Národný projekt Podpora kvality sociálneho dialógu na pracovnej pozícií (Expert na dennej báze – legislatívec)

• ponúkame šéfov, ktorí kvalitnú prácu oceňujú
• tím, v ktorom sa dobré nápady neprehliadajú
• inšpiratívnych kolegov
• možnosť spolurozhodovať
Iné výhody:
• možnosť mzdového rastu
• variabilná pracovná náplň

Uchádzači/uchádzačky pošlú v slovenskom jazyku Žiadosť o prijatie do zamestnania (ďalej len „Žiadosť“), ktorej povinnou prílohou je podpísaný profesijný životopis.
Uvedenú Žiadosť spolu s jej povinnými prílohami uchádzač pošle e-mailom na adresu:
[email protected]
alebo doručí na nasledujúcu korešpondenčnú adresu:
Asociácia priemyselných zväzov
Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava
s označením „Výberové konanie pre NP PKSD“

Požiadavky na zamestnanca

vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Právo, legislatívne služby

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Nemecký jazyk - Mierne pokročilý (B1) alebo Slovenský jazyk - Expert (C2)

Počet rokov praxe

4

• kritické myslenie
• samostatnosť
• zodpovednosť
• zmysel pre detail
• chuť učiť sa nové veci

Asociácia priemyselných zväzov a dopravy zlúčila silné priemyselné a dopravné zväzy na Slovensku do jedného ešte silnejšieho celku. Spoločne reprezentujeme viac ako 1000 firiem. Sme členom Hospodárskej a sociálnej rady SR. Ako nepolitická vyššia zamestnávateľská organizácia ovplyvňujeme hospodársku a sociálnu politiku štátu. Pri odbornom dialógu a aktívnej spolupráci s partnermi kladieme dôraz na spoločné záujmy priemyslu a jeho konkurencieschopnosť. Sme v priamom kontakte s vládou, vstupujeme do riadneho legislatívneho konania a prinášame vlastné návrhy na potrebné zmeny zákonov. Dôležité oblasti zastrešuje a sleduje päť pracovných komisií: Podnikateľské prostredie, Práca, sociálne veci a BOZP, Veda, výskum a inovácie, Vzdelávanie, Životné prostredie, Energetika a Doprava. Našimi členmi sú: Zväz automobilového priemyslu SR, Zväz elektrotechnického priemyslu SR, Zväz hutníctva, ťažobného priemyslu a geológie SR, Zväz stavebných podnikateľov Slovenska, Zväz strojárskeho priemyslu SR, Slovenská elektromechanická asociácia, Slovenský živnostenský zväz, Zväz logistiky a zasielateľstva SR, Asociácia železničných dopravcov Slovenska - AROS, Zväz autobusovej dopravy, Únia váharov SR, Slovenská bioplynová asociácia a Zväz odpadového priemyslu.

Počet zamestnancov

20-24 zamestnancov
ID: 3773434  Dátum zverejnenia: 6.11.2019  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: 1700 Eur