Finance assistant / junior účtovník

ArcelorMittal Gonvarri SSC Slovakia, s.r.o.

Miesto práce
Kasárenská 1594/49, 905 01 Senica
Termín nástupu
podĺa možností kandidáta, čo najskôr
Základná min. mzda od 680 € brutto, bude bližšie určená podľa skúseností a vedomostí kandidáta + zaujímavé a pravidelné mesačné odmeny + bonusy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Zodpovedá za pomocné účtovnícke práce v systéme SAP, prípravu a zostavovanie reportov v Exceli na finančnom oddelení, pričom úzko spolupracuje s oddelením obchodu a komunikuje v rámci spoločnosti, ako aj so zákazníkmi (i v angličtine). Na týždennej báze pripravuje prehľady o pohľadávkach po splatnosti, zasiela urgencie zákazníkom a po úhrade odblokúva objednávky v internom systéme. Spravuje kreditné poistenie zákazníkov, blokuje jeho prekročenie, v prípade potreby žiada zmluvné poisťovne o navýšenie krytia a mesačne kalkuluje poistné z obratu. Pripravuje týždenné analýzy marží predaja, kontroluje nákupné a predajné ceny v spolupráci s ostatnými oddeleniami. Pripravuje hlásenia Intrastat, páruje odberateľské faktúry s dodacími listami a pomáha pri mesačných a ročných uzávierkách.

- možnosť využitia Vášho potenciálu a aktívnej znalosti angličtiny v perspektívnej a stabilnej nadnárodnej spoločnosti,
- motivujúce finančné ohodnotenie - bonusy za dochádzku a BOZP, mesačná odmena podľa dosiahnutých individuálnych výsledkov a výsledkov spoločnosti, ako aj ročné bonusy
- príspevok na III. dôchodkový pilier zyšujúci sa s dobou zamestnania
- možnosť zadarmo využívať rôzne spôsoby regenerácie a utužovania zdravia v rámci sociálneho programu (masáže, plaváreň, fitness centrum, ovocné balíčky, nadštandardné vyšetrenia ...), zúčastňovať sa výletov, športových a kultúrnych akcií pre všetkých zamestnancov s rodinami, ako aj školení a dlhodobého vzdelávacieho programu,
- všetkým novonastúpeným zamestnancom vyplácame náborový príspevok po 3, 6 a 9 mesiacoch od nástupu.

Prosíme uchádzačov, aby zobrali na vedomie, že kontaktujeme iba kandidátov vybraných na osobný pohovor spĺňajúcich požadované kritériá.
Pracovná pozícia je zatiaľ na dobu určitú - zastupovanie počas materskej / rodičovskej dovolenky, avšak s perspektívou pokračujúceho zamestnania v našej stále sa rozširujúcej spoločnosti.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou
nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

ekonomické

Jazykové znalosti

Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Podvojné účtovníctvo - Pokročilý
Hospodárska korešpondencia - Základy
Microsoft Excel - Pokročilý

Prax na pozícii/v oblasti

Skúsenosti v oblasti financií, účtovníctva, správy pohľadávok

Počet rokov praxe

2

- schopnosť veľmi dobrej komunikácie a v slovenskom i anglickom jazyku
- asertivita, promptné a efektívne riešenie problémových situácií
- pozitívny vzťah k číslam a tabuľkám (k Excelu)
- precíznosť v práci a v písomnom prejave

Sme senická pobočka najväčšej oceliarenskej spoločnosti na svete. Naše poloautomatické linky delia oceľové aj hliníkové plechy pre najvýznamnejšie automobilové značky v Európe, pre výrobcov multimédií, bielej techniky a iných strojárskych zákazníkov. U nás nájdete príjemné a motivujúce pracovné prostredie, výborný kolektív a otvorenú komunikáciu, pretože kladieme dôraz na spokojnosť a stabilitu našich zamestnancov.
Viac informácií nájdete na www.arcelormittalgonvarri.sk .

Počet zamestnancov

100-149 zamestnancov
ID: 995086  Dátum zverejnenia: 17.5.2018  Základná zložka mzdy (brutto) a ďalšie odmeny: Základná min. mzda od 680 € brutto, bude bližšie určená podľa skúseností a vedomostí kandidáta + zaujímavé a pravidelné mesačné odmeny + bonusy