Junior Financial Risk Analyst

Dostojevského rad 4, Bratislava, Slovensko (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Termín nástupu
15.07.2022
Od 1 400 EUR/mesiacv ASP od 1 120 € + v ASDSS od 280 € (spolu od 1 400 €) mesačne/brutto v závislosti od skúseností a stupňa odbornosti kandidáta

Náplň práce

Úlohy súvisiace s oceňovaním a monitorovaním finančných a poistných rizík, v spolupráci s ostatnými členmi tímu:

1. Špecificky pre ASP: výpočet rizikového kapitálu podľa štandardného vzorca v ASP za pomoci skupinových softvérov

2. Špecificky pre ASDSS: spracovanie dát a vstupov pre modelovanie finančných rizík v ASDSS za pomoci existujúceho modelu

3. Pre obe spoločnosti:

  • spolupráca pri realizácii pravidelných záťažových testov a analýz
  • podpora monitorovania limitov a ukazovateľov súvisiacich s finančnými a poistnými rizikami
  • spolupráca pri príprave správ a reportov týkajúcich sa riadenia rizík
  • komunikácia a spolupráca s členmi tímu ako aj s inými kolegami v rámci oboch spoločností, najmä s útvarom finančných aktuárov, investovania a upisovania
  • spolupráca na rozvoji a posilňovaní systému správy a riadenia finančných a poistných rizík, napr. zvyšovanie efektivity a kvality jednotlivých procesov, činností, aktualizácia interných smerníc a postupov

Požiadavky na kandidáta

  • vysokoškolské vzdelanie najmenej II. stupňa so zameraním na matematiku, štatistiku, financie, prípadne ekonómiu
  • prax vo finančnom sektore výhodou
  • prax v oblasti analýzy finančných a poistných rizík alebo aktuárskych analýz veľkou výhodou
  • pozícia je vhodná aj pre absolventov
  • znalosť anglického jazyka minimálne na úrovni B2
  • znalosť práce s MS Office (Word, PowerPoint - pokročilý, Excel - expert)
  • analytické myslenie, iniciatívnosť, samostatnosť
  • zodpovednosť, zmysel pre detail a systematickosť
  • kritické myslenie, prezentačné zručnosti

Čo ponúkame

  • výkonnostné bonusy vyplácané 2x ročne (každý až do výšky mesačného platu)
  • príspevok na firemné životné poistenie až do výšky 5 % hrubej mzdy a zvýhodnené tarify na vybrané poistné produkty
  • príspevok vo výške max. 250 € na diagnosticko-preventívne prehliadky alebo celoročnú zdravotnú starostlivosť, v prípade nevyčerpania príspevok 150 € na zdravotnú starostlivosť
  • zákonny príspevok na regeneračný pobyt po 2 rokoch a k tomu 3 dni pracovného voľna navyše
  • príspevok na stravovanie zamestnancov poskytovaný nad rámec zákona
  • príspevok na Multisport kartu, resp. príspevok na letné tábory pre deti
  • príspevky na skvalitnenie pracovných podmienok domáckeho pracoviska pre zamestnancov pracujúcich na teleprácu
  • jednorázové finančné príspevky – napr. pri narodení dieťaťa, v prípade sociálne núdze
  • náhrada mzdy pri práceneschopnosti nád zákonný rozsah
  • Program nákupu zamestnaneckých akcií ESPP spoločnosti Allianz SE – príležitosť stať sa akcionármi Allianz
  • Program zdravá firma – prednášky odborníkov zamerané na podporu zdravého životného štýlu
  • Program duševného zdravia – 24/7 odborná psychologická pomoc na podporu duševného zdravia pre zamestnancov a aj ich rodinných príslušníkov
  • atraktívne možnosti vzdelávania a osobného rastu – napr. bezplatné vzdelávanie na LinkedIn Learning a iných rozvojových platformách
  • firemné víkendové akcie (Tímové hry Allianz, Stretnutie turistov, Antistres víkend, Deň detí, Mikuláš...)
  • flexibilný pracovný čas, home office
  • po skúšobnej dobe možnosť telepráce 3 dni v týždni

Informácie pre uchádzača

Ak Vás naša ponuka zaujala, prihláste sa prosím do uvedeného výberového konania kliknutím na "Odpovedať" a pripojením Vášho profesijného životopisu.

Táto pracovná pozícia je na 2 súbežné pracovné pomery v dvoch spločnostiach, oba na kratší pracovný čas v určenom pomere k ustanovenému týždennému rozsahu pracovného času: Allianz - Slovenská poisťovňa (ASP) 80% a Allianz - Slovenská dôchodková správcovská spoločnosť (ASDSS) 20% v pomere 80:20, t.j. spolu 100% = 38,75 hod./týždenne.

Allianz sa ako zamestnávateľ riadi princípom rovnosti príležitostí a preto privíta všetky žiadosti o zamestnanie bez ohľadu na rasový alebo etnický pôvod, národnosť, vek, rod, náboženské alebo iné presvedčenia, zdravotné postihnutie či sexuálnu orientáciu.

Allianz – Slovenská poisťovňa, a. s., vznikla v roku 2003 zlúčením dvoch samostatných subjektov - Allianz poisťovne, a. s. a Slovenskej poisťovne, a. s.. Ako univerzálna komerčná poisťovňa je dlhodobo jednoznačným lídrom na slovenskom poistnom trhu. Viac ako 850 zamestnancov a 2500 obchodných zástupcov na Slovensku sa stará o vývoj, zlepšovanie a predaj kvalitných poistných produktov a služieb v oblastiach životného a úrazového poistenia, poistenia privátneho majetku a motorových vozidiel, poistenia zodpovednosti a tiež v oblasti poistenia priemyslu a podnikateľov. Od marca 2006 je súčasťou siete prvej európskej spoločnosti Allianz Sociates Europea (SE), ktorá má v regióne strednej Európy viac ako dva milióny klientov. Od roku 2021 je hrdým celosvetovým olympijským a paralympijským partnerom ako oficiálny poisťovací partner.

Hlavná oblasť pôsobenia spoločnosti

Poisťovníctvo

Kontakt

Kontaktná osoba: Mgr. Barbora Avci
E-mail: poslať životopis