Paralegal / študent práva

Allen & Overy Bratislava, s.r.o.

Eurovea, Pribinova, Ružinov, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, na dohodu (brigády)
Termín nástupu
Dohodou
Mzdové podmienky (brutto)
7 EUR/hod.možné bonusy

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

V našej kancelárii majú študenti práva dôležité miesto. Nevykonávajú typické jednoduché administratívne úlohy, ktoré sú na trhu štandardom. Sú pevnou súčasťou právneho tímu a spolu s ním riešia právne problémy klientov.

Naši študenti sú nevyhnutnou súčasťou kancelárie pre ich právne znalosti, ľudské zručnosti a mladícke nasadenie. Nie sú lacnou pracovnou silou, sú rovnocennými kolegami do diskusie. Sme hrdí na to, že študenti práva, ktorí u nás pracujú, nevaria klientom kávu, neupratujú archív a nechodia za nás do čistiarne, ale nadobúdajú a rozvíjajú si schopnosti a zručnosti, ktorými sa dokážu rovnať koncipientom v iných advokátskych kanceláriách.

Zároveň platí, že čím viac sa chce študent naučiť, tým viac priestoru mu ponúkneme. Paralegals poskytujú asistenciu všetkým tímom, takže študenti sa u nás oboznámia s rôznymi oblasťami práva a podnikania. Časom sa vyprofilujú a zapadnú do tímu až tak, že sa z nich môžu stať aj koncipienti.

Ako študent/ka práva sa počas pôsobenia v našej advokátskej kancelárii stretneš predovšetkým s nasledovným úlohami:
• komplexný právny rešerš na rozličné a často neprebádané otázky týkajúce sa predovšetkým súkromného práva, ale neminie Ťa ani trestné či správne právo a iné odvetvia;
• príprava právnych dokumentov (od jednoduchších listov na súdy či orgány verejnej moci až po zložitejšie zmluvy, právne analýzy či súdne podania);
• asistencia pri právnych auditoch (t. j. skúmanie dokumentov a identifikácia potenciálnych právnych problémov a rizík);
• pomoc v arbitrážnej a sporovej agende (napr. príprava rozličných návrhov, monitorovanie súdnych konaní, komunikácia so súdmi a inými verejnými orgánmi, nahliadanie do súdnych spisov);
• asistencia pri pro bono prípadoch (napr. pomoc žiadateľom o azyl, ochrana oznamovateľov korupcie);
• marketing (napr. príprava prezentácií pre klientov, asistencia pri webinároch či podcastoch, ale aj účasť na firemných alebo školských eventoch a prednáškach);
• príprava prekladov z a do anglického jazyka; a
• nevyhnutný manažment klientov.

Výchove našich študentov venujeme veľkú pozornosť. Radi s nimi diskutujeme o práve a zadaniach od našich klientov. Dávame im proaktívnu a hodnotnú spätnú väzbu potrebnú na ich profesionálny rast. Učíme ich myslieť prakticky a pracovať efektívne. Našou filozofiou je študentov čo najviac naučiť už na začiatku ich kariéry, aby nám na oplátku mohli pomôcť kvalitnejšou asistenciou pri inštrukciách. Nie je preto prekvapením, že prevažná väčšina našich advokátov a koncipientov u nás začínala práve na pozícii paralegal. A toto môže byť aj Tvoja cesta zdokonaľovania sa a napredovania.

• atraktívne mzdové ohodnotenie (7 EUR/h), plus príležitostné bonusy (napr. za transakcie alebo celoročný bonus);
• príležitosť zúčastniť sa na tých najväčších, najhodnotnejších, najprominentnejších, ale niekedy aj najkomplikovanejších prípadoch a transakciách;
• príjemné pracovné prostredie a priateľský tím;
• stabilná práca v poprednej právnickej firme s dlhodobou perspektívou;
• zdokonaľovanie jazykových zručností o právnu terminológiu počas spolupráce s medzinárodnými klientmi;
• mentoring od skúsenejších kolegov;
• možnosť kariérneho rastu;
• multisport karta;
• možnosť práce z domu;
• tímbuildingové akcie a eventy (napr. lyžovačka, splav, husacina, vianočný večierok a ďalšie);
• občerstvenie v práci je samozrejmosťou (káva, čaj, džúsy, ovocie a ďalšie);
• príspevky na stravu nad rámec zákona;
• v prípade pracovnej zmluvy aj sick days;
• a mnohé iné.

Ak Ťa naša ponuka zaujala a máš záujem stať sa súčasťou nášho tímu, pošli nám Tvoj životopis aj s motivačným listom v anglickom jazyku na [email protected].
Kontaktovať budeme iba vybraných uchádzačov.

Motivačný list by mal mať rozsah aspoň 1000 slov. Sústreď sa v ňom na nasledovné okruhy:
• tvoje pracovné, akademické a iné skúseností;
• tvoje úspechy, na ktoré si najviac hrdý/á;
• vlastnosti, ktoré ťa robia silným kandidátom/silnou kandidátkou na obsadzovanú pozíciu; a
• dôvody, prečo sa hlásiš na túto pozíciu a do našej advokátskej kancelárie.

V rámci výberového procesu zorganizujeme pohovor, ktorý bude pozostávať z písomnej časti zameranej na riešenie praktických úloh a vypracovanie právnych dokumentov, po ktorej bude nasledovať diskusia v slovenskom, ako aj v anglickom jazyku. Predpokladané trvanie pohovoru je 3 – 4 hodiny.

Požiadavky na zamestnanca

študent vysokej školy
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

právo, študent vysokej školy (2.- 4. ročník)

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Expert (C2) a Anglický jazyk - Pokročilý (C1)

Ak si:
• motivovaný/á a nebojíš sa výziev;
• spoľahlivý/á a máš zmysel pre detail;
• flexibilný/á, zvládaš prácu pod tlakom a máš dobrý time management;
a zároveň:
• máš dobré komunikačné schopnosti, profesionálne vystupovanie a bez problémov komunikuješ v anglickom jazyku;
• máš zodpovedný a iniciatívny prístup k práci;
• máš znalosti práva a iniciatívny prístup k ďalšiemu vlastnému vzdelávaniu a rozvoju;
• vieš pracovať samostatne, ale aj v rámci tímu; a
• máš analytické myslenie a argumentačné schopnosti,
radi sa s Tebou stretneme na osobnom pohovore.

Allen & Overy Bratislava bola prvou anglickou medzinárodnou právnickou pobočkou v Bratislave. Postupom času sa stala vďaka svojej dobrej povesti budovanej na kvalite a oddanosti lídrom na slovenskom trhu. Celkovo má Allen & Overy približne 3.000 právnikov vo viac ako 40 pobočkách po celom svete a patrí medzi najväčšie a najprestížnejšie advokátske kancelárie vo svete.
Našimi klientmi sú tie najväčšie a najúspešnejšie spoločnosti po celom svete. Pravidelne sa umiestňujeme na najvyšších miesta v rebríčkoch kvality poskytovaných služieb, ale aj vo veľkosti a hodnoty transakcií. Advokátska kancelária Allen & Overy Bratislava, s.r.o. sedem rokov v rade získala ocenenie „Medzinárodná advokátska kancelária“ na Slovensku v každoročnej ankete Právnická firma roka a pravidelne sa umiestňujeme na popredných miestach v rebríčkoch hodnotiacich advokátske kancelárie na Slovensku (napr. Chambers, Legal 500 a IFRL). Sme hrdí, že pracujeme na tých najväčších a najkomplikovanejších transakciách na Slovensku ale aj v európskom regióne. Naše transakcie a prípady sú často predmetom hlavných správ.

Kancelária v Bratislave je interne rozdelená na tri kľúčové tímy:
• Corporate/M&A – gro práce tvoria akvizičné transakcie a korporátne poradenstvo, nemenej časté sú aj valné zhromaždenia verejných akciových spoločností či stanoviská na vybrané otázky, ktoré trápia klientov;
• Litigation – slovenské, ale aj zahraničné súdne spory pred všeobecnými súdmi, Ústavným súdom SR či rozhodcovskými senátmi, vrátane konaní pred správnymi orgánmi a orgánmi činnými v trestnom konaní; a
• Banking/Finance – poradenstvo pri úverovom financovaní a vydávaní dlhopisov, ale tiež pomoc pri reštrukturalizáciách či konkurzoch a tiež poradenstvo týkajúce sa kapitálových trhov.

Nad rámec tohto formálneho delenia máme osobitných špecialistov na viaceré regulované odvetvia, súťažné právo, právo duševného vlastníctva či pracovné právo. Ako pravdepodobne jediná advokátska kancelária na Slovensku máme dedikovanú právničku, ktorá sa zaoberá výhradne pro bono prípadmi.

Naši kolegovia sa často zapájajú aj do legislatívnych iniciatív, a to vrátane komentujúcich alebo pripomienkujúcich osôb či dokonca samotných tvorcov legislatívy. Aj s týmito aktivitami nám vedia študenti pomôcť.

Úspech našej advokátskej kancelárie je založený na práci talentovaných a motivovaných ľudí, vďaka ktorej poskytujeme poradenstvo na výnimočnej úrovni. Sme pozorní a vynaliezaví a vytvorili sme si pracovnú kultúru, v ktorej sa plne rešpektuje inakosť a otvorenosť, kde ľudia môžu byť sami sebou. Sme zároveň jeden globálny tím, ktorý sa podporuje a navzájom spolupracuje.

Viac sa o nás môžeš dozvedieť na www.allenovery.com alebo na našom Instagrame, Facebooku či LinkedIne.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4185289  Dátum zverejnenia: 15.2.2022  Základná zložka mzdy (brutto): 7 EUR/hod.