IT Solution Architect

AlfaPro spol. s r.o.

Znievska 19, Petržalka, Slovensko, Bratislava (Pozícia umožňuje občasnú prácu z domu)
Druh pracovného pomeru
plný úväzok, živnosť
Termín nástupu
ASAP
2 000 - 3 500 EUR/mesiacK základu sa pripočítava podiel zo zisku z realizovaných projektov. Priemerná odmena na tejto pozícii je 2500 EUR v čistom čo je v hrubom približne 3450 EUR. Strop výplaty nie je obmedzený. Keď bol úspešný mesiac rekord bol 5000 EUR v čistom čo je cca 7220 EUR v hrubom.

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Ideálna práca pre skúseného IT supporťáka / Administrátora, ktorého už nenapĺňa práca na supporte a rád by sa podieľal na návrhu a implementácii nových IT systémov, serverov, cloudov a riešení, pomocou ktorých vyrieši klientom ich problémy a potreby. Máme veľa projektov, ktoré súčasní dvaja kolegovia na tejto pozícii nestíhajú riešiť a hľadáme kvalitnú posilu.

Ak ťa IT baví a chceš navrhovať kvalitne IT infraštruktúru pre klientov, pošli nám svoj životopis.

Tvojou hlavnou náplňou práce bude:

a) Návrh serverových a IT riešení (R) a správy počítačovej siete (SS) novým klientom, ale aj súčasným klientom, príprava podkladov k fakturácii, zmluvnej dokumentácie k R a SS
b) IT audit u nových klientov, hľadanie nedostatkov a možných zlepšení, s následným návrhom riešenia
c) Prezentácia navrhnutých riešení klientom v zrozumiteľnej (ľudskej) reči
d) Hľadanie a testovanie nových riešení – tvorba nových produktov a služieb
e) Správa KB portálu a dopĺňanie dokumentácie k novým a súčasným klientom
f) Školenia kolegov a klientov k vytvoreným IT riešeniam a službám

Technológie ktoré treba poznať a vedieť s nimi aktívne pracovať:

• Prehľad a znalosť serverových modelov a ich komponentov
• VMware ESXi
• Microsoft Hyper-V
• Windows servery (AD, DNS, GPO, WSUS, Exchange, PowerShell)
• Microsoft Office 365 (Exchange Online, Azure AD, Sharepoint Online, MS Teams)
• Prehľad a znalosť networkingu (routing, switching L2 a L3, VLAN, WIFI)
• Prehľad a znalosť firewallov (NAT, access rules, IPS/IDS, VPN P2S, S2S) - napr. FortiNet, Checkpoint, GFI/Kerio
• Linux servery, stačí základná znalosť
• Zálohovacie riešenia - napr. Veeam, Altaro
• MS Azure, orientácia v:
(Azure Identity: AAD, Image Deployment / Autopilot, Endpoint Security, Endpoint Manager, Policies, stanice a mobilné zariadenia)
• MS Azure, vítané znalosti:
(Azure Networking: Firewall, VPN Gateway, vWAN, Load Balancer, Application Gateway, DNS Resolver, Storage, znalosť typov storage v MS Azure a ich implementácia)

Povahové predpoklady:

• Systematická práca, vedieť pracovať na viacerých rozpracovaných projektoch súbežne, pretože každý je v inej fáze
• Komunikatívnosť, vedieť odprezentovať navrhované riešenie klientovi
• Dôslednosť v dokumentovaní zrealizovaných riešení
• Hľadáme ľudí, ktorých táto práca baví

Výborný kolektív, vzdelávanie, super nápomocného šéfa ktorý rozumie IT, viac voľnosti a slobody, možnosť sa učiť, zmysluplnú prácu.

Sme firma, ktorá robí veci inak už viac ako 16 rokov, či už ku klientom alebo k vlastným zamestnancom.

Sme kolegami a zároveň kamaráti a spolu tvoríme tím, ktorý spolupracuje a pomáha si aj v súkromnom živote. Samotný tím sa významnou mierou podieľa na smerovaní celej spoločnosti a každý môže prispieť svojimi nápadmi.

Pre celý tím / firmu je dôležitý výsledok práce. Nie či prídeš o 5 minút neskôr do práce alebo či si počas pracovnej doby vybavíš súkromnú záležitosť. Dôležitá je spolupráca, aby bol klient a aj tím spokojný. Nikdy nezažiješ nudné vytváranie reportu v Exceli.

• Členovia tímu si môžu nakupovať IT tovar za veľmi výhodne podmienky,
• firemné autá používať na súkromné účely,
• mobilný telefón na súkromné účely,
• náradie mať k dispozícii aj súkromne,
• možnosť práce z domu,
• spoločné raňajky,
• energetické nápoje na pracovisku,
• keksíky sladkosti na pracovisku,
• nápoje na pracovisku,
• stolný futbal,
• MultiSport karta - 70% preplatené zamestnávateľom,
• dovolenka nad rámec zákona,
• sick days 5 dní,
• odmeny pred letom a pred Vianocami,
• voľno a finančný príspevok navyše pri narodení dieťaťa,
• naozaj flexibilný pracovný čas (bez pípania karty a vykázania 160 odsedených hodín - sledujeme výsledky práce nie čas),
• bezúročné pôžičky,
• príspevok alebo plné preplatenie školenia / kurzu.

Samozrejmosťou sú pravidelné spoločné akcie, kde je kopec zábavy. Navzájom sa členovia tímu vzdelávajú na školeniach. Pri projektoch sa dajú získať štedré odmeny a taktiež máme systém aj nefinančného odmeňovania, za proaktivitu a prínosy, ktoré pomôžu celému tímu a našim klientom. Spoločne budujeme knowledge base databázu, aby sme mali prácu bez stresu. Sídlime v nových moderných priestorch, kde máme napríklad aj oddychovú miestnosť a sprchu. Ak ti tu niečo chýba, poď s nami pracovať a zmeň to.

Ak ťa IT baví a našiel si sa v tejto pozícii pošli nám svoj životopis na [email protected] a napíš nám do emailu pár viet s čím máš skúsenosti.
Na pohovore bude skúška z technickej teoretickej časti aj praktickej.
VP skupiny B je potrebný.

Požiadavky na zamestnanca

stredoškolské s maturitou

Vzdelanie v odbore

IT

Jazykové znalosti

Slovenský jazyk - Pokročilý (C1) a Anglický jazyk - Stredne pokročilý (B2)

Ostatné znalosti

Administrácia Windows serverov - Expert
VMware vSphere / ESXi - Expert
Administrácia LAN/WAN - Expert
Microsoft Active Directory - Expert
Microsoft Exchange - Pokročilý
Microsoft Office365 - Pokročilý
Public / Private Cloud - Pokročilý
Microsoft Hyper-V - Pokročilý
Windows PowerShell - Pokročilý
Microsoft Azure - Pokročilý

Vodičský preukaz

B

Prax na pozícii/v oblasti

5

* mať veľmi dobré technické znalosti a poznať produkty a služby v IT,
* mať nadšenie pre IT
* analytické myslenie,
* komunikatívnosť (zakladáme si na tom),
* samostatnosť pri riešení pridelených úloh a zároveň byť tímový hráč,
* flexibilita a schopnosť prijať zodpovednosť,
* korektnosť a lojalita,
* schopnosť rýchlo sa učiť nové technológie a chcieť sa ich učiť.

Spoločnosť AlfaPro spol s r.o. sa zameriava už od roku 2006 na garantovanú proaktívnu správu počítačových sietí pre firmy, začínajúc od 2 do 500 PC. Našimi klientmi sú úspešné spoločnosti, ktoré chcú svoj čas efektívne využívať do svojej primárnej obchodnej činnosti a IT vnímajú ako dôležitý prostriedok, o ktorý by sa mala starať spoločnosť, pre ktorú je to primárna činnosť. Odlišujeme sa tým, že naši klienti neplatia za odpracované hodiny opravou chýb, ale za efektívne fungujúci systém. Celý náš tím IT špecialistov je pripravený nie len hasiť vzniknuté problémy, ale hlavne predchádzať im a pomáhať zvýšiť efektivitu procesov vo firme za pomoci IT riešení a priniesť tak pridanú hodnotu.

Počet zamestnancov

10-19 zamestnancov
ID: 4533362  Dátum zverejnenia: 16.3.2023  Základná zložka mzdy (brutto): 2 000 EUR/mesiac