Technický/ká redaktor/ka v knižnom vydavateľstve

Albatros Media Slovakia s.r.o.

Miesto práce
Bratislava
Termín nástupu
1.9.2021
1 200 EUR/mesiac(základ 900€ + variabilná zložka + 13. plat + bonusy)

Informácie o pracovnom mieste

Náplň práce, právomoci a zodpovednosti

Miluješ polygrafiu, tlač a listovanie vo vzorkovníkoch?
Si na správnom mieste!

Do redakcie hľadáme technického redaktora alebo redaktorku pre knihy, ktoré vychádzajú vo vydavateľskom dome Albatros Media Slovakia pod značkami Albatros, CooBoo, Fragment a Lindeni. Budeš spolupracovať s redaktormi, ilustrátormi, grafikmi, tuzemskými a zahraničnými tlačiarňami. Nesmie ti chýbať pozorné oko a vášeň ku knihám, ktoré dokážeš predviesť pri plnení každodenných pracovných povinností spolu s precíznosťou a zmyslom pre detail.
Očakávame, že sa orientuješ v súčasných tlačových trendoch, máš prehľad o slovenskej knižnej produkcii a dokážeš sa prispôsobiť potrebám cieľových skupín nášho vydavateľstva. Vo vydavateľskom dome Albatros Media Slovakia dokážeme nadšenie z kníh pretaviť do každodennej práce. Do technickej redakcie hľadáme podobne naladeného kolegu alebo kolegyňu.

Čo ťa čaká?
– Možnosť stáť pri zrode titulu od úplného začiatku až po vydanie, na tvojich pleciach bude technická a grafická kvalita daného titulu.
– Účasť na tvorbe kvalitatívneho vizuálu produkcie nášho vydavateľstva, prinášanie nových nápadov a sledovanie tlačových trendov na tuzemskom i zahraničnom trhu.
– Úzka spolupráca s redaktormi, marketingovým a obchodným oddelením, výtvarníkmi, grafikmi a tlačiarňami.
– Nastavovanie grafickej úpravy knižných titulov (knižný blok + obálka)
– Koordinácia prípravy tlačových podkladov knižných publikácií medzi oddeleniami a kontrola tlačových dát spracovaných tlačiarňou – elektronické plotre

– Zaujímavá, samostatná práca v najväčšom vydavateľstve v ČR s významným, rastúcim podielom na slovenskom trhu.
– Osobné hodnotenie s podielom na výsledkoch spoločnosti.
– Príspevok na stravovanie, firemné benefity, cafeteria, ovocie na pracovisku.
– Práca v príjemnom dynamickom kolektíve v modernej budove v centre mesta.
– Možnosť využívať home office.

V prípade záujmu o túto pozíciu nám pošlite štruktúrovaný životopis spolu s motivačným listom.

Oslovení budú len vybraní uchádzači.

Požiadavky na zamestnanca

nadstavbové/vyššie odborné vzdelanie
vysokoškolské I. stupňa
vysokoškolské II. stupňa

Vzdelanie v odbore

Polygrafia

Vodičský preukaz

B

Počet rokov praxe

2

Čo vyžadujeme:
- Stredoškolské vzdelanie so zameraním na odbor polygrafia - podmienkou
- Prax v odbore výhodou
- Praktická znalosť používania programu Adobe Acrobat Pro, InDesign, Illustrator, Photoshop
- Praktická používateľská znalosť MS Office (excel, word, outlook)
- Základná znalosť anglického jazyka
- Samostatnosť, spoľahlivosť, organizačné schopnosti.

Albatros Media je lídrom v oblasti nakladateľských činností v Českej a Slovenskej republike.

V súčasnosti na slovenskom trhu ponúka široké spektrum mediálnych produktov (kníh, interaktívnych kníh, CD/DVD, audiokníh, e-book a pod.) pod značkami úspešných vydavateľstiev (Albatros, CooBoo, Fragment, Lindeni, Motto, XYZ, Edika, BizBooks, CPress, Computer Press, Management Press, Egmont, Kniha Zlín, Vyšehrad, Panteon, Domino, Mladá Fronta, selfpublishingová platforma Pointa a v rámci koedičného projektu Edice České televize).

Popri nakladateľskej činnosti prevádzkuje pod samostatným názvom DISTRI.SK knižnú a distribučnú sieť, ktorá zásobuje kníhkupectvá a knižnice na Slovensku.

Albatros Media Slovakia predstavuje úspešnú a expandujúcu spoločnosť, ktorá potenciál svojho rastu nachádza v kvalite a motivácii svojich zamestnancov. Naši zamestnanci predstavujú špičku v oblasti knižného a mediálneho trhu, ktorým manažment poskytuje podmienky k osobnému i profesijnému rastu. Stoja za úspechmi, ktoré Albatros Media Slovakia docielila v priebehu uplynulých rokov a vedenie spoločnosti si cení ich nasadenie, profesijné erudície a vôľu podieľať sa na ďalšom, dynamickom rozvoji spoločnosti. Spoločnosť odmeňuje zamestnancov individuálne a vždy v závislosti od ich pracovných úspechov.

V rámci rozšírenia svojich obchodných a vydavateľských aktivít na slovenskom trhu rozširujeme svoj tím. Staň sa aj Ty súčasťou úspešného tímu Albatros Media Slovakia.

Počet zamestnancov

25-49 zamestnancov
ID: 4130313  Dátum zverejnenia: 27.7.2021  Základná zložka mzdy (brutto): 1 200 EUR/mesiac